Fabio SilvestreFabio Silvestre (Leopard-Trek CT) po finiszu z peletonu wygrał 1. etap Tour de Normandie (2.2 UCI). Portugalczyk został nowym liderem wyścigu.

Drugi dzień ścigania to 201 kilometrowy odcinek z Colombelles do  Forges-les-Eaux. Przez dłuższy czas na czele utrzymywała się trójka: Rudy Kowalski (Roubaix Lille Metropole), Cedric Delaplace z młodzieżówki Sojasun oraz Roman Semyonov (Astana Continental). Dwójka Francuzów oraz Kazach zgodnie współpracowała, jednak peleton był czujny i w porę skasował harcowników.

Na metę wpadła więc kilkudziesięcioosobowa grupa. Niestety nie było tam Michała i Tomasza Olejnik (USSA Pavilly Barentin). Najszybciej finiszował Portugalczyk – Fabio Silveste. Zawodnik Leopard-Trek pokonał Coena Vermeltfoorta (Cyclingteam De Rijke-Shanks) oraz Alexandre Blaina (Team Raleigh)

Silvestre został nowym liderem.

Wyniki:
1 SILVESTRE Fabio Leopard Trek CT POR les 201 km en 04h39’51” (Moy. 43.09km/h) (b 10”)
2 VERMELTFOORT Coen Cyclingteam De Rijke – Shanks NED 04h39’51” (b 6”)
3 BLAIN Alexandre Team Raleigh FRA 04h39’51” (b 4”)
4 HUREL Tony Team Europcar FRA 04h39’51”
5 NIKOLAEV Sergey Itera Katusha RUS 04h39’51”
6 DRUJON Mathieu Big Mat – Auber 93 FRA 04h39’51”
7 VAN DER LIJKE Nick Rabobank Development Team NED 04h39’51”
8 TRONET Steven Big Mat – Auber 93 FRA 04h39’51”
9 ALAFACI Eugenio Leopard Trek CT ITA 04h39’51”
10 KLEMME Daniel Leopard Trek CT GER 04h39’51”
11 FOURNIER Marc C.C. Nogent / Oise FRA 04h39’51”
12 MOSER Ignazio BMC Development Team ITA 04h39’51”
13 JAKIN Alo V.C. Rouen 76 EST 04h39’51”
14 THÖMEL Tino Team NSP – Ghost GER 04h39’51”
15 LODEWIJKS Gert Verandas Willems BEL 04h39’51”
16 DUVAL Julien Roubaix Lille Métropole FRA 04h39’51”
17 LEMONTAGNER Maxime Roubaix Lille Métropole FRA 04h39’51”
18 BREEN Vegard Joker Merida NOR 04h39’51”
19 MALACARNE Gaël Bretagne – Seche Environneme FRA 04h39’51”
20 HOOGHIEMSTER René Team NSP – Ghost NED 04h39’51”
21 LUDVIGSSON Fredrik Team People4you – Unaas Cycli SWE 04h39’51”
22 PFINGSTEN Christoph Cyclingteam De Rijke – Shanks GER 04h39’51”
23 LAFFILLE Ludwig C.C. Nogent / Oise FRA 04h39’51”
24 DILLIER Silvan BMC Development Team SUI 04h39’51”
25 JENSEN Christer Joker Merida NOR 04h39’51”
26 FAUCON Guillaume Big Mat – Auber 93 FRA 04h39’51”
27 JARRIER Benoît Bretagne – Seche Environneme FRA 04h39’51”
28 KUNG Stefan BMC Development Team SUI 04h39’51”
29 BENFATTO Marco C.T. Astana ITA 04h39’51”
30 DRUYTS Gerry EFC Omega Pharma – Quick St BEL 04h39’51”
31 NOVAK Jakub BMC Development Team CZE 04h39’51”
32 FOTHEN Markus Team NSP – Ghost GER 04h39’51”
33 CUMING Michael Rapha Condor JLT GBR 04h40’02” 11”
34 POKIDOV Maxim Itera Katusha RUS 04h40’02” ‘
35 LECUISINIER Pierre-Henri Vendée U – PDL FRA 04h40’02” ‘
36 PATOUX Cyril Roubaix Lille Métropole FRA 04h40’02” ‘
37 NIELSEN Magnus Cort DEN19930116 Team Cult Energy DEN 04h40’02” ‘
38 BIDEAU Jean-Marc Bretagne – Seche Environneme FRA 04h40’02” ‘
39 HANDLEY Richard Rapha Condor JLT GBR 04h40’02” ‘
40 ANDERSEN Michael-Valgren Team Cult Energy NED 04h40’02” ‘
41 DION Renaud Bretagne – Seche Environneme FRA 04h40’02” ‘
42 LAVERACK Edward Rapha Condor JLT GBR 04h40’02” ‘
43 DURET Sébastien Bretagne – Seche Environneme FRA 04h40’02” ‘
44 VINTHER Troels Ronning Team Cult Energy DEN 04h40’02” ‘
45 HOORNE Jeroen V.C. Rouen 04h40’02” ‘
46 VLIEGEN Loïc BMC Development Team BEL 04h40’02” ‘
47 HANSEN Jesper Team Cult Energy DEN 04h40’02” ‘
48 GRIVELL-MELLOR Luke Rapha Condor JLT GBR 04h40’02” ‘
49 BERHANE Natnael Team Europcar ERI 04h40’02” ‘
50 DESOUZA Christopher USSA Pavilly Barentin FRA 04h40’02” ‘
51 OLSSON Michael Team People4you – Unaas Cycli SWE 04h40’02” ‘
52 STAKE LAENGEN Vegard Bretagne – Seche Environneme NOR 04h40’02” ‘
53 FORKE Sebastien Team NSP – Ghost GER 04h40’02” ‘
54 BIZHIGITOV Zhandos C.T. Astana KAZ 04h40’02” ‘
55 KOUWENHOVEN Sjoerd Cyclingteam De Rijke – Shanks NED 04h40’02” ‘
56 BRENTERCH Erwan V.C. Rouen 76 FRA 04h40’02” ‘
57 GUAY Julien Sojasun Espoir ACNC FRA 04h40’02” ‘
58 SCHLECHTER Pit Leopard Trek CT LUX 04h40’02” ‘
59 DESRIAC Loïc Roubaix Lille Métropole FRA 04h40’09” 18”
60 MINNAARD Marco Rabobank Development Team NED 04h40’09” ‘
61 VAN BAARLE Dylan Rabobank Development Team NED 04h40’10” 19”
62 MAIDOS Tilegen C.T. Astana KAZ 04h40’10” ‘
63 BACQUET Fabien Big Mat – Auber 93 FRA 04h40’22” 31”
64 MORTENSEN Martin Concordia Forsikring – Riwal DEN 04h40’22” ‘
65 STEENSEN André Team Cult Energy DEN 04h40’22” ‘
66 QUEMENEUR Perrig Team Europcar FRA 04h40’25” 34”
67 CORNU Jérémy Vendée U – PDL FRA 04h40’25” ‘
68 RAZUMOV Maxim Itera Katusha RUS 04h40’25” ‘
69 GOUGEARD Aléxis USSA Pavilly Barentin FRA 04h40’25” ‘
70 ATKINS Josh EFC Omega Pharma – Quick St NZL 04h40’25” ‘
71 FROLOV Igor Itera Katusha RUS 04h40’36” 45”
72 KERKHOF Tim EFC Omega Pharma – Quick St NED 04h40’36” ‘
73 RIABKIN Aleksei Itera Katusha RUS 04h40’36” ‘
74 THOME Kévin Verandas Willems BEL 04h40’36” ‘
75 DURTSCHII Max Leopard Trek CT USA 04h40’36” ‘
76 POPPE Olivier Verandas Willems BEL 04h40’36” ‘
77 GINGSJÖ Alexander Team People4you – Unaas Cycli SWE 04h40’36” ‘
78 CHARTEAU Anthony Team Europcar FRA 04h40’36” ‘
79 LEMAIR Alexandre V.C. Rouen 76 FRA 04h40’36” ‘
80 NORRIS Lachlan Team Raleigh AUS 04h40’36” ‘
81 BOUTVILLE David V.C. Rouen 76 FRA 04h40’36” ‘
82 POLDER Robert Team People4you – Unaas Cycli SWE 04h40’36” ‘
83 BAFFI Piero Leopard Trek CT ITA 04h40’36”
84 LINDAU Philip Team People4you – Unaas Cycli SWE 04h40’36” ‘
85 LANG Richard Team Raleigh AUS 04h40’36” ‘
86 MAURELET Flavien C.C. Nogent / Oise FRA 04h40’36” ‘
87 MENVILLE Léo Team NSP – Ghost FRA 04h40’36” ‘
88 OLEJNIK Tomasz USSA Pavilly Barentin POL 04h40’36” ‘
89 BOUYER Franck Team Europcar FRA 04h40’36” ‘
90 TURGIS Jimmy C.C. Nogent / Oise FRA 04h39’51”
91 CLAUSEN Patrick Team Cult Energy DEN 04h40’36” 45”
92 SEMYONOV Roman C.T. Astana KAZ 04h40’36” ‘ 3”
93 CHRISTIAN Mark Team Raleigh GBR 04h40’36” ‘
94 DELALOT Romain C.C. Nogent / Oise FRA 04h40’36” ‘
95 SCULLY Thomas Team Raleigh NZL 04h40’36” ‘
96 KRAINER Franz Taruia Vendée U – PDL FRA 04h40’36” ‘
97 BERTHOU Eric Team Raleigh FRA 04h40’36” ‘
98 EISENHART Taylor BMC Development Team USA 04h40’36” ‘
99 DAVIDENOK Ilya C.T. Astana KAZ 04h40’36” ‘ KAZ19920419
100 ANDERSON Lars Concordia Forsikring – Riwal SWE 04h40’36” ‘
101 MORICE Julien Vendée U – PDL FRA 04h40’36” ‘
102 MC LAUGHLIN James GBR19901002 Sojasun Espoir ACNC GBR 04h40’36” ‘
103 STAMSNIJDER Bas Cyclingteam De Rijke – Shanks NED 04h40’36” ‘
104 GOUGEARD Florent USSA Pavilly Barentin FRA 04h40’36” ‘
105 KOWALSKI Rudy Roubaix Lille Métropole FRA 04h40’36” ‘ 6”
106 SMEYERS Floris Verandas Willems BEL 04h40’36” ‘
107 KERN Christophe Team Europcar FRA 04h40’36” ‘
108 ISHANOV Abdraimzhan C.T. Astana KAZ 04h40’36” ‘
109 KLOSTERGAARD Kasper Concordia Forsikring – Riwal DEN 04h40’36” ‘
110 MYNGHEER Daan EFC Omega Pharma – Quick St BEL 04h40’36” ‘
111 OLEJNIK Mickaël USSA Pavilly Barentin POL 04h40’36” ‘
112 VAN ZANDBEEK Ronan Cyclingteam De Rijke – Shanks NED 04h41’08” 01’17”
113 HOUSE Kristian Rapha Condor JLT GBR 04h41’24” 01’33”
114 GUILLEMOIS Romain Vendée U – PDL FRA 04h41’59” 02’08”
115 DELAPLACE Cédric Sojasun Espoir ACNC FRA 04h42’02” 02’11” 3”
116 STEVENSON Michael Concordia Forsikring – Riwal SWE 04h42’02” ‘
117 STEVENSON Christopher Concordia Forsikring – Riwal SWE 04h42’02” ‘
118 FIEDLER Jacob Team NSP – Ghost GER 04h42’10” 02’19”
119 Olivier BEL19850730 Verandas Willems BEL 04h42’25” 02’34”
120 LE BOULCH Dimitri FRA19890220 Big Mat – Auber 93 FRA 04h42’51” 03’00”
121 SLIK Ivar Rabobank Development Team NED 04h42’51” ‘
122 BORGERSEN Reidar Joker Merida NOR 04h39’51”
123 SØRTVEIT Sondre-Gjerdevik Joker Merida NOR 04h43’06” 03’15”
124 DEVRIENDT Tom EFC Omega Pharma – Quick St BEL 04h39’51”
125 RENAULT Maxime Sojasun Espoir ACNC FRA 04h43’44” 03’53”
126 VANDYCK Niels Verandas Willems BEL 04h43’44” ‘
127 MIRA Anthony Sojasun Espoir ACNC FRA 04h43’44” ‘
128 WALLAYS Jens EFC Omega Pharma – Quick St BEL 04h43’44” ‘
129 TURGIS Anthony C.C. Nogent / Oise FRA 04h39’51”
130 LALOUETTE Kévin Roubaix Lille Métropole FRA 04h44’31” 04’40”
131 MOREL Jérémy V.C. Rouen 76 FRA 04h44’40” 04’49”
132 SKJERPING Kristoffer Joker Merida NOR 04h39’51”
133 BOEVE Mats Cyclingteam De Rijke – Shanks NED 04h45’26” 05’35”
134 MORTENSEN Mikkel Concordia Forsikring – Riwal DEN 04h45’29” 05’38”
135 ZABEL Rick Rabobank Development Team GER 04h45’29” ‘
136 REMME Stian Joker Merida NOR 04h45’32” 05’41”
137 BOVENHUIS Jasper Rabobank Development Team NED 04h45’45” 05’54”
138 SHMALKO Viktor Itera Katusha RUS 04h45’56” 06’05”
139 NAULEAU Bryan Vendée U – PDL FRA 04h47’30” 07’39”
140 BUGGLE Aaron Rapha Condor JLT IRL 04h45’57” 06’06”
141 BACON Romain Big Mat – Auber 93 FRA 04h48’39” 08’48”
142 TAILLEFER Fabien USSA Pavilly Barentin FRA 04h50’20” 10’29”
143 KEO Emmanuel Sojasun Espoir ACNC FRA 04h39’51”Abandon :
RINGHEIM Jo Kogstad – Team People4you – Unaas CyclingClassement général :
1 * SILVESTRE Fabio LET POR les 204.4 km en 04h44’25” (Moy : 43.11km/h)
2 * LUDVIGSSON Fredrik PPY SWE 04h44’32” 07”
3 * DILLIER Silvan BMC SUI 04h44’33” 08”
4 VERMELTFOORT Coen RIJ NED 04h44’37” 12”
5 THÖMEL Tino NSP GER 04h44’38” 13”
6 * NOVAK Jakub BMC CZE 04h44’39” 14”
7 * TURGIS Anthony NOG FRA 04h44’40” 15”
8 * KUNG Stefan BMC SUI 04h44’40” ‘
9 * TURGIS Jimmy NOG FRA 04h44’40” ‘
10 TRONET Steven BIG FRA 04h44’41” 16”
11 FOTHEN Markus NSP GER 04h44’41” ‘
12 PFINGSTEN Christoph RIJ GER 04h44’42” 17”
13 BORGERSEN Reidar TJM NOR 04h44’43” 18”
14 * LECUISINIER Pierre-Henri VEU FRA 04h44’44” 19”
15 * POKIDOV Maxim TIK RUS 04h44’45” 20”
16 * VAN DER LIJKE Nick RB3 NED 04h44’45”
17 * JENSEN Christer TJM NOR 04h44’46” 21”
18 JAKIN Alo VCR EST 04h44’46” ‘
19 DION Renaud BSE FRA 04h44’46” ‘
20 * BREEN Vegard TJM NOR 04h44’47” 22”
21 GUAY Julien SOJ FRA 04h44’48” 23”
22 * SKJERPING Kristoffer TJM NOR 04h44’48” ‘
23 * DRUYTS Gerry OPH BEL 04h44’48” ‘
24 HOORNE Jeroen VCR BEL 04h44’48” ‘
25 * KEO Emmanuel SOJ FRA 04h44’49” 24”
26 * LEMONTAGNER Maxime RLM FRA 04h44’49” ‘
27 NIKOLAEV Sergey TIK RUS 04h44’49” ‘
28 * KLEMME Daniel LET GER 04h44’50” 25”
29 * DUVAL Julien RLM FRA 04h44’51” 26”
30 BLAIN Alexandre RAL FRA 04h44’51” ‘
31 MALACARNE Gaël BSE FRA 04h44’52” 27”
32 FAUCON Guillaume BIG FRA 04h44’52” ‘
33 * HANDLEY Richard RCJ GBR 04h44’53” 28”
34 HUREL Tony EUC FRA 04h44’53” ‘
35 * STAKE LAENGEN Vegard BSE NOR 04h44’53” ‘
36 * DEVRIENDT Tom OPH BEL 04h44’53” ‘
37 * JARRIER Benoît BSE FRA 04h44’54” 29”
38 * MOSER Ignazio BMC ITA 04h44’54” ‘
39 VINTHER Troels Ronning GLU DEN 04h44’55” 30”
40 OLSSON Michael PPY SWE 04h44’56” 31”
41 HOOGHIEMSTER René NSP NED 04h44’56” ‘
42 BRENTERCH Erwan VCR FRA 04h44’56” ‘
43 DRUJON Mathieu BIG FRA 04h44’57” 32”
44 HANSEN Jesper GLU DEN 04h44’58” 33”
45 * FOURNIER Marc NOG FRA 04h44’59” 34”
46 * SCHLECHTER Pit LET LUX 04h44’59” ‘
47 BENFATTO Marco AS2 ITA 04h45’00” 35”
48 * LAVERACK Edward RCJ GBR 04h45’00” ‘
49 * VLIEGEN Loïc BMC BEL 04h45’00” ‘
50 PATOUX Cyril RLM FRA 04h45’01” 36”
51 * ALAFACI Eugenio LET ITA 04h45’01” ‘
52 * NIELSEN Magnus Cort GLU DEN 04h45’01” ‘
53 * ANDERSEN Michael-Valgren GLU NED 04h45’02” 37”
54 * LODEWIJKS Gert WIL BEL 04h45’03” 38”
55 * CUMING Michael RCJ GBR 04h45’03” ‘
56 DURET Sébastien BSE FRA 04h45’04” 39”
57 * KOUWENHOVEN Sjoerd RIJ NED 04h45’04” ‘
58 * GOUGEARD Aléxis PAV FRA 04h45’05” 40”
59 * VAN BAARLE Dylan RB3 NED 04h45’06” 41”
60 * DESOUZA Christopher PAV FRA 04h45’07” 42”
61 STEENSEN André GLU DEN 04h45’07” ‘
62 BIDEAU Jean-Marc BSE FRA 04h45’08” 43”
63 * BERHANE Natnael EUC ERI 04h45’08” ‘
64 * BIZHIGITOV Zhandos AS2 KAZ 04h45’09” 44”
65 * RAZUMOV Maxim TIK RUS 04h45’11” 46”
66 FORKE Sebastien NSP GER 04h45’12” 47”
67 * LAFFILLE Ludwig NOG FRA 04h45’12” ‘
68 * SCULLY Thomas RAL NZL 04h45’15” 50”
69 * GRIVELL-MELLOR Luke RCJ GBR 04h45’15” ‘
70 * MINNAARD Marco RB3 NED 04h45’18” 53”
71 BACQUET Fabien BIG FRA 04h45’19” 54”
72 * SEMYONOV Roman AS2 KAZ 04h45’21” 56”
73 * MAIDOS Tilegen AS2 KAZ 04h45’21” ‘
74 * DESRIAC Loïc RLM FRA 04h45’21” ‘
75 * EISENHART Taylor BMC USA 04h45’22” 57”
76 * ATKINS Josh OPH NZL 04h45’22” ‘
77 * MC LAUGHLIN James SOJ GBR 04h45’22” ‘
78 GINGSJÖ Alexander PPY SWE 04h45’23” 58”
79 * CORNU Jérémy VEU FRA 04h45’24” 59”
80 MORTENSEN Martin VPC DEN 04h45’24” ‘
81 * MORICE Julien VEU FRA 04h45’25” 01’00”
82 * LINDAU Philip PPY SWE 04h45’26” 01’01”
83 NORRIS Lachlan RAL AUS 04h45’26” ‘
84 * STAMSNIJDER Bas RIJ NED 04h45’27” 01’02”
85 * KRAINER Franz Taruia VEU FRA 04h45’29” 01’04”
86 * DAVIDENOK Ilya AS2 KAZ 04h45’29” ‘
87 * GOUGEARD Florent PAV FRA 04h45’29” ‘
88 QUEMENEUR Perrig EUC FRA 04h45’30” 01’05”
89 CHARTEAU Anthony EUC FRA 04h45’31” 01’06”
90 * CLAUSEN Patrick GLU DEN 04h45’34” 01’09”
91 BOUTVILLE David VCR FRA 04h45’35” 01’10”
92 OLEJNIK Mickaël PAV POL 04h45’36” 01’11”
93 LEMAIR Alexandre VCR FRA 04h45’37” 01’12”
94 * RIABKIN Aleksei TIK RUS 04h45’38” 01’13”
95 * ISHANOV Abdraimzhan AS2 KAZ 04h45’38” ‘
96 KERN Christophe EUC FRA 04h45’40” 01’15”
97 * THOME Kévin WIL BEL 04h45’40” ‘
98 SMEYERS Floris WIL BEL 04h45’41” 01’16”
99 * CHRISTIAN Mark RAL GBR 04h45’42” 01’17”
100 * POLDER Robert PPY SWE 04h45’42” ‘
101 BOUYER Franck EUC FRA 04h45’42” ‘
102 BERTHOU Eric RAL FRA 04h45’43” 01’18”
103 * MYNGHEER Daan OPH BEL 04h45’43” ‘
104 ANDERSON Lars VPC SWE 04h45’45” 01’20”
105 * DURTSCHII Max LET USA 04h45’45” ‘
106 * FROLOV Igor TIK RUS 04h45’46” 01’21”
107 OLEJNIK Tomasz PAV POL 04h45’48” 01’23”
108 * KOWALSKI Rudy RLM FRA 04h45’48” ‘
109 * MAURELET Flavien NOG FRA 04h45’48” ‘
110 KLOSTERGAARD Kasper VPC DEN 04h45’50” 01’25”
111 * BAFFI Piero LET ITA 04h45’52” 01’27”
112 * KERKHOF Tim OPH NED 04h45’56” 01’31”
113 * DELALOT Romain NOG FRA 04h45’57” 01’32”
114 * POPPE Olivier WIL BEL 04h45’59” 01’34”
115 MENVILLE Léo NSP FRA 04h46’02” 01’37”
116 * LANG Richard RAL AUS 04h46’05” 01’40”
117 VAN ZANDBEEK Ronan RIJ NED 04h46’09” 01’44”
118 HOUSE Kristian RCJ GBR 04h46’24” 01’59”
119 * GUILLEMOIS Romain VEU FRA 04h46’46” 02’21”
120 PARDINI Olivier WIL BEL 04h47’07” 02’42”
121 * DELAPLACE Cédric SOJ FRA 04h47’15” 02’50”
122 FIEDLER Jacob NSP GER 04h47’17” 02’52”
123 STEVENSON Michael VPC SWE 04h47’23” 02’58”
124 STEVENSON Christopher VPC SWE 04h47’24” 02’59”
125 * SLIK Ivar RB3 NED 04h47’35” 03’10”
126 * LE BOULCH Dimitri BIG FRA 04h47’50” 03’25”
127 SØRTVEIT Sondre-Gjerdevik TJM NOR 04h48’09” 03’44”
128 * VANDYCK Niels WIL BEL 04h48’33” 04’08”
129 * WALLAYS Jens OPH BEL 04h48’35” 04’10”
130 * RENAULT Maxime SOJ FRA 04h48’38” 04’13”
131 * MIRA Anthony SOJ FRA 04h48’43” 04’18”
132 LALOUETTE Kévin RLM FRA 04h49’48” 05’23”
133 * MOREL Jérémy VCR FRA 04h49’59” 05’34”
134 * ZABEL Rick RB3 GER 04h50’11” 05’46”
135 * BOEVE Mats RIJ NED 04h50’30” 06’05”
136 MORTENSEN Mikkel VPC DEN 04h50’41” 06’16”
137 REMME Stian TJM NOR 04h50’49” 06’24”
138 * BUGGLE Aaron RCJ IRL 04h50’53” 06’28”
139 * BOVENHUIS Jasper RB3 NED 04h51’00” 06’35”
140 * SHMALKO Viktor TIK RUS 04h51’10” 06’45”
141 NAULEAU Bryan VEU FRA 04h52’11” 07’46”
142 * BACON Romain BIG FRA 04h54’13” 09’48”
143 * TAILLEFER Fabien PAV FRA 04h55’28” 11’03”

Foto: Tour de Normandie

Andrzej