Anton VorobyevMłodzieżowy mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas – Anton Vorobyev (Katusha), już w pierwszym sezonie w gronie zawodowców pokazuje, że ma olbrzymi potencjał w tej specjalności.

Rosjanin niedawno zajął drugie miejsce podczas czasówki w wyścigu Coppi e Bartali, a wczoraj podczas Trzy Dni De Panne pokonał go jedynie triumfator całego wyścigu – Sylvain Chavanel (Omega Pharma – Quick Step).

“Jestem bardzo zadowolony z mojego rezultatu. Przez poranny etap nie mieliśmy za dużo czasu, by przygotować się do czasówki. Zwłaszcza, że trzeba było na niej walczyć z silnym wiatrem i zimnem. Dopiero po jakimś czasie udało mi się znaleźć swój rytm i gdy na pomiarze czasu dowiedziałem się, że mam najlepszy czas, zyskałem więcej wiary w siebie i motywację”, powiedział 22-letni zawodnik.

W samochodzie technicznym za młodym kolarzem, jechał sam dyrektor generalny rosyjskiego teamu – Viatcheslav Ekimov. “Bardzo mi pomagał w trakcie wyścigu. Myślę, że może być ze mnie zadowolony. Pokonał mnie tylko Chavanel, który ostatnio jest w znakomitej formie”, zakończył.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej