Oscar GattoOscar Gatto (Vini Fantini) najszybciej finiszował z grupki uciekinierów na mecie klasyku Dwars Door Vlaanderen. Włoch pokonał Boruta Bozica (Astana) oraz Matthew Haymana (Sky Team).

Tegoroczna trasa klasyku Dwars Door Vlaanderem liczyła sobie blisko 200 kilometrów. W belgijskim klasyku nie zabrakło kilku sztywnych podjazdów oraz brukowych sektorów.

W końcówce groźną akcję zawiązali: Nikolas Maesi i StijnVandenbergh (Omega Pharma- Quick Step), Maxim Iglinski, Borut Bozic (Astana), Matthew Hayman i Ian Stannard (Sky Team), Jens Keukeleire (Cofidis), Oscar Gatto (Vini Fantini), Thomas Voeckler (Europcar) oraz Mirko Selvaggi (Vacansoleil-DCM).

W końcowych kilometrach odjechać próbował jeszcze Voeckler, ale jego współtowarzysze  doszli go na kilkadziesiąt metrów przed kreską! W sprinterskim pojedynku najlepszy okazał się Gatto. Włoch pokonał Boruta Bozica  oraz Matthew Haymana.

Top 10:

1. Oscar Gatto (Vini Fantini)
2. Borut Bozic (Vacansoleil-DCM)
3. Matheew Hayman (Sky)
4. Mirko Selvaggi (Vacansoleil-DCM)
5. Thomas Voeckler (Europcar)
6. Nikolas Maes (Omega Pharma-Quick Step)
7. Jens Keukeleire (Orica-Greenedge)
8. Maxim Iglinskiy (Astana)
9. Ian Stannard (Sky)
10. Stijn Vandenbergh (Omega Pharma-Quick Step)

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
maciek
maciek

Bardzo fajnie, ale co z Poljanem? Czy aby na pewno dołączył do Vini? Sama ekipa jeszcze nie wspominała, że ma w składzie Polaka…

Piotr
Piotr

No własnie co się stało bo nawet nie ma go na liscie UCI VINI Fantini Link:http://www.uci.ch/templates/BUILTIN-NOFRAMES/Template1/layout.asp?MenuId=MTYzMzU&LangId=1