bdc-nsDzisiaj w godzinach przedpołudniowych, zespół BDC MarcPol Team wyleciał do Rosji na dobrze obsadzony wyścig Grand Prix Sochi.

Wyścig rozgrywany w dniach od 3. do 8. kwietnia z udziałem 22. ekip. Organizatorzy podzielili trasę na pięć trudnych etapów z których każdy może zadecydować o klasyfikacji końcowej. Do rywalizacji staną m.in. ISD Continetal Team, Continental Team Itera-Katusha, Dynamo Moskwa, Nutrixxion –Abus, SP Tableware oraz zespoły narodowe Rosji U23, Białorusi, Uzbekistanu, Kazachstanu.

Dyrektor Sportowy BDC MarcPol Team – Dariusz Banaszek stawia na doświadczenie i młodość, zabierając do Sochi: Marcina Sapę, Roberta Radosza, Pawła Bernasa, Kamila Gradka, Konrada Dąbkowskiego i Adriana Banaszka. Do Rosji jadą także fizjoterapeuta Łukasz Kuzik i mechanik Andrzej Urbaś

„ Jedziemy wygrać etap! To nie są szumne i buńczuczne zapowiedzi ani też pobożne życzenia. Zabieram do Sochi pierwszy zespół do realizacji zadania. Cel mamy jasno sprecyzowany i potrafimy go zrealizować” – powiedział Dariusz Banaszek, który osobiście będzie nadzorował poczynania swoich zawodników na wyścigu, który znajduje się w kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej.

Grand Prix Sochi 03.04-07.04

1. Etap (03 kwiecień) Krasnodar – Anapa 179,2km

2. Etap (04 kwiecień) Anapa – Anapa 128,4km

3. Etap (05 kwiecień) Noworosyjsk – n. Nebug 154km

4. Etap (06 kwiecień) Novomikhailovsky – Gelendzhik – n Nebug 216km

5. Etap (07 kwiecień) Tuapse – Krasnodar 178km

 

Informacja Prasowa