Peter SaganPeter Sagan (Cannondale Pro Cycling) wygrał arcyciekawy, szósty etap Tirreno-Adriatico. Nowym liderem wyścigu został Vincenzo Nibali (Astana)!

Szósty etap Tirreno-Adriatico to 208 kilometrowy odcinek ze startem i metą w Porto Sant’Elpidio. Kolarze pokonywali rundy, które były najeżone króciutkimi, lecz sztywnymi podjazdami. Ostatni z nich znajdował się na niespełna 20 km przed metą.

Zaraz po starcie oderwała się bardzo mocna i liczna grupka w której jechali: Cancellara (RadioShack), Nocentini, Montaguti i Montaguti (Ag2r), Boom (Blanco), Cunego (Lampre-Merida), Visconti oraz Intxausti (Movistar Team), Egoi Martínez (Euskaltel-Euskadi), Vicioso (Katusha), Impey i O’Grady (Orica-Greenedge), Finetto (Vini Fantini), Tom Dumoulin (Argos-Shimano), Voss (NetApp-Endura) oraz Selvaggi (Vacansoleil-DCM). W najkorzystniejszym dla ucieczki momencie, peleton tracił do niej ponad 4 minuty.

Wkrótce przebudziła się jednak ekipa Sky Team i różnica zaczęła maleć. 50 km przed kreską wynosiła dwie i pół minuty. Na podjeździe pod Sant’Elpidio a Mare (3 km/6,1%/ max 30%) zaatakowali Damiano Cunego i Tom Dumoulin, a ich przewaga względem rozpadającej się grupy zaczęła wzrastać.

Gdy do mety pozostawało jeszcze 30 kilometrów, sytuacja wyścigu ustabilizowała się. Na czele z przewagą ponad 2 minut kręcili: Dumoulin (Argos-Shimano), Cunego (Lampre-Merida), Visconti, Intxausti (Movistar Team), Egoi Martínez (Euskaltel-Euskadi), Impey, Selvaggi (Vacansoleil-DCM). Pozostali harcownicy zostali skasowani.

Tuż przed piekielnie sztywnym, ostatnim podjazdem zaatakował Dumoulin, do którego dojechał Intxausti. Bask najdłużej utrzymywał się spośród uciekinierów. Tymczasem za jego plecami w grupce faworytów doszło do kolejnej selekcji. Na niebezpiecznych zjazdach oderwali się Vincenzo Nibali (Astana), Samuel Sanchez (Euskaltel-Euskadi) oraz Peter Sagan (Cannondale Pro Cycling). Trio dojechało do Intxaustiego i stworzyło nową czołówkę.

Na kolejnej, już mniej trudnej hopce od prowadzącej grupki odpadli Hiszpanie, a Alberto Contador (Team Saxo-Tinkoff) w grupce najlepszych mocnym pociągnięciem zgubił lidera – Chrisa Froome`a (Sky Team). “Poprawi” Joaquim Rodriguez (Katusha) i “Purito” dojechał do prowadzącego Włocha i Słowaka. Dzielnie trzymali się Michał Kwiatkowski (Omega Pharma – Quick Step) oraz Przemysław Niemiec (Lampre-Merida).

Po wjechaniu na płaskie odcinki prowadzące do mety, 5 km przed kreską Nibali, Sagan i Rodriguez mieli 33 sekundy nad Contadorem,  Sanchezem, Santambrogio i Hornerem oraz blisko minutę nad grupką Chris`a Froome`a w której jechali także Kwiatkowski i Przemysław Niemiec.

Finisz po wygraną etapową zgodnie z przewidywaniami wygrał Peter Sagan. Drugi był nowy lider Nibali, a trzeci Rodriguez.

“Kwiatek” spadł na 5. miejsce, a Niemiec awansował na 8. lokatę! Wycofał się Tomasz Marczyński (Vacansoleil-DCM).

Wyniki:

1. 41 SAGAN Peter G SVK CAN CANNONDALE PRO CYCLING 5.45’17 0 10
2. 1 NIBALI Vincenzo ITA AST ASTANA PRO TEAM 5.45’19 0’02 6
3. 81 RODRIGUEZ OLIVER Joaquin ESP KAT KATUSHA 5.45’19 0’02 4
4. 218 SANTAMBROGIO Mauro ITA VIN VINI FANTINI – SELLE ITALIA 5.46’01 0’44
5. 51 SANCHEZ GONZALEZ Samue ESP EUS EUSKALTEL EUSKADI 5.46’01 0’44
6. 154 HORNER Christopher USA RLT RADIOSHACK LEOPARD 5.46’01 0’44
7. 191  CONTADOR VELASCO Albert ESP TST TEAM SAXO – TINKOFF 5.46’01 0’44
8. 106 ROELANDTS Jurgen BEL LTB LOTTO BELISOL 5.46’07 0’50
9. 32 HUSHOVD Thor NOR BMC BMC RACING TEAM 5.46’07 0’50
10. 175 GESCHKE Simon GER ARG TEAM ARGOS – SHIMANO 5.46’07 0’50
11. 97 PIETROPOLLI Daniele ITA LAM LAMPRE – MERIDA 5.46’07 0’50
12. 111 AMADOR BIKKAZAKOVA And CRC MOV MOVISTAR TEAM 5.46’07 0’50
13. 201 POELS Wouter NED VCD VACANSOLEIL – DCM PRO C.TEAM 5.46’07 0’50
14. 24 MOLLEMA Bauke NED BLA BLANCO PRO CYCLING TEAM 5.46’07 0’50
15. 18 POZZOVIVO Domenico ITA ALM AG2R LA MONDIALE 5.46’07 0’50
16. 133 KWIATKOWSKI Michal G POL OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 5.46’07 0’50
17. 95 NIEMIEC Przemyslaw POL LAM LAMPRE – MERIDA 5.46’07 0’50
18. 31 EVANS Cadel AUS BMC BMC RACING TEAM 5.46’07 0’50
19. 161 FROOME Christopher GBR SKY SKY PROCYCLING 5.46’07 0’50
20. 217 RABOTTINI Matteo ITA VIN VINI FANTINI – SELLE ITALIA 5.47’12 1’55
21. 68 VICHOT Arthur G FRA FDJ FDJ 5.47’12 1’55
22. 143 IMPEY Daryl RSA OGE ORICA GREENEDGE 5.47’13 1’56
23. 164 HENAO MONTOYA Sergio Lui COL SKY SKY PROCYCLING 5.47’13 1’56
24. 197 KREUZIGER Roman CZE TST TEAM SAXO – TINKOFF 5.47’33 2’16
25. 46 KOREN Kristijan SLO CAN CANNONDALE PRO CYCLING 5.47’33 2’16
26. 114 COBO ACEBO Juan Jose ESP MOV MOVISTAR TEAM 5.47’33 2’16
27. 187 PIMENTA COSTA MENDES Jo POR TNE TEAM NETAPP – ENDURA 5.47’33 2’16
28. 56 MINGUEZ AYALA Miguel G ESP EUS EUSKALTEL EUSKADI 5.47’33 2’16
29. 113 CASTROVIEJO Nicolas Jonat ESP MOV MOVISTAR TEAM 5.47’33 2’16
30. 208 SELVAGGI Mirko ITA VCD VACANSOLEIL – DCM PRO C.TEAM 5.47’33 2’16 3
31. 118 VENTOSO ALBERDI Francisc ESP MOV MOVISTAR TEAM 5.47’33 2’16
32. 85 MORENO FERNANDEZ Daniel ESP KAT KATUSHA 5.48’23 3’06
33. 38 VAN AVERMAET Greg BEL BMC BMC RACING TEAM 5.48’23 3’06
34. 116 INTXAUSTI ELORRIAGA Bena ESP MOV MOVISTAR TEAM 5.48’23 3’06 1
35. 158 ROULSTON Hayden NZL RLT RADIOSHACK LEOPARD 5.49’35 4’18
36. 43 CARUSO Damiano ITA CAN CANNONDALE PRO CYCLING 5.49’35 4’18
37. 91 CUNEGO Damiano ITA LAM LAMPRE – MERIDA 5.49’35 4’18 4
38. 173 DUMOULIN Tom G NED ARG TEAM ARGOS – SHIMANO 5.49’35 4’18 1
39. 117 VISCONTI Giovanni ITA MOV MOVISTAR TEAM 5.49’35 4’18
40. 75 MARTIN Daniel IRL GRS GARMIN SHARP 5.49’35 4’18
41. 186 VOSS Paul GER TNE TEAM NETAPP – ENDURA 5.49’56 4’39
42. 121 CIOLEK Gerald GER MTN MTN – QHUBEKA 5.49’56 4’39
43. 17 MONTAGUTI Matteo ITA ALM AG2R LA MONDIALE 5.51’29 6’12
44. 185 HUZARSKI Bartosz POL TNE TEAM NETAPP – ENDURA 5.51’29 6’12
45. 152 DEVOLDER Stijn BEL RLT RADIOSHACK LEOPARD 5.51’29 6’12
46. 8 VANOTTI Alessandro ITA AST ASTANA PRO TEAM 5.51’29 6’12
47. 22 SLAGTER Tom Jelte G NED BLA BLANCO PRO CYCLING TEAM 5.51’29 6’12
48. 52 AZANZA SOTO Jorge ESP EUS EUSKALTEL EUSKADI 5.51’29 6’12
49. 55 MARTINEZ DE ESTEBAN Ego ESP EUS EUSKALTEL EUSKADI 5.51’29 6’12 3
50. 135 MARTIN Tony GER OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 5.52’39 7’22
51. 136 CZE19851211 STYBAR Zdenek CZE OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 5.52’39 7’22
52. 214 ITA19850510 FINETTO Mauro ITA VIN VINI FANTINI – SELLE ITALIA 5.52’39 7’22
53. 202 ESP19770917 FLECHA GIANNONI Juan Ant ESP VCD VACANSOLEIL – DCM PRO C.TEAM 5.53’02 7’45
54. 181 CZE19841207 BARTA Jan CZE TNE TEAM NETAPP – ENDURA 5.55’14 9’57
55. 72 AUS19900528 DENNIS Rohan G AUS GRS GARMIN SHARP 5.55’14 9’57
56. 88 ESP19770413 VICIOSO ARCOS Angel ESP KAT KATUSHA 5.55’14 9’57
57. 96 ITA19880128 MALORI Adriano G ITA LAM LAMPRE – MERIDA 5.55’14 9’57
58. 177 FRA19810929 SPRICK Matthieu FRA ARG TEAM ARGOS – SHIMANO 5.55’14 9’57
59. 61 FRA19790202 CASAR Sandy FRA FDJ FDJ 5.55’14 9’57
60. 168 COL19870126 URAN URAN Rigoberto COL SKY SKY PROCYCLING 5.55’14 9’57
61. 115 GBR19881003 DOWSETT Alex G GBR MOV MOVISTAR TEAM 5.55’14 9’57
62. 73 USA19840602 FARRAR Tyler USA GRS GARMIN SHARP 5.55’14 9’57
63. 156 UKR19800104 POPOVYCH Yaroslav UKR RLT RADIOSHACK LEOPARD 5.58’49 13’32
64. 48 ITA19850218 SABATINI Fabio ITA CAN CANNONDALE PRO CYCLING 5.58’49 13’32
65. 44 POL19850307 BODNAR Maciej POL CAN CANNONDALE PRO CYCLING 5.58’49 13’32
66. 47 ITA19840716 MARANGONI Alan ITA CAN CANNONDALE PRO CYCLING 5.58’49 13’32
67. 42 ITA19901225 MOSER Moreno G ITA CAN CANNONDALE PRO CYCLING 5.58’49 13’32
68. 151 SUI19810318 CANCELLARA Fabian SUI RLT RADIOSHACK LEOPARD 5.58’49 13’32
69. 93 ITA19890813 CIMOLAI Davide G ITA LAM LAMPRE – MERIDA 5.58’49 13’32
70. 37 SUI19860929 SCHÄR Michael SUI BMC BMC RACING TEAM 6.00’28 15’11
71. 66 FRA19850508 PINEAU Cédric FRA FDJ FDJ 6.01’02 15’45
72. 67 FRA19870418 ROUX Anthony FRA FDJ FDJ 6.01’02 15’45
73. 174 GER19850609 FRÖHLINGER Johannes GER ARG TEAM ARGOS – SHIMANO 6.01’02 15’45
74. 195 ITA19740514 TOSATTO Matteo ITA TST TEAM SAXO – TINKOFF 6.03’59 18’42
75. 36 ITA19791030 QUINZIATO Manuel ITA BMC BMC RACING TEAM 6.03’59 18’42
76. 198 POR19800326 MOREIRA PAULINHO Sergio POR TST TEAM SAXO – TINKOFF 6.03’59 18’42
77. 162 ITA19850317 CATALDO Dario ITA SKY SKY PROCYCLING 6.03’59 18’42
78. 103 AUS19810511 HANSEN Adam AUS LTB LOTTO BELISOL 6.03’59 18’42
79. 211 ITA19730716 GARZELLI Stefano ITA VIN VINI FANTINI – SELLE ITALIA 6.03’59 18’42
80. 21 NED19851230 BOOM Lars NED BLA BLANCO PRO CYCLING TEAM 6.03’59 18’42
81. 25 NOR19840514 NORDHAUG Lars Petter NOR BLA BLANCO PRO CYCLING TEAM 6.03’59 18’42
82. 28 BEL19820513 WYNANTS Maarten BEL BLA BLANCO PRO CYCLING TEAM 6.03’59 18’42
83. 23 GER19831026 MARTENS Paul GER BLA BLANCO PRO CYCLING TEAM 6.03’59 18’42
84. 3 SLO19831218 BRAJKOVIC Janez SLO AST ASTANA PRO TEAM 6.03’59 18’42
85. 193 ESP19810928 HERNANDEZ BLAZQUEZ Jes ESP TST TEAM SAXO – TINKOFF 6.03’59 18’42
86. 57 GRE19800603 TAMOURIDIS Ioannis GRE EUS EUSKALTEL EUSKADI 6.03’59 18’42
87. 182 ITA19870803 BENEDETTI Cesare ITA TNE TEAM NETAPP – ENDURA 6.03’59 18’42
88. 125 ESP19840116 PARDILLA BELLON Sergio ESP MTN MTN – QHUBEKA 6.03’59 18’42
89. 12 ITA19890602 APPOLLONIO Davide G ITA ALM AG2R LA MONDIALE 6.03’59 18’42
90. 15 LUX19871114 GASTAUER Ben LUX ALM AG2R LA MONDIALE 6.03’59 18’42
91. 13 ITA19851014 BELLETTI Manuel ITA ALM AG2R LA MONDIALE 6.03’59 18’42
92. 203 UZB19810114 LAGUTIN Sergey UZB VCD VACANSOLEIL – DCM PRO C.TEAM 6.03’59 18’42
93. 11 ITA19770925 NOCENTINI Rinaldo ITA ALM AG2R LA MONDIALE 6.03’59 18’42
94. 167 ITA19890831 PUCCIO Salvatore G ITA SKY SKY PROCYCLING 6.03’59 18’42
95. 92 ITA19830309 FERRARI Roberto ITA LAM LAMPRE – MERIDA 6.03’59 18’42
96. 87 RUS19850109 BELKOV Maxim RUS KAT KATUSHA 6.03’59 18’42
97. 53 ESP19890731 BRAVO OIARBIDE Garikoitz G ESP EUS EUSKALTEL EUSKADI 6.03’59 18’42
98. 128 RSA19870213 VENTER Jacobus RSA MTN MTN – QHUBEKA 6.03’59 18’42
99. 215 ITA19850101 GATTO Oscar ITA VIN VINI FANTINI – SELLE ITALIA 6.05’13 19’56
100. 33 BEL19880324 LODEWYCK Klaas G BEL BMC BMC RACING TEAM 6.05’13 19’56
101. 153 GER19740104 HONDO Danilo GER RLT RADIOSHACK LEOPARD 6.05’13 19’56
102. 101 GER19820716 GREIPEL André GER LTB LOTTO BELISOL 6.05’13 19’56
103. 145 NED19850117 LANGEVELD Sebastian NED OGE ORICA GREENEDGE 6.05’13 19’56
104. 84 BLR19791027 KUSCHYNSKI Aliaksander BLR KAT KATUSHA 6.05’13 19’56
105. 62 FRA19850806 DELAGE Mickael FRA FDJ FDJ 6.08’19 23’02
106. 146 NED19800312 MOURIS Jens NED OGE ORICA GREENEDGE 6.08’19 23’02
107. 138 SVK19850221 VELITS Martin SVK OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 6.08’19 23’02
108. 63 FRA19910826 DEMARE Arnaud G FRA FDJ FDJ 6.08’19 23’02
109. 34 USA19900627 PHINNEY Taylor G USA BMC BMC RACING TEAM 6.22’54 37’37

 Klasyfikacja generalna:

1. 1 NIBALI Vincenzo ITA AST ASTANA PRO TEAM 27.57’26 0
2. 161 FROOME Christopher GBR SKY SKY PROCYCLING 27.58’00 0’34
3. 81 RODRIGUEZ OLIVER Joaquin ESP KAT KATUSHA 27.58’03 0’37
4. 191 CONTADOR VELASCO Albert ESP TST TEAM SAXO – TINKOFF 27.58’14 0’48
5. 133 KWIATKOWSKI Michal G POL OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 27.58’24 0’58
6. 154 HORNER Christopher USA RLT RADIOSHACK LEOPARD 27.58’31 1’05
7. 218 SANTAMBROGIO Mauro ITA VIN VINI FANTINI – SELLE ITALIA 27.58’46 1’20
8. 95 NIEMIEC Przemyslaw POL LAM LAMPRE – MERIDA 28.00’20 2’54
9. 111 AMADOR BIKKAZAKOVA And CRC MOV MOVISTAR TEAM 28.00’24 2’58
10. 201 POELS Wouter NED VCD VACANSOLEIL – DCM PRO C.TEA 28.00’34 3’08
11. 18 POZZOVIVO Domenico ITA ALM AG2R LA MONDIALE 28.00’36 3’10
12. 197 KREUZIGER Roman CZE TST TEAM SAXO – TINKOFF 28.00’53 3’27
13. 164 HENAO MONTOYA Sergio Lui COL SKY SKY PROCYCLING 28.00’57 3’31
14. 113 CASTROVIEJO Nicolas Jonat ESP MOV MOVISTAR TEAM 28.02’16 4’50
15. 85 MORENO FERNANDEZ Daniel ESP KAT KATUSHA 28.02’22 4’56
16. 217 RABOTTINI Matteo ITA VIN VINI FANTINI – SELLE ITALIA 28.02’51 5’25
17. 114 COBO ACEBO Juan Jose ESP MOV MOVISTAR TEAM 28.03’01 5’35
18. 51 SANCHEZ GONZALEZ Samue ESP EUS EUSKALTEL EUSKADI 28.03’21 5’55
19. 75 MARTIN Daniel IRL GRS GARMIN SHARP 28.04’16 6’50
20. 43 CARUSO Damiano ITA CAN CANNONDALE PRO CYCLING 28.04’30 7’04
21. 24 MOLLEMA Bauke NED BLA BLANCO PRO CYCLING TEAM 28.04’42 7’16
22. 31 EVANS Cadel AUS BMC BMC RACING TEAM 28.06’51 9’25
23. 187 PIMENTA COSTA MENDES Jo POR TNE TEAM NETAPP – ENDURA 28.06’53 9’27
24. 186 VOSS Paul GER TNE TEAM NETAPP – ENDURA 28.07’04 9’38
25. 168 URAN URAN Rigoberto COL SKY SKY PROCYCLING 28.08’04 10’38
26. 97 PIETROPOLLI Daniele ITA LAM LAMPRE – MERIDA 28.13’42 16’16
27. 68 VICHOT Arthur G FRA FDJ FDJ 28.14’22 16’56
28. 22 SLAGTER Tom Jelte G NED BLA BLANCO PRO CYCLING TEAM 28.14’34 17’08
29. 135 MARTIN Tony GER OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 28.15’41 18’15
30. 55 MARTINEZ DE ESTEBAN Ego ESP EUS EUSKALTEL EUSKADI 28.15’45 18’19
31. 91 CUNEGO Damiano ITA LAM LAMPRE – MERIDA 28.16’39 19’13
32. 17 MONTAGUTI Matteo ITA ALM AG2R LA MONDIALE 28.16’56 19’30
33. 41 SAGAN Peter G SVK CAN CANNONDALE PRO CYCLING 28.17’49 20’23
34. 202 FLECHA GIANNONI Juan Ant ESP VCD VACANSOLEIL – DCM PRO C.TEA 28.18’28 21’02
35. 173 DUMOULIN Tom G NED ARG TEAM ARGOS – SHIMANO 28.18’31 21’05
36. 11 NOCENTINI Rinaldo ITA ALM AG2R LA MONDIALE 28.18’57 21’31
37. 125 PARDILLA BELLON Sergio ESP MTN MTN – QHUBEKA 28.19’20 21’54
38. 117 VISCONTI Giovanni ITA MOV MOVISTAR TEAM 28.20’00 22’34
39. 175 GESCHKE Simon GER ARG TEAM ARGOS – SHIMANO 28.21’37 24’11
40. 208 SELVAGGI Mirko ITA VCD VACANSOLEIL – DCM PRO C.TEA 28.21’41 24’15
41. 42 MOSER Moreno G ITA CAN CANNONDALE PRO CYCLING 28.21’46 24’20
42. 203 LAGUTIN Sergey UZB VCD VACANSOLEIL – DCM PRO C.TEA 28.21’47 24’21
43. 52 AZANZA SOTO Jorge ESP EUS EUSKALTEL EUSKADI 28.21’47 24’21
44. 136 STYBAR Zdenek CZE OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 28.23’35 26’09
45. 185 HUZARSKI Bartosz POL TNE TEAM NETAPP – ENDURA 28.24’41 27’15
46. 162 CATALDO Dario ITA SKY SKY PROCYCLING 28.24’49 27’23
47. 116 INTXAUSTI ELORRIAGA Bena ESP MOV MOVISTAR TEAM 28.24’59 27’33
48. 37 SCHÄR Michael SUI BMC BMC RACING TEAM 28.26’16 28’50
49. 38 VAN AVERMAET Greg BEL BMC BMC RACING TEAM 28.26’43 29’17
50. 3 BRAJKOVIC Janez SLO AST ASTANA PRO TEAM 28.28’09 30’43
51. 61 FRA19790202 CASAR Sandy FRA FDJ FDJ 28.29’03 31’37
52. 88 ESP19770413 VICIOSO ARCOS Angel ESP KAT KATUSHA 28.29’05 31’39
53. 193 ESP19810928 HERNANDEZ BLAZQUEZ Jes ESP TST TEAM SAXO – TINKOFF 28.29’33 32’07
54. 214 ITA19850510 FINETTO Mauro ITA VIN VINI FANTINI – SELLE ITALIA 28.32’06 34’40
55. 46 SLO19861125 KOREN Kristijan SLO CAN CANNONDALE PRO CYCLING 28.32’37 35’11
56. 118 ESP19820506 VENTOSO ALBERDI Francisc ESP MOV MOVISTAR TEAM 28.32’52 35’26
57. 152 BEL19790829 DEVOLDER Stijn BEL RLT RADIOSHACK LEOPARD 28.33’24 35’58
58. 181 CZE19841207 BARTA Jan CZE TNE TEAM NETAPP – ENDURA 28.34’17 36’51
59. 87 RUS19850109 BELKOV Maxim RUS KAT KATUSHA 28.34’58 37’32
60. 66 FRA19850508 PINEAU Cédric FRA FDJ FDJ 28.37’04 39’38
61. 67 FRA19870418 ROUX Anthony FRA FDJ FDJ 28.37’23 39’57
62. 32 NOR19780118 HUSHOVD Thor NOR BMC BMC RACING TEAM 28.37’34 40’08
63. 115 GBR19881003 DOWSETT Alex G GBR MOV MOVISTAR TEAM 28.38’17 40’51
64. 106 BEL19850702 ROELANDTS Jurgen BEL LTB LOTTO BELISOL 28.38’32 41’06
65. 156 UKR19800104 POPOVYCH Yaroslav UKR RLT RADIOSHACK LEOPARD 28.38’33 41’07
66. 96 ITA19880128 MALORI Adriano G ITA LAM LAMPRE – MERIDA 28.38’41 41’15
67. 143 RSA19841206 IMPEY Daryl RSA OGE ORICA GREENEDGE 28.38’49 41’23
68. 15 LUX19871114 GASTAUER Ben LUX ALM AG2R LA MONDIALE 28.39’02 41’36
69. 8 ITA19800916 VANOTTI Alessandro ITA AST ASTANA PRO TEAM 28.39’28 42’02
70. 56 ESP19880830 MINGUEZ AYALA Miguel G ESP EUS EUSKALTEL EUSKADI 28.39’30 42’04
71. 167 ITA19890831 PUCCIO Salvatore G ITA SKY SKY PROCYCLING 28.41’22 43’56
72. 151 SUI19810318 CANCELLARA Fabian SUI RLT RADIOSHACK LEOPARD 28.41’24 43’58
73. 158 NZL19810110 ROULSTON Hayden NZL RLT RADIOSHACK LEOPARD 28.41’52 44’26
74. 121 GER19860919 CIOLEK Gerald GER MTN MTN – QHUBEKA 28.42’04 44’38
75. 23 GER19831026 MARTENS Paul GER BLA BLANCO PRO CYCLING TEAM 28.42’29 45’03
76. 174 GER19850609 FRÖHLINGER Johannes GER ARG TEAM ARGOS – SHIMANO 28.42’46 45’20
77. 72 AUS19900528 DENNIS Rohan G AUS GRS GARMIN SHARP 28.44’03 46’37
78. 145 NED19850117 LANGEVELD Sebastian NED OGE ORICA GREENEDGE 28.44’43 47’17
79. 211 ITA19730716 GARZELLI Stefano ITA VIN VINI FANTINI – SELLE ITALIA 28.45’56 48’30
80. 198 POR19800326 MOREIRA PAULINHO Sergio POR TST TEAM SAXO – TINKOFF 28.46’44 49’18
81. 128 RSA19870213 VENTER Jacobus RSA MTN MTN – QHUBEKA 28.48’40 51’14
82. 73 USA19840602 FARRAR Tyler USA GRS GARMIN SHARP 28.49’58 52’32
83. 93 ITA19890813 CIMOLAI Davide G ITA LAM LAMPRE – MERIDA 28.50’36 53’10
84. 21 NED19851230 BOOM Lars NED BLA BLANCO PRO CYCLING TEAM 28.51’10 53’44
85. 103 AUS19810511 HANSEN Adam AUS LTB LOTTO BELISOL 28.51’12 53’46
86. 215 ITA19850101 GATTO Oscar ITA VIN VINI FANTINI – SELLE ITALIA 28.51’39 54’13
87. 44 POL19850307 BODNAR Maciej POL CAN CANNONDALE PRO CYCLING 28.52’10 54’44
88. 84 BLR19791027 KUSCHYNSKI Aliaksander BLR KAT KATUSHA 28.52’30 55’04
89. 25 NOR19840514 NORDHAUG Lars Petter NOR BLA BLANCO PRO CYCLING TEAM 28.52’31 55’05
90. 48 ITA19850218 SABATINI Fabio ITA CAN CANNONDALE PRO CYCLING 28.53’14 55’48
91. 177 FRA19810929 SPRICK Matthieu FRA ARG TEAM ARGOS – SHIMANO 28.54’04 56’38
92. 36 ITA19791030 QUINZIATO Manuel ITA BMC BMC RACING TEAM 28.54’27 57’01
93. 57 GRE19800603 TAMOURIDIS Ioannis GRE EUS EUSKALTEL EUSKADI 28.56’10 58’44
94. 153 GER19740104 HONDO Danilo GER RLT RADIOSHACK LEOPARD 28.56’55 59’29
95. 101 GER19820716 GREIPEL André GER LTB LOTTO BELISOL 28.57’14 59’48
96. 62 FRA19850806 DELAGE Mickael FRA FDJ FDJ 28.57’20 59’54
97. 33 BEL19880324 LODEWYCK Klaas G BEL BMC BMC RACING TEAM 28.57’30 1.00’04
98. 47 ITA19840716 MARANGONI Alan ITA CAN CANNONDALE PRO CYCLING 28.57’39 1.00’13
99. 13 ITA19851014 BELLETTI Manuel ITA ALM AG2R LA MONDIALE 28.58’20 1.00’54
100. 182 ITA19870803 BENEDETTI Cesare ITA TNE TEAM NETAPP – ENDURA 29.00’52 1.03’26
101. 195 ITA19740514 TOSATTO Matteo ITA TST TEAM SAXO – TINKOFF 29.01’14 1.03’48
102. 92 ITA19830309 FERRARI Roberto ITA LAM LAMPRE – MERIDA 29.03’24 1.05’58
103. 28 BEL19820513 WYNANTS Maarten BEL BLA BLANCO PRO CYCLING TEAM 29.04’03 1.06’37
104. 12 ITA19890602 APPOLLONIO Davide G ITA ALM AG2R LA MONDIALE 29.05’19 1.07’53
105. 53 ESP19890731 BRAVO OIARBIDE Garikoitz G ESP EUS EUSKALTEL EUSKADI 29.05’48 1.08’22
106. 63 FRA19910826 DEMARE Arnaud G FRA FDJ FDJ 29.06’55 1.09’29
107. 146 NED19800312 MOURIS Jens NED OGE ORICA GREENEDGE 29.11’23 1.13’57
108. 138 SVK19850221 VELITS Martin SVK OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 29.13’04 1.15’38

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej