durbrLuke Durbridge (Orica – GreenEDGE) dzięki zwycięstwu w krótkiej czasówce został nowym liderem Circuit Cycliste Sarthe. Przedpołudniowy etap sprinterski wygrał Nacer Bouhanni (FDJ), który wziął rewanż za wczorajsze niepowodzenie.

Drugi etap Circuit Cycliste Sarthe – Pays de la Loire miał tylko 93,6 km i prowadził z Ligné do Angers. Na ucieczkę zdecydowała się piątka zawodników: Nathan Hass (Garmin – Sharp), Julian Kern (Ag2r La Mondiale), Cyril Bessy (Cofidis), Duber Quintero (Colombia) i ponownie jak wczoraj Rony Martias (Sojasun). Harcownicy osiągnęli maksymalnie niewiele ponad minutę przewagi nad peletonem i zostali doścignięci na około 25 km przed metą. Wtedy na kontratak zdecydował się Anthony Delaplace (Sojasun), ale akcja 24 letniego Francuza zakończyła się 3 km przed końcową kreską.

Finisz z peletonu wygrał Nacer Bouhanni (FDJ), drugi był Bryan Coquard (Europcar), a trzeci Matteo Pelucchi (IAM Cycling), który zachował koszulkę lidera przed popołudniową jazdą indywidualną na czas.

Trzecia odsłona francuskiej etapówki to niespełna 7 km czasówka wokół Angers. Najlepszy czas wykręcił jeden z faworytów, Luke Durbridge (Orica – GreenEDGE). Mistrz świata orlików 2011 w tej specjalności dzięki temu triumfowi został nowym liderem imprezy. Drugie miejsce zajął Bob Jungels (RadioShack – Leopard), a trzecie Cameron Meyer (Orica – GreenEDGE). Różnica między zawodnikami na podium oscylowała wokół …sekundy!

Wyniki 2 etapu (TOP 20):

1 BOUHANNI Nacer FDJ FRA 2:22:57

2 COQUARD Bryan TEAM EUROPCAR FRA à 0: 0: 0

3 PELUCCHI Matteo IAM CYCLING ITA à 0: 0: 0

4 PORSEV Aleksander KATUSHA RUS à 0: 0: 0

5 VON HOFF Steele GARMIN SHARP AUS à 0: 0: 0

6 NIZZOLO Giacomo RADIOSHACK-LEOPARD ITA à 0: 0: 0

7 TSATEVICH Alexey KATUSHA RUS à 0: 0: 0

8 MIYAZAWA Takashi TEAM SAXO-TINKOFF JPN à 0: 0: 0

9 NAPOLITANO Danilo ACCENTS JOBS-WANTY ITA à 0: 0: 0

10 LUDVIGSSON Tobias TEAM ARGOS-SHIMANO SWE à 0: 0: 0

11 THWAITES Scott TEAM NETAPP-ENDURA GBR à 0: 0: 0

12 DUMOULIN Samuel AG2R LA MONDIALE FRA à 0: 0: 0

13 ENGOULVENT Jimmy SOJASUN FRA à 0: 0: 0

14 DRUJON Benoît BIGMAT-AUBER 93 FRA à 0: 0: 0

15 MODOLO Sacha BARDIANI VALVOLE-CSF INOX ITA à 0: 0: 0

16 REZA Kévin TEAM EUROPCAR FRA à 0: 0: 0

17 POULHIES Stéphane COFIDIS,SOLUTIONS CREDITS FRA à 0: 0: 0

18 HIVERT Jonathan SOJASUN FRA à 0: 0: 0

19 COLBRELLI Sonny BARDIANI VALVOLE-CSF INOX ITA à 0: 0: 0

20 DUQUE Leonardo COLOMBIA COL à 0: 0: 0


Wyniki 3 etapu (TOP 20) :

1 DURBRIDGE Luke ORICA – GREENEDGE AUS à 0: 0: 0

2 JUNGELS Bob RADIOSHACK-LEOPARD LUX à 0: 0: 0

3 MEYER Cameron ORICA – GREENEDGE AUS à 0: 0: 1

4 GERARD Arnaud BRETAGNE-SECHE ENVIRONN. FRA à 0: 0: 3

5 TUFT Svein ORICA – GREENEDGE CAN à 0: 0: 4

6 SERGENT Jesse RADIOSHACK-LEOPARD NZL à 0: 0: 4

7 BARTA Jan TEAM NETAPP-ENDURA CZE à 0: 0: 4

8 VOROBYEV Anton KATUSHA RUS à 0: 0: 5

9 GALLOPIN Tony RADIOSHACK-LEOPARD FRA à 0: 0: 5

10 HEPBURN Michael ORICA – GREENEDGE AUS à 0: 0: 7

11 LUDVIGSSON Tobias TEAM ARGOS-SHIMANO SWE à 0: 0: 8

12 SÖRENSEN Nicki TEAM SAXO-TINKOFF DEN à 0: 0: 9

13 SEPULVEDA Eduardo BRETAGNE-SECHE ENVIRONN. ARG à 0: 0:11

14 CHRISTENSEN Mads TEAM SAXO-TINKOFF DEN à 0: 0:11

15 FEDRIGO Pierrick FDJ FRA à 0: 0:12

16 NIZZOLO Giacomo RADIOSHACK-LEOPARD ITA à 0: 0:12

17 KRITSKIY Timofey KATUSHA RUS à 0: 0:13

18 KING Benjamin RADIOSHACK-LEOPARD USA à 0: 0:14

19 REZA Kévin TEAM EUROPCAR FRA à 0: 0:15

20 IGNATYEV Mikhail KATUSHA RUS à 0: 0:15


Klasyfikacja generalna (TOP 20):

1 DURBRIDGE Luke ORICA – GREENEDGE AUS à 0: 0: 0

2 JUNGELS Bob RADIOSHACK-LEOPARD LUX à 0: 0: 0

3 MEYER Cameron ORICA – GREENEDGE AUS à 0: 0: 1

4 GERARD Arnaud BRETAGNE-SECHE ENVIRONN. FRA à 0: 0: 3

5 TUFT Svein ORICA – GREENEDGE CAN à 0: 0: 4

6 SERGENT Jesse RADIOSHACK-LEOPARD NZL à 0: 0: 4

7 BARTA Jan TEAM NETAPP-ENDURA CZE à 0: 0: 4

8 VOROBYEV Anton KATUSHA RUS à 0: 0: 5

9 GALLOPIN Tony RADIOSHACK-LEOPARD FRA à 0: 0: 5

10 HEPBURN Michael ORICA – GREENEDGE AUS à 0: 0: 7

11 REZA Kévin TEAM EUROPCAR FRA à 0: 0: 8

12 LUDVIGSSON Tobias TEAM ARGOS-SHIMANO SWE à 0: 0: 8

13 SÖRENSEN Nicki TEAM SAXO-TINKOFF DEN à 0: 0: 9

14 SEPULVEDA Eduardo BRETAGNE-SECHE ENVIRONN. ARG à 0: 0:11

15 CHRISTENSEN Mads TEAM SAXO-TINKOFF DEN à 0: 0:11

16 FEDRIGO Pierrick FDJ FRA à 0: 0:12

17 NIZZOLO Giacomo RADIOSHACK-LEOPARD ITA à 0: 0:12

18 KRITSKIY Timofey KATUSHA RUS à 0: 0:13

19 KING Benjamin RADIOSHACK-LEOPARD USA à 0: 0:14

20 IGNATYEV Mikhail KATUSHA RUS à 0: 0:15

 

 

Foto: bettiniphoto.net

Arek Waluga