Bauke MollemaBauke Mollema (Blanco Pro Cycling) zaliczył bardzo udany występ podczas Critérium International. Zwłaszcza wspinaczka na Col de l’Ospedale w jego wykonaniu pokazała, że jest on na dobrej drodze do sukcesów w nadchodzącym Ardeńskim Tryptyku.

Początek sezonu dla holenderskiego kolarza to naprawdę bardzo dobre wyniki. Wyścig Vuelta a Andalucia zakończył na trzecim stopniu podium, pokonali go tylko Alejandro Valverde (Movistar) i Jurgen van den Broeck (Lotto – Belisol). Skrócony do jednodniówki wyścig dookoła Murcii także zakończył na podium, ustępując tylko Dani Navarro (Cofidis). Prawdziwy hart ducha pokazał jednak na Korsyce, gdzie na królewskim etapie pokonali go tylko kolarze Sky, Chris Froome i Richie Porte.

„Bardzo się cieszę z mojego wyniku na Critérium International. Korsyka dla kolarza jest bardzo trudną wyspą, ciężko tutaj znaleźć płaskie odcinki. To dobry trening przed nadchodzącym Tour de France. Trenowałem w tym roku przede wszystkim krótkie, ale ostre podjazdy, więc wynik na 14 km wspinaczce pod Col de l’Ospedale był dla mnie wspaniałą informacją. Jestem zadowolony z początku sezonu, moje wyniki dają mi ogromną satysfakcję i czekam z niecierpliwością na Ardeny. Tam celuje przede wszystkim w dobry wynik na Amstel Gold Race. Do TdF jest jeszcze sporo czasu, ale nastawienie zespołu się nie zmieniło- liderami będziemy wspólnie z Robertem Gesinkiem. Przebieg rywalizacji zadecyduje o tym, kto będzie tym prawdziwym liderem w ostatnim tygodniu.” mówi zwycięzca etapu do Bukowiny Tatrzańskiej podczas Tour de Pologne 2010.

 

Foto: bettiniphoto.net

Arek Waluga

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments