Peter SaganPeter Sagan (Cannondale) wygrał kolejny, deszczowy etap Tirreno-Adriatico. Słowak pokonał Marka Cavendisha (Omega Pharma – Quick Step), który pozostał liderem.

Trzeci dzień rywalizacji w wyścigu “Dwóch mórz” to odcinek z Indicatore (Arezzo) do Narni Scalo  o długości 198,0 km. W końcówce znalazło się kilka “hopek”, które spowodowały, że na mecie peleton był nieco mniejszy.

W ucieczkę dnia podobnie jak wczoraj załapał się Cesare Benedetti (NetApp Endura). Dziś towarzyszył mu Elia Failli (Vini Fantini).  Tak jak na poprzednich etapach, ulewny deszcz mocno przeszkadzał kolarzom. Ekipy sprinterów doścignęły harcowników na 20 kilometrów do mety.

Później ataków próbowali jeszcze Matteo Rabbotini (Vini Fantini), Juan Antonio Flecha oraz Rigoberto Uran (obaj Sky Team). Najbliżej sprawienia niespodzianki był jednak Sergrey Lagutin (Vacansoleil-DCM). Mistrz Uzbekistanu został doścignięty już po przekroczeniu bramy oznaczającej ostatni kilometr.

W samej końcówce osamotniony był znów Mark Cavendish. Brytyjczyk siedział na kole Petera Sagana i zbyt późno zaatakował. Słowak dzięki temu cieszył się z czwartego zwycięstwa w tym sezonie. Trzecie miejsce dla André Greipela (Lotto-Belisol).

Michał Kwiatkowski (Omega Pharma – Quick Step) przyjechał w pierwszej grupie i pozostał wiceliderem wyścigu oraz najlepszym młodzieżowcem.

Wyniki:

1. 41 SVK19900126 SAGAN Peter G SVK CAN CANNONDALE PRO CYCLING 5.15’12 0 10
2. 131 GBR19850521 CAVENDISH Mark GBR OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 5.15’12 0’00 6
3. 101 GER19820716 GREIPEL André GER LTB LOTTO BELISOL 5.15’12 0’00 4
4. 121 GER19860919 CIOLEK Gerald GER MTN MTN – QHUBEKA 5.15’12 0’00
5. 141 AUS19861105 GOSS Matthew Harley AUS OGE ORICA GREENEDGE 5.15’12 0’00
6. 93 ITA19890813 CIMOLAI Davide G ITA LAM LAMPRE – MERIDA 5.15’12 0’00
7. 73 USA19840602 FARRAR Tyler USA GRS GARMIN SHARP 5.15’12 0’00
8. 32 NOR19780118 HUSHOVD Thor NOR BMC BMC RACING TEAM 5.15’12 0’00
9. 13 ITA19851014 BELLETTI Manuel ITA ALM AG2R LA MONDIALE 5.15’12 0’00
10. 175 GER19860313 GESCHKE Simon GER ARG TEAM ARGOS – SHIMANO 5.15’12 0’00
11. 204 ITA19840211 MARCATO Marco ITA VCD VACANSOLEIL – DCM PRO C.TEAM 5.15’12 0’00
12. 27 BEL19880728 VANMARCKE Sep G BEL BLA BLANCO PRO CYCLING TEAM 5.15’12 0’00
13. 97 ITA19800711 PIETROPOLLI Daniele ITA LAM LAMPRE – MERIDA 5.15’12 0’00
14. 24 NED19861126 MOLLEMA Bauke NED BLA BLANCO PRO CYCLING TEAM 5.15’12 0’00
15. 206 SLO19850813 BOLE Grega SLO VCD VACANSOLEIL – DCM PRO C.TEAM 5.15’12 0’00
16. 215 ITA19850101 GATTO Oscar ITA VIN VINI FANTINI – SELLE ITALIA 5.15’12 0’00
17. 186 GER19860326 VOSS Paul GER TNE TEAM NETAPP – ENDURA 5.15’12 0’00
18. 164 COL19871210 HENAO MONTOYA Sergio Lui COL SKY SKY PROCYCLING 5.15’12 0’00
19. 115 GBR19881003 DOWSETT Alex G GBR MOV MOVISTAR TEAM 5.15’12 0’00
20. 57 GRE19800603 TAMOURIDIS Ioannis GRE EUS EUSKALTEL EUSKADI 5.15’12 0’00
21. 143 RSA19841206 IMPEY Daryl RSA OGE ORICA GREENEDGE 5.15’12 0’00
22. 88 ESP19770413 VICIOSO ARCOS Angel ESP KAT KATUSHA 5.15’12 0’00
23. 137 NED19840518 TERPSTRA Niki NED OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 5.15’12 0’00
24. 33 BEL19880324 LODEWYCK Klaas G BEL BMC BMC RACING TEAM 5.15’12 0’00
25. 31 AUS19770214 EVANS Cadel AUS BMC BMC RACING TEAM 5.15’12 0’00
26. 1 ITA19841114 NIBALI Vincenzo ITA AST ASTANA PRO TEAM 5.15’12 0’00
27. 135 GER19850423 MARTIN Tony GER OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 5.15’12 0’00
28. 37 SUI19860929 SCHÄR Michael SUI BMC BMC RACING TEAM 5.15’12 0’00
29. 38 BEL19850517 VAN AVERMAET Greg BEL BMC BMC RACING TEAM 5.15’12 0’00
30. 162 ITA19850317 CATALDO Dario ITA SKY SKY PROCYCLING 5.15’12 0’00
31. 116 ESP19860320 INTXAUSTI ELORRIAGA Bena ESP MOV MOVISTAR TEAM 5.15’12 0’00
32. 168 COL19870126 URAN URAN Rigoberto COL SKY SKY PROCYCLING 5.15’12 0’00
33. 91 ITA19810919 CUNEGO Damiano ITA LAM LAMPRE – MERIDA 5.15’12 0’00
34. 202 ESP19770917 FLECHA GIANNONI Juan Ant ESP VCD VACANSOLEIL – DCM PRO C.TEAM 5.15’12 0’00
35. 11 ITA19770925 NOCENTINI Rinaldo ITA ALM AG2R LA MONDIALE 5.15’12 0’00
36. 191 ESP19821206 CONTADOR VELASCO Albert ESP TST TEAM SAXO – TINKOFF 5.15’12 0’00
37. 203 UZB19810114 LAGUTIN Sergey UZB VCD VACANSOLEIL – DCM PRO C.TEAM 5.15’12 0’00
38. 117 ITA19830113 VISCONTI Giovanni ITA MOV MOVISTAR TEAM 5.15’12 0’00
39. 95 POL19800411 NIEMIEC Przemyslaw POL LAM LAMPRE – MERIDA 5.15’12 0’00
40. 161 GBR19850520 FROOME Christopher GBR SKY SKY PROCYCLING 5.15’12 0’00
41. 128 RSA19870213 VENTER Jacobus RSA MTN MTN – QHUBEKA 5.15’12 0’00
42. 154 USA19711023 HORNER Christopher USA RLT RADIOSHACK LEOPARD 5.15’12 0’00
43. 51 ESP19780205 SANCHEZ GONZALEZ Samue ESP EUS EUSKALTEL EUSKADI 5.15’12 0’00
44. 2 ITA19850106 AGNOLI Valerio ITA AST ASTANA PRO TEAM 5.15’12 0’00
45. 22 NED19890701 SLAGTER Tom Jelte G NED BLA BLANCO PRO CYCLING TEAM 5.15’12 0’00
46. 55 ESP19780515 MARTINEZ DE ESTEBAN Ego ESP EUS EUSKALTEL EUSKADI 5.15’12 0’00
47. 133 POL19900602 KWIATKOWSKI Michal G POL OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 5.15’12 0’00 1
48. 166 GER19810305 KNEES Christian GER SKY SKY PROCYCLING 5.15’12 0’00
49. 156 UKR19800104 POPOVYCH Yaroslav UKR RLT RADIOSHACK LEOPARD 5.15’12 0’00
50. 218 ITA19841007 SANTAMBROGIO Mauro ITA VIN VINI FANTINI – SELLE ITALIA 5.15’12 0’00
51. 75 IRL19860820 MARTIN Daniel IRL GRS GARMIN SHARP 5.15’12 0’00
52. 111 CRC19860829 AMADOR BIKKAZAKOVA And CRC MOV MOVISTAR TEAM 5.15’12 0’00
53. 158 NZL19810110 ROULSTON Hayden NZL RLT RADIOSHACK LEOPARD 5.15’12 0’00
54. 151 SUI19810318 CANCELLARA Fabian SUI RLT RADIOSHACK LEOPARD 5.15’12 0’00
55. 7 ITA19770708 TIRALONGO Paolo ITA AST ASTANA PRO TEAM 5.15’12 0’00
56. 145 NED19850117 LANGEVELD Sebastian NED OGE ORICA GREENEDGE 5.15’12 0’00
57. 3 SLO19831218 BRAJKOVIC Janez SLO AST ASTANA PRO TEAM 5.15’12 0’00
58. 125 ESP19840116 PARDILLA BELLON Sergio ESP MTN MTN – QHUBEKA 5.15’12 0’00
59. 208 ITA19850211 SELVAGGI Mirko ITA VCD VACANSOLEIL – DCM PRO C.TEAM 5.15’12 0’00
60. 43 ITA19871012 CARUSO Damiano ITA CAN CANNONDALE PRO CYCLING 5.15’12 0’00
61. 34 USA19900627 PHINNEY Taylor G USA BMC BMC RACING TEAM 5.15’12 0’00
62. 124 ITA19900508 SBARAGLI Kristian G ITA MTN MTN – QHUBEKA 5.15’12 0’00
63. 112 ITA19860613 CAPECCHI Eros ITA MOV MOVISTAR TEAM 5.15’12 0’00
64. 52 ESP19820616 AZANZA SOTO Jorge ESP EUS EUSKALTEL EUSKADI 5.15’12 0’00
65. 23 GER19831026 MARTENS Paul GER BLA BLANCO PRO CYCLING TEAM 5.15’12 0’00
66. 114 ESP19810211 COBO ACEBO Juan Jose ESP MOV MOVISTAR TEAM 5.15’12 0’00
67. 167 ITA19890831 PUCCIO Salvatore G ITA SKY SKY PROCYCLING 5.15’12 0’00
68. 173 NED19901111 DUMOULIN Tom G NED ARG TEAM ARGOS – SHIMANO 5.15’12 0’00
69. 214 ITA19850510 FINETTO Mauro ITA VIN VINI FANTINI – SELLE ITALIA 5.15’12 0’00
70. 217 ITA19870814 RABOTTINI Matteo ITA VIN VINI FANTINI – SELLE ITALIA 5.15’12 0’00
71. 174 GER19850609 FRÖHLINGER Johannes GER ARG TEAM ARGOS – SHIMANO 5.15’12 0’00
72. 197 CZE19860506 KREUZIGER Roman CZE TST TEAM SAXO – TINKOFF 5.15’12 0’00
73. 42 ITA19901225 MOSER Moreno G ITA CAN CANNONDALE PRO CYCLING 5.15’12 0’00
74. 136 CZE19851211 STYBAR Zdenek CZE OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 5.15’12 0’00
75. 36 ITA19791030 QUINZIATO Manuel ITA BMC BMC RACING TEAM 5.15’12 0’00
76. 185 POL19801027 HUZARSKI Bartosz POL TNE TEAM NETAPP – ENDURA 5.15’12 0’00
77. 113 ESP19870427 CASTROVIEJO Nicolas Jonat ESP MOV MOVISTAR TEAM 5.15’12 0’00
78. 201 NED19870110 POELS Wouter NED VCD VACANSOLEIL – DCM PRO C.TEAM 5.15’12 0’00
79. 25 NOR19840514 NORDHAUG Lars Petter NOR BLA BLANCO PRO CYCLING TEAM 5.15’12 0’00
80. 81 ESP19790512 RODRIGUEZ OLIVER Joaquin ESP KAT KATUSHA 5.15’12 0’00
81. 82 RUS19860421 ISAICHEV Vladimir RUS KAT KATUSHA 5.15’12 0’00
82. 15 LUX19871114 GASTAUER Ben LUX ALM AG2R LA MONDIALE 5.15’12 0’00
83. 17 ITA19840106 MONTAGUTI Matteo ITA ALM AG2R LA MONDIALE 5.15’12 0’00
84. 85 ESP19810905 MORENO FERNANDEZ Daniel ESP KAT KATUSHA 5.15’12 0’00
85. 165 GBR19890615 KENNAUGH Peter G GBR SKY SKY PROCYCLING 5.15’12 0’00
86. 196 AUS19791220 ROGERS Michael AUS TST TEAM SAXO – TINKOFF 5.15’12 0’00
87. 198 POR19800326 MOREIRA PAULINHO Sergio POR TST TEAM SAXO – TINKOFF 5.15’12 0’00
88. 68 FRA19881126 VICHOT Arthur G FRA FDJ FDJ 5.15’12 0’00
89. 18 ITA19821130 POZZOVIVO Domenico ITA ALM AG2R LA MONDIALE 5.15’12 0’00
90. 96 ITA19880128 MALORI Adriano G ITA LAM LAMPRE – MERIDA 5.15’12 0’00
91. 132 BEL19800930 STEEGMANS Gert BEL OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 5.15’32 0’20
92. 106 BEL19850702 ROELANDTS Jurgen BEL LTB LOTTO BELISOL 5.15’32 0’20
93. 21 NED19851230 BOOM Lars NED BLA BLANCO PRO CYCLING TEAM 5.15’40 0’28
94. 183 AUS19870927 DEMPSTER Zakkari AUS TNE TEAM NETAPP – ENDURA 5.15’40 0’28
95. 103 AUS19810511 HANSEN Adam AUS LTB LOTTO BELISOL 5.16’04 0’52
96. 108 BEL19850219 VANENDERT Jelle BEL LTB LOTTO BELISOL 5.16’04 0’52
97. 118 ESP19820506 VENTOSO ALBERDI Francisc ESP MOV MOVISTAR TEAM 5.16’04 0’52
98. 54 ESP19880226 GARCIA AMBROA Ricardo G ESP EUS EUSKALTEL EUSKADI 5.16’34 1’22
99. 147 AUS19730806 O’GRADY Stuart AUS OGE ORICA GREENEDGE 5.16’46 1’34
100. 181 CZE19841207 BARTA Jan CZE TNE TEAM NETAPP – ENDURA 5.17’05 1’53
101. 184 ESP19890506 DE LA CRUZ MELGAREJO Da G ESP TNE TEAM NETAPP – ENDURA 5.17’05 1’53
102. 76 LTU19880130 NAVARDAUSKAS Ramunas G LTU GRS GARMIN SHARP 5.17’05 1’53
103. 155 ITA19890130 NIZZOLO Giacomo G ITA RLT RADIOSHACK LEOPARD 5.17’05 1’53
104. 98 ITA19810910 POZZATO Filippo ITA LAM LAMPRE – MERIDA 5.17’05 1’53
105. 153 GER19740104 HONDO Danilo GER RLT RADIOSHACK LEOPARD 5.17’05 1’53
106. 107 GER19820430 SIEBERG Marcel GER LTB LOTTO BELISOL 5.17’05 1’53
107. 205 POL19840306 MARCZYNSKI Tomasz POL VCD VACANSOLEIL – DCM PRO C.TEAM 5.17’05 1’53
108. 207 NED19880118 VAN POPPEL Boy G NED VCD VACANSOLEIL – DCM PRO C.TEAM 5.17’05 1’53
109. 193 ESP19810928 HERNANDEZ BLAZQUEZ Jes ESP TST TEAM SAXO – TINKOFF 5.17’05 1’53
110. 66 FRA19850508 PINEAU Cédric FRA FDJ FDJ 5.17’05 1’53
111. 62 FRA19850806 DELAGE Mickael FRA FDJ FDJ 5.17’05 1’53
112. 87 RUS19850109 BELKOV Maxim RUS KAT KATUSHA 5.17’05 1’53
113. 46 SLO19861125 KOREN Kristijan SLO CAN CANNONDALE PRO CYCLING 5.17’05 1’53
114. 211 ITA19730716 GARZELLI Stefano ITA VIN VINI FANTINI – SELLE ITALIA 5.17’05 1’53
115. 63 FRA19910826 DEMARE Arnaud G FRA FDJ FDJ 5.17’05 1’53
116. 35 GBR19810319 CUMMINGS Stephen GBR BMC BMC RACING TEAM 5.17’05 1’53
117. 61 FRA19790202 CASAR Sandy FRA FDJ FDJ 5.17’05 1’53
118. 58 SLO19801008 VRECER Robert SLO EUS EUSKALTEL EUSKADI 5.17’05 1’53
119. 5 SWE19800517 KESSIAKOFF Fredrik Carl W. SWE AST ASTANA PRO TEAM 5.17’05 1’53
120. 44 POL19850307 BODNAR Maciej POL CAN CANNONDALE PRO CYCLING 5.17’05 1’53
121. 83 RUS19820129 BRUTT Pavel RUS KAT KATUSHA 5.17’05 1’53
122. 64 BRA19790616 FISCHER Murilo Antonio BRA FDJ FDJ 5.17’05 1’53
123. 192 ITA19800924 BENNATI Daniele ITA TST TEAM SAXO – TINKOFF 5.17’05 1’53
124. 187 POR19850424 PIMENTA COSTA MENDES Jo POR TNE TEAM NETAPP – ENDURA 5.17’05 1’53
125. 56 ESP19880830 MINGUEZ AYALA Miguel G ESP EUS EUSKALTEL EUSKADI 5.18’15 3’03
126. 8 ITA19800916 VANOTTI Alessandro ITA AST ASTANA PRO TEAM 5.18’33 3’21
127. 12 ITA19890602 APPOLLONIO Davide G ITA ALM AG2R LA MONDIALE 5.19’36 4’24
128. 126 GER19870122 STAUFF Andreas GER MTN MTN – QHUBEKA 5.19’36 4’24
129. 152 BEL19790829 DEVOLDER Stijn BEL RLT RADIOSHACK LEOPARD 5.19’36 4’24
130. 67 FRA19870418 ROUX Anthony FRA FDJ FDJ 5.19’59 4’47
131. 74 RSA19770422 HUNTER Robert RSA GRS GARMIN SHARP 5.20’12 5’00
132. 122 GER19870614 REIMER Martin GER MTN MTN – QHUBEKA 5.20’12 5’00
133. 6 KAZ19791102 MURAVYEV Dmitriy KAZ AST ASTANA PRO TEAM 5.20’12 5’00
134. 102 ESP19810730 REYNES MIMO Vicente ESP LTB LOTTO BELISOL 5.20’12 5’00
135. 157 LUX19850610 SCHLECK Andy LUX RLT RADIOSHACK LEOPARD 5.20’12 5’00
136. 144 AUS19791115 LANCASTER Brett AUS OGE ORICA GREENEDGE 5.20’12 5’00
137. 47 ITA19840716 MARANGONI Alan ITA CAN CANNONDALE PRO CYCLING 5.20’12 5’00
138. 142 AUS19861002 DOCKER Mitchell AUS OGE ORICA GREENEDGE 5.20’12 5’00
139. 148 CAN19770509 TUFT Svein CAN OGE ORICA GREENEDGE 5.20’12 5’00
140. 48 ITA19850218 SABATINI Fabio ITA CAN CANNONDALE PRO CYCLING 5.20’12 5’00
141. 14 FRA19830906 CHAINEL Steve FRA ALM AG2R LA MONDIALE 5.20’12 5’00
142. 78 BEL19810715 ROSSELER Sebastien BEL GRS GARMIN SHARP 5.20’12 5’00
143. 178 NED19850613 TIMMER Albert NED ARG TEAM ARGOS – SHIMANO 5.20’12 5’00
144. 72 AUS19900528 DENNIS Rohan G AUS GRS GARMIN SHARP 5.20’12 5’00
145. 195 ITA19740514 TOSATTO Matteo ITA TST TEAM SAXO – TINKOFF 5.20’12 5’00
146. 84 BLR19791027 KUSCHYNSKI Aliaksander BLR KAT KATUSHA 5.20’12 5’00
147. 188 AUT19881021 SCHORN Daniel G AUT TNE TEAM NETAPP – ENDURA 5.20’12 5’00
148. 71 NED19840906 DEKKER Thomas NED GRS GARMIN SHARP 5.20’12 5’00
149. 86 ITA19770117 PAOLINI Luca ITA KAT KATUSHA 5.20’12 5’00
150. 92 ITA19830309 FERRARI Roberto ITA LAM LAMPRE – MERIDA 5.20’12 5’00
151. 177 FRA19810929 SPRICK Matthieu FRA ARG TEAM ARGOS – SHIMANO 5.24’05 8’53
152. 65 FRA19810522 MANGEL Laurent FRA FDJ FDJ 5.24’05 8’53
153. 53 ESP19890731 BRAVO OIARBIDE Garikoitz G ESP EUS EUSKALTEL EUSKADI 5.24’05 8’53 1
154. 182 ITA19870803 BENEDETTI Cesare ITA TNE TEAM NETAPP – ENDURA 5.24’05 8’53 5
155. 172 NED19820908 DE KORT Koen NED ARG TEAM ARGOS – SHIMANO 5.24’05 8’53
156. 104 NZL19760910 HENDERSON Gregory NZL LTB LOTTO BELISOL 5.24’05 8’53
157. 213 ITA19831216 FAILLI Francesco ITA VIN VINI FANTINI – SELLE ITALIA 5.24’05 8’53 5
158. 212 ITA19801127 CHICCHI Francesco ITA VIN VINI FANTINI – SELLE ITALIA 5.24’05 8’53
159. 138 SVK19850221 VELITS Martin SVK OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 5.24’05 8’53
160. 194 ITA19870312 BOARO Manuele ITA TST TEAM SAXO – TINKOFF 5.24’05 8’53
161. 28 BEL19820513 WYNANTS Maarten BEL BLA BLANCO PRO CYCLING TEAM 5.24’05 8’53
162. 105 BEL19830430 KAISEN Olivier BEL LTB LOTTO BELISOL 5.24’05 8’53
163. 4 KAZ19860313 GRUZDEV Dmitriy KAZ AST ASTANA PRO TEAM 5.24’05 8’53
164. 123 LTU19851208 KONOVALOVAS Ignatas LTU MTN MTN – QHUBEKA 5.24’05 8’53
165. 176 NED19890209 SINKELDAM Ramon G NED ARG TEAM ARGOS – SHIMANO 5.24’05 8’53
166. 146 NED19800312 MOURIS Jens NED OGE ORICA GREENEDGE 5.24’05 8’53
167. 171 GER19890107 DEGENKOLB John G GER ARG TEAM ARGOS – SHIMANO 5.24’05 8’53
168. 134 BEL19910214 VAN KEIRSBULCK Guillaume G BEL OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 5.24’05 8’53
169. 216 BEL19780411 HULSMANS Kevin BEL VIN VINI FANTINI – SELLE ITALIA 5.24’05 8’53
170. 45 ITA19830726 DALL’ANTONIA Tiziano ITA CAN CANNONDALE PRO CYCLING 5.24’05 8’53
171. 127 RSA19860412 THOMSON Jay Robert RSA MTN MTN – QHUBEKA 5.26’12 11’00
172. 163 USA19910512 DOMBROWSKI Joseph Lloyd G USA SKY SKY PROCYCLING 5.31’27 16’15

26 TANKINK Bram
94 STORTONI Simone,
77 NUYENS Nick

Klasyfikacja generalna:
1. 131 GBR19850521 CAVENDISH Mark GBR OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 11.23’08 0
2. 133 POL19900602 KWIATKOWSKI Michal G POL OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 11.23’15 0’07
3. 137 NED19840518 TERPSTRA Niki NED OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 11.23’17 0’09
4. 135 GER19850423 MARTIN Tony GER OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 11.23’17 0’09
5. 136 CZE19851211 STYBAR Zdenek CZE OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 11.23’17 0’09
6. 41 SVK19900126 SAGAN Peter G SVK CAN CANNONDALE PRO CYCLING 11.23’26 0’18
7. 115 GBR19881003 DOWSETT Alex G GBR MOV MOVISTAR TEAM 11.23’28 0’20
8. 117 ITA19830113 VISCONTI Giovanni ITA MOV MOVISTAR TEAM 11.23’28 0’20
9. 116 ESP19860320 INTXAUSTI ELORRIAGA Bena ESP MOV MOVISTAR TEAM 11.23’28 0’20
10. 114 ESP19810211 COBO ACEBO Juan Jose ESP MOV MOVISTAR TEAM 11.23’28 0’20
11. 112 ITA19860613 CAPECCHI Eros ITA MOV MOVISTAR TEAM 11.23’28 0’20
12. 113 ESP19870427 CASTROVIEJO Nicolas Jonat ESP MOV MOVISTAR TEAM 11.23’28 0’20
13. 141 AUS19861105 GOSS Matthew Harley AUS OGE ORICA GREENEDGE 11.23’31 0’23
14. 32 NOR19780118 HUSHOVD Thor NOR BMC BMC RACING TEAM 11.23’33 0’25
15. 37 SUI19860929 SCHÄR Michael SUI BMC BMC RACING TEAM 11.23’33 0’25
16. 34 USA19900627 PHINNEY Taylor G USA BMC BMC RACING TEAM 11.23’33 0’25
17. 31 AUS19770214 EVANS Cadel AUS BMC BMC RACING TEAM 11.23’33 0’25
18. 43 ITA19871012 CARUSO Damiano ITA CAN CANNONDALE PRO CYCLING 11.23’36 0’28
19. 42 ITA19901225 MOSER Moreno G ITA CAN CANNONDALE PRO CYCLING 11.23’36 0’28
20. 1 ITA19841114 NIBALI Vincenzo ITA AST ASTANA PRO TEAM 11.23’37 0’29
21. 2 ITA19850106 AGNOLI Valerio ITA AST ASTANA PRO TEAM 11.23’37 0’29
22. 3 SLO19831218 BRAJKOVIC Janez SLO AST ASTANA PRO TEAM 11.23’37 0’29
23. 7 ITA19770708 TIRALONGO Paolo ITA AST ASTANA PRO TEAM 11.23’37 0’29
24. 111 CRC19860829 AMADOR BIKKAZAKOVA And CRC MOV MOVISTAR TEAM 11.23’38 0’30
25. 143 RSA19841206 IMPEY Daryl RSA OGE ORICA GREENEDGE 11.23’41 0’33
26. 145 NED19850117 LANGEVELD Sebastian NED OGE ORICA GREENEDGE 11.23’41 0’33
27. 162 ITA19850317 CATALDO Dario ITA SKY SKY PROCYCLING 11.23’42 0’34
28. 166 GER19810305 KNEES Christian GER SKY SKY PROCYCLING 11.23’42 0’34
29. 167 ITA19890831 PUCCIO Salvatore G ITA SKY SKY PROCYCLING 11.23’42 0’34
30. 164 COL19871210 HENAO MONTOYA Sergio Lui COL SKY SKY PROCYCLING 11.23’42 0’34
31. 161 GBR19850520 FROOME Christopher GBR SKY SKY PROCYCLING 11.23’42 0’34
32. 168 COL19870126 URAN URAN Rigoberto COL SKY SKY PROCYCLING 11.23’42 0’34
33. 165 GBR19890615 KENNAUGH Peter G GBR SKY SKY PROCYCLING 11.23’42 0’34
34. 191 ESP19821206 CONTADOR VELASCO Albert ESP TST TEAM SAXO – TINKOFF 11.23’46 0’38
35. 197 CZE19860506 KREUZIGER Roman CZE TST TEAM SAXO – TINKOFF 11.23’46 0’38
36. 196 AUS19791220 ROGERS Michael AUS TST TEAM SAXO – TINKOFF 11.23’46 0’38
37. 93 ITA19890813 CIMOLAI Davide G ITA LAM LAMPRE – MERIDA 11.23’52 0’44
38. 97 ITA19800711 PIETROPOLLI Daniele ITA LAM LAMPRE – MERIDA 11.23’52 0’44
39. 91 ITA19810919 CUNEGO Damiano ITA LAM LAMPRE – MERIDA 11.23’52 0’44
40. 95 POL19800411 NIEMIEC Przemyslaw POL LAM LAMPRE – MERIDA 11.23’52 0’44
41. 96 ITA19880128 MALORI Adriano G ITA LAM LAMPRE – MERIDA 11.23’52 0’44
42. 154 USA19711023 HORNER Christopher USA RLT RADIOSHACK LEOPARD 11.23’53 0’45
43. 156 UKR19800104 POPOVYCH Yaroslav UKR RLT RADIOSHACK LEOPARD 11.23’53 0’45
44. 151 SUI19810318 CANCELLARA Fabian SUI RLT RADIOSHACK LEOPARD 11.23’53 0’45
45. 27 BEL19880728 VANMARCKE Sep G BEL BLA BLANCO PRO CYCLING TEAM 11.23’54 0’46
46. 24 NED19861126 MOLLEMA Bauke NED BLA BLANCO PRO CYCLING TEAM 11.23’54 0’46
47. 22 NED19890701 SLAGTER Tom Jelte G NED BLA BLANCO PRO CYCLING TEAM 11.23’54 0’46
48. 23 GER19831026 MARTENS Paul GER BLA BLANCO PRO CYCLING TEAM 11.23’54 0’46
49. 186 GER19860326 VOSS Paul GER TNE TEAM NETAPP – ENDURA 11.23’56 0’48
50. 185 POL19801027 HUZARSKI Bartosz POL TNE TEAM NETAPP – ENDURA 11.23’56 0’48
51. 88 ESP19770413 VICIOSO ARCOS Angel ESP KAT KATUSHA 11.24’01 0’53
52. 82 RUS19860421 ISAICHEV Vladimir RUS KAT KATUSHA 11.24’01 0’53
53. 81 ESP19790512 RODRIGUEZ OLIVER Joaquin ESP KAT KATUSHA 11.24’01 0’53
54. 85 ESP19810905 MORENO FERNANDEZ Daniel ESP KAT KATUSHA 11.24’01 0’53
55. 101 GER19820716 GREIPEL André GER LTB LOTTO BELISOL 11.24’07 0’59
56. 175 GER19860313 GESCHKE Simon GER ARG TEAM ARGOS – SHIMANO 11.24’08 1’00
57. 173 NED19901111 DUMOULIN Tom G NED ARG TEAM ARGOS – SHIMANO 11.24’08 1’00
58. 174 GER19850609 FRÖHLINGER Johannes GER ARG TEAM ARGOS – SHIMANO 11.24’08 1’00
59. 121 GER19860919 CIOLEK Gerald GER MTN MTN – QHUBEKA 11.24’13 1’05
60. 73 USA19840602 FARRAR Tyler USA GRS GARMIN SHARP 11.24’14 1’06
61. 75 IRL19860820 MARTIN Daniel IRL GRS GARMIN SHARP 11.24’14 1’06
62. 128 RSA19870213 VENTER Jacobus RSA MTN MTN – QHUBEKA 11.24’17 1’09
63. 124 ITA19900508 SBARAGLI Kristian G ITA MTN MTN – QHUBEKA 11.24’17 1’09
64. 125 ESP19840116 PARDILLA BELLON Sergio ESP MTN MTN – QHUBEKA 11.24’17 1’09
65. 68 FRA19881126 VICHOT Arthur G FRA FDJ FDJ 11.24’19 1’11
66. 204 ITA19840211 MARCATO Marco ITA VCD VACANSOLEIL – DCM PRO C.TEA 11.24’21 1’13
67. 203 UZB19810114 LAGUTIN Sergey UZB VCD VACANSOLEIL – DCM PRO C.TEA 11.24’21 1’13
68. 202 ESP19770917 FLECHA GIANNONI Juan Ant ESP VCD VACANSOLEIL – DCM PRO C.TEA 11.24’21 1’13
69. 208 ITA19850211 SELVAGGI Mirko ITA VCD VACANSOLEIL – DCM PRO C.TEA 11.24’21 1’13
70. 201 NED19870110 POELS Wouter NED VCD VACANSOLEIL – DCM PRO C.TEA 11.24’21 1’13
71. 21 NED19851230 BOOM Lars NED BLA BLANCO PRO CYCLING TEAM 11.24’22 1’14
72. 11 ITA19770925 NOCENTINI Rinaldo ITA ALM AG2R LA MONDIALE 11.24’22 1’14
73. 17 ITA19840106 MONTAGUTI Matteo ITA ALM AG2R LA MONDIALE 11.24’22 1’14
74. 15 LUX19871114 GASTAUER Ben LUX ALM AG2R LA MONDIALE 11.24’22 1’14
75. 18 ITA19821130 POZZOVIVO Domenico ITA ALM AG2R LA MONDIALE 11.24’22 1’14
76. 217 ITA19870814 RABOTTINI Matteo ITA VIN VINI FANTINI – SELLE ITALIA 11.24’23 1’15
77. 218 ITA19841007 SANTAMBROGIO Mauro ITA VIN VINI FANTINI – SELLE ITALIA 11.24’23 1’15
78. 57 GRE19800603 TAMOURIDIS Ioannis GRE EUS EUSKALTEL EUSKADI 11.24’23 1’15
79. 51 ESP19780205 SANCHEZ GONZALEZ Samue ESP EUS EUSKALTEL EUSKADI 11.24’23 1’15
80. 55 ESP19780515 MARTINEZ DE ESTEBAN Ego ESP EUS EUSKALTEL EUSKADI 11.24’23 1’15
81. 52 ESP19820616 AZANZA SOTO Jorge ESP EUS EUSKALTEL EUSKADI 11.24’23 1’15
82. 33 BEL19880324 LODEWYCK Klaas G BEL BMC BMC RACING TEAM 11.24’23 1’15
83. 106 BEL19850702 ROELANDTS Jurgen BEL LTB LOTTO BELISOL 11.24’31 1’23
84. 215 ITA19850101 GATTO Oscar ITA VIN VINI FANTINI – SELLE ITALIA 11.24’34 1’26
85. 38 BEL19850517 VAN AVERMAET Greg BEL BMC BMC RACING TEAM 11.24’39 1’31
86. 36 ITA19791030 QUINZIATO Manuel ITA BMC BMC RACING TEAM 11.24’39 1’31
87. 214 ITA19850510 FINETTO Mauro ITA VIN VINI FANTINI – SELLE ITALIA 11.24’51 1’43
88. 103 AUS19810511 HANSEN Adam AUS LTB LOTTO BELISOL 11.25’03 1’55
89. 147 AUS19730806 O’GRADY Stuart AUS OGE ORICA GREENEDGE 11.25’15 2’07
90. 44 POL19850307 BODNAR Maciej POL CAN CANNONDALE PRO CYCLING 11.25’26 2’18
91. 35 GBR19810319 CUMMINGS Stephen GBR BMC BMC RACING TEAM 11.25’26 2’18
92. 46 SLO19861125 KOREN Kristijan SLO CAN CANNONDALE PRO CYCLING 11.25’29 2’21
93. 5 SWE19800517 KESSIAKOFF Fredrik Carl W. SWE AST ASTANA PRO TEAM 11.25’30 2’22
94. 192 ITA19800924 BENNATI Daniele ITA TST TEAM SAXO – TINKOFF 11.25’39 2’31
95. 183 AUS19870927 DEMPSTER Zakkari AUS TNE TEAM NETAPP – ENDURA 11.25’39 2’31
96. 132 BEL19800930 STEEGMANS Gert BEL OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 11.25’42 2’34
97. 25 NOR19840514 NORDHAUG Lars Petter NOR BLA BLANCO PRO CYCLING TEAM 11.25’43 2’35
98. 118 ESP19820506 VENTOSO ALBERDI Francisc ESP MOV MOVISTAR TEAM 11.25’44 2’36
99. 98 ITA19810910 POZZATO Filippo ITA LAM LAMPRE – MERIDA 11.25’45 2’37
100. 155 ITA19890130 NIZZOLO Giacomo G ITA RLT RADIOSHACK LEOPARD 11.25’46 2’38
101. 153 GER19740104 HONDO Danilo GER RLT RADIOSHACK LEOPARD 11.25’46 2’38
102. 206 SLO19850813 BOLE Grega SLO VCD VACANSOLEIL – DCM PRO C.TEA 11.25’47 2’39
103. 181 CZE19841207 BARTA Jan CZE TNE TEAM NETAPP – ENDURA 11.25’49 2’41
104. 184 ESP19890506 DE LA CRUZ MELGAREJO Da G ESP TNE TEAM NETAPP – ENDURA 11.25’49 2’41
105. 83 RUS19820129 BRUTT Pavel RUS KAT KATUSHA 11.25’54 2’46
106. 87 RUS19850109 BELKOV Maxim RUS KAT KATUSHA 11.25’54 2’46
107. 107 GER19820430 SIEBERG Marcel GER LTB LOTTO BELISOL 11.26’04 2’56
108. 76 LTU19880130 NAVARDAUSKAS Ramunas G LTU GRS GARMIN SHARP 11.26’07 2’59
109. 62 FRA19850806 DELAGE Mickael FRA FDJ FDJ 11.26’12 3’04
110. 66 FRA19850508 PINEAU Cédric FRA FDJ FDJ 11.26’12 3’04
111. 205 POL19840306 MARCZYNSKI Tomasz POL VCD VACANSOLEIL – DCM PRO C.TEA 11.26’14 3’06
112. 211 ITA19730716 GARZELLI Stefano ITA VIN VINI FANTINI – SELLE ITALIA 11.26’16 3’08
113. 58 SLO19801008 VRECER Robert SLO EUS EUSKALTEL EUSKADI 11.26’16 3’08
114. 187 POR19850424 PIMENTA COSTA MENDES Jo POR TNE TEAM NETAPP – ENDURA 11.26’19 3’11
115. 13 ITA19851014 BELLETTI Manuel ITA ALM AG2R LA MONDIALE 11.26’26 3’18
116. 158 NZL19810110 ROULSTON Hayden NZL RLT RADIOSHACK LEOPARD 11.26’28 3’20
117. 108 BEL19850219 VANENDERT Jelle BEL LTB LOTTO BELISOL 11.26’36 3’28
118. 8 ITA19800916 VANOTTI Alessandro ITA AST ASTANA PRO TEAM 11.26’58 3’50
119. 64 BRA19790616 FISCHER Murilo Antonio BRA FDJ FDJ 11.27’00 3’52
120. 198 POR19800326 MOREIRA PAULINHO Sergio POR TST TEAM SAXO – TINKOFF 11.27’05 3’57
121. 61 FRA19790202 CASAR Sandy FRA FDJ FDJ 11.27’54 4’46
122. 207 NED19880118 VAN POPPEL Boy G NED VCD VACANSOLEIL – DCM PRO C.TEA 11.28’05 4’57
123. 63 FRA19910826 DEMARE Arnaud G FRA FDJ FDJ 11.28’06 4’58
124. 54 ESP19880226 GARCIA AMBROA Ricardo G ESP EUS EUSKALTEL EUSKADI 11.28’06 4’58
125. 48 ITA19850218 SABATINI Fabio ITA CAN CANNONDALE PRO CYCLING 11.28’36 5’28
126. 148 CAN19770509 TUFT Svein CAN OGE ORICA GREENEDGE 11.28’41 5’33
127. 12 ITA19890602 APPOLLONIO Davide G ITA ALM AG2R LA MONDIALE 11.28’46 5’38
128. 92 ITA19830309 FERRARI Roberto ITA LAM LAMPRE – MERIDA 11.28’55 5’47
129. 188 AUT19881021 SCHORN Daniel G AUT TNE TEAM NETAPP – ENDURA 11.28’56 5’48
130. 193 ESP19810928 HERNANDEZ BLAZQUEZ Jes ESP TST TEAM SAXO – TINKOFF 11.28’58 5’50
131. 67 FRA19870418 ROUX Anthony FRA FDJ FDJ 11.29’06 5’58
132. 56 ESP19880830 MINGUEZ AYALA Miguel G ESP EUS EUSKALTEL EUSKADI 11.29’08 6’00
133. 152 BEL19790829 DEVOLDER Stijn BEL RLT RADIOSHACK LEOPARD 11.29’08 6’00
134. 72 AUS19900528 DENNIS Rohan G AUS GRS GARMIN SHARP 11.29’14 6’06
135. 71 NED19840906 DEKKER Thomas NED GRS GARMIN SHARP 11.29’24 6’16
136. 195 ITA19740514 TOSATTO Matteo ITA TST TEAM SAXO – TINKOFF 11.29’27 6’19
137. 74 RSA19770422 HUNTER Robert RSA GRS GARMIN SHARP 11.29’43 6’35
138. 157 LUX19850610 SCHLECK Andy LUX RLT RADIOSHACK LEOPARD 11.29’44 6’36
139. 144 AUS19791115 LANCASTER Brett AUS OGE ORICA GREENEDGE 11.30’11 7’03
140. 126 GER19870122 STAUFF Andreas GER MTN MTN – QHUBEKA 11.30’38 7’30
141. 102 ESP19810730 REYNES MIMO Vicente ESP LTB LOTTO BELISOL 11.30’44 7’36
142. 122 GER19870614 REIMER Martin GER MTN MTN – QHUBEKA 11.30’52 7’44
143. 47 ITA19840716 MARANGONI Alan ITA CAN CANNONDALE PRO CYCLING 11.30’55 7’47
144. 78 BEL19810715 ROSSELER Sebastien BEL GRS GARMIN SHARP 11.31’00 7’52
145. 142 AUS19861002 DOCKER Mitchell AUS OGE ORICA GREENEDGE 11.31’04 7’56
146. 178 NED19850613 TIMMER Albert NED ARG TEAM ARGOS – SHIMANO 11.31’24 8’16
147. 6 KAZ19791102 MURAVYEV Dmitriy KAZ AST ASTANA PRO TEAM 11.31’27 8’19
148. 84 BLR19791027 KUSCHYNSKI Aliaksander BLR KAT KATUSHA 11.31’37 8’29
149. 86 ITA19770117 PAOLINI Luca ITA KAT KATUSHA 11.31’37 8’29
150. 14 FRA19830906 CHAINEL Steve FRA ALM AG2R LA MONDIALE 11.31’53 8’45
151. 146 NED19800312 MOURIS Jens NED OGE ORICA GREENEDGE 11.32’34 9’26
152. 194 ITA19870312 BOARO Manuele ITA TST TEAM SAXO – TINKOFF 11.32’39 9’31
153. 45 ITA19830726 DALL’ANTONIA Tiziano ITA CAN CANNONDALE PRO CYCLING 11.32’42 9’34
154. 171 GER19890107 DEGENKOLB John G GER ARG TEAM ARGOS – SHIMANO 11.33’01 9’53
155. 177 FRA19810929 SPRICK Matthieu FRA ARG TEAM ARGOS – SHIMANO 11.33’01 9’53
156. 134 BEL19910214 VAN KEIRSBULCK Guillaume G BEL OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 11.33’04 9’56
157. 104 NZL19760910 HENDERSON Gregory NZL LTB LOTTO BELISOL 11.33’04 9’56
158. 123 LTU19851208 KONOVALOVAS Ignatas LTU MTN MTN – QHUBEKA 11.33’10 10’02
159. 213 ITA19831216 FAILLI Francesco ITA VIN VINI FANTINI – SELLE ITALIA 11.33’11 10’03
160. 65 FRA19810522 MANGEL Laurent FRA FDJ FDJ 11.33’12 10’04
161. 212 ITA19801127 CHICCHI Francesco ITA VIN VINI FANTINI – SELLE ITALIA 11.33’16 10’08
162. 53 ESP19890731 BRAVO OIARBIDE Garikoitz G ESP EUS EUSKALTEL EUSKADI 11.33’54 10’46
163. 182 ITA19870803 BENEDETTI Cesare ITA TNE TEAM NETAPP – ENDURA 11.33’57 10’49
164. 28 BEL19820513 WYNANTS Maarten BEL BLA BLANCO PRO CYCLING TEAM 11.34’15 11’07
165. 138 SVK19850221 VELITS Martin SVK OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 11.34’15 11’07
166. 216 BEL19780411 HULSMANS Kevin BEL VIN VINI FANTINI – SELLE ITALIA 11.34’17 11’09
167. 105 BEL19830430 KAISEN Olivier BEL LTB LOTTO BELISOL 11.34’30 11’22
168. 176 NED19890209 SINKELDAM Ramon G NED ARG TEAM ARGOS – SHIMANO 11.34’47 11’39
169. 127 RSA19860412 THOMSON Jay Robert RSA MTN MTN – QHUBEKA 11.35’17 12’09
170. 172 NED19820908 DE KORT Koen NED ARG TEAM ARGOS – SHIMANO 11.35’17 12’09
171. 4 KAZ19860313 GRUZDEV Dmitriy KAZ AST ASTANA PRO TEAM 11.35’20 12’12
172. 163 USA19910512 DOMBROWSKI Joseph Lloyd G USA SKY SKY PROCYCLING 11.42’03 18’55

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej