Richie PorteRichie Porte (Sky Team) po ataku na finałowym podjeździe wygrał 5. etap Paryż-Nicea i został nowym liderem wyścigu.

Piąty odcinek francuskiej etapówki był jak do tej pory najtrudniejszym etapem. Kolarze finiszowali dziś na 13 kilometrowym podjeździe pod  La Montgane de Lure. Łącznie do przejechania było 176 kilometrów.

Do ucieczki zabrali się: Jens Voigt (RadioShack), Cyril Lemoine (Sojasun), Paolo Longo Borghini (Cannondale) oraz Thierry Hupond (Argos-Shimano). Czołówka maksymalnie wypracowała ponad 6 minut nad zasadniczą grupą prowadzoną przez Garmin-Sharp i Sky Team.

Najdłużej na czele utrzymał się najbardziej doświadczony – Jens Voigt. Niemiec rozpoczął podjazd z przewagą blisko półtorej minuty nad mocno uszczuplonym peletonem. Bardzo mocne tempo podyktowali kolarze Sky Team i w grupce pościgowej zostało już tylko kilkunastu zawodników.

Zmęczony Voigt został wkrótce schwytany. Chwilę później rozpoczęły się ataki. Próbował m.in Michele Scarponi (Lampre-Merida), Denis Menchov (Katusha), a także sam lider – Andrew Talansky (Garmin-Sharp). “Poprawił” jednak Richie Porte i Australijczyk rozpoczął samotny rajd po etapowy triumf. Drugi był Menchov, a trzeci Talansky. Amerykanin nie obronił jednak żółtej koszulki lidera.

Wyniki:

1 Richie PORTE SKY PROCYCLING 4:50:54
2 Denis MENCHOV KATUSHA TEAM 0:00:26
3 Andrew TALANSKY GARMIN – SHARP 0:00:33
4 Tejay VAN GARDEREN BMC RACING TEAM 0:00:33
5 Diego ULISSI LAMPRE – MERIDA 0:00:33
6 Lieuwe WESTRA VACANSOLEIL-DCM 0:00:33
7 Jean-Christophe PERAUD AG2R LA MONDIALE 0:00:33
8 Nairo Alexander QUINTANA ROJAS MOVISTAR TEAM 0:00:33
9 Simon SPILAK KATUSHA TEAM 0:00:33
10 Michele SCARPONI LAMPRE – MERIDA 0:00:33
11 Jonathan HIVERT SOJASUN 0:00:46
12 Sylvain CHAVANEL OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:46
13 Andréas KLÖDEN RADIOSHACK LEOPARD 0:00:46
14 Peter VELITS OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:49
15 Nicolas ROCHE TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:49
16 Daniel NAVARRO COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:49
17 Alberto LOSADA ALGUACIL KATUSHA TEAM 0:00:49
18 Andriy GRIVKO ASTANA PRO TEAM 0:01:02
19 David LOPEZ GARCIA SKY PROCYCLING 0:01:06
20 Bart DE CLERCQ LOTTO-BELISOL 0:01:17
21 Enrico GASPAROTTO ASTANA PRO TEAM 0:01:17
22 Gorka IZAGUIRRE INSAUSTI EUSKALTEL – EUSKADI 0:01:26
23 Maxime BOUET AG2R LA MONDIALE 0:01:28
24 Arnold JEANNESSON FDJ 0:01:28
25 Romain BARDET AG2R LA MONDIALE 0:01:28
26 Egor SILIN ASTANA PRO TEAM 0:01:45
27 Eduard VORGANOV KATUSHA TEAM 0:01:45
28 Christophe LE MEVEL COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:01:48
29 Alessandro DE MARCHI CANNONDALE 0:01:48
30 Davide MALACARNE TEAM EUROPCAR 0:01:50
31 Stephan DENIFL IAM CYCLING 0:01:53
32 Maxime MONFORT RADIOSHACK LEOPARD 0:01:53
33 Robert KISERLOVSKI RADIOSHACK LEOPARD 0:01:53
34 Rein TAARAMAE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:02:19
35 Mathias FRANK BMC RACING TEAM 0:02:36
36 Hubert DUPONT AG2R LA MONDIALE 0:02:36
37 Ivan BASSO CANNONDALE 0:03:05
38 Nicki SORENSEN TEAM SAXO-TINKOFF 0:03:30
39 Robert GESINK BLANCO PRO CYCLING TEAM 0:03:51
40 Wilco KELDERMAN BLANCO PRO CYCLING TEAM 0:03:51
41 Ivan SANTAROMITA BMC RACING TEAM 0:05:06
42 Jérôme PINEAU OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:05:39
43 Yannick TALABARDON SOJASUN 0:05:39
44 Kanstantsin SIUTSOV SKY PROCYCLING 0:05:39
45 Yury TROFIMOV KATUSHA TEAM 0:05:39
46 Simon CLARKE ORICA GREENEDGE 0:07:12
47 Philippe GILBERT BMC RACING TEAM 0:07:12
48 Dominik NERZ BMC RACING TEAM 0:07:12
49 Paolo LONGO BORGHINI CANNONDALE 0:07:18
50 Amaël MOINARD BMC RACING TEAM 0:07:18
51 Luis Angel MATE MARDONES COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:08:09
52 Julien EL FARES SOJASUN 0:08:54
53 Rory SUTHERLAND TEAM SAXO-TINKOFF 0:09:12
54 Jens VOIGT RADIOSHACK LEOPARD 0:09:12
55 Mikel ASTARLOZA EUSKALTEL – EUSKADI 0:10:03
56 Evgeni PETROV TEAM SAXO-TINKOFF 0:10:03
57 Lars Ytting BAK LOTTO-BELISOL 0:10:03
58 Bertjan LINDEMAN VACANSOLEIL-DCM 0:10:03
59 Julien SIMON SOJASUN 0:10:03
60 Vincent JEROME TEAM EUROPCAR 0:10:03
61 Daniele RATTO CANNONDALE 0:11:13
62 Thomas DE GENDT VACANSOLEIL-DCM 0:11:28
63 Tony GALLOPIN RADIOSHACK LEOPARD 0:11:38
64 Thierry HUPOND TEAM ARGOS-SHIMANO 0:12:07
65 Gatis SMUKULIS KATUSHA TEAM 0:14:03
66 Brent BOOKWALTER BMC RACING TEAM 0:14:03
67 Xavier FLORENCIO CABRE KATUSHA TEAM 0:14:03
68 Jose Joaquin ROJAS MOVISTAR TEAM 0:14:36
69 Vasili KIRYIENKA SKY PROCYCLING 0:14:36
70 Frederik WILLEMS LOTTO-BELISOL 0:14:36
71 Martin ELMIGER IAM CYCLING 0:14:46
72 Johann TSCHOPP IAM CYCLING 0:14:46
73 Yoann OFFREDO FDJ 0:14:46
74 Kevin DE WEERT OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:14:46
75 Martijn KEIZER VACANSOLEIL-DCM 0:14:46
76 Romain ZINGLE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:14:46
77 Romain LEMARCHAND COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:14:46
78 Bert DE BACKER TEAM ARGOS-SHIMANO 0:14:46
79 Manuele MORI LAMPRE – MERIDA 0:14:46
80 Gustav LARSSON IAM CYCLING 0:14:46
81 Thomas LÖVKVIST IAM CYCLING 0:14:46
82 Stijn VANDENBERGH OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:14:46
83 Alessandro PETACCHI LAMPRE – MERIDA 0:14:46
84 Mattia CATTANEO LAMPRE – MERIDA 0:14:46
85 Kristijan DURASEK LAMPRE – MERIDA 0:14:46
86 Dirk BELLEMAKERS LOTTO-BELISOL 0:14:46
87 Jens DEBUSSCHERE LOTTO-BELISOL 0:14:46
88 Sébastien MINARD AG2R LA MONDIALE 0:14:46
89 Nikolas MAES OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:14:46
90 Gregory RAST RADIOSHACK LEOPARD 0:14:46
91 Steven KRUIJSWIJK BLANCO PRO CYCLING TEAM 0:14:46
92 Maarten TJALLINGII BLANCO PRO CYCLING TEAM 0:14:46
93 Maxim IGLINSKIY ASTANA PRO TEAM 0:14:46
94 Imanol ERVITI MOVISTAR TEAM 0:14:46
95 Xabier ZANDIO SKY PROCYCLING 0:14:46
96 Javier MORENO MOVISTAR TEAM 0:14:46
97 Jesus HERRADA LOPEZ MOVISTAR TEAM 0:14:46
98 Ruben PLAZA MOLINA MOVISTAR TEAM 0:14:46
99 Frederik VEUCHELEN VACANSOLEIL-DCM 0:14:46
100 Laurent DIDIER RADIOSHACK LEOPARD 0:14:46
101 Thomas VOECKLER TEAM EUROPCAR 0:14:54
102 Cyril LEMOINE SOJASUN 0:14:54
103 Matti BRESCHEL TEAM SAXO-TINKOFF 0:16:13
104 Michael ALBASINI ORICA GREENEDGE 0:17:10
105 Danny PATE SKY PROCYCLING 0:18:15
106 Roy CURVERS TEAM ARGOS-SHIMANO 0:18:15
107 Michael MATTHEWS ORICA GREENEDGE 0:19:08
108 Heinrich HAUSSLER IAM CYCLING 0:19:08
109 Bjorn LEUKEMANS VACANSOLEIL-DCM 0:19:08
110 Ion IZAGIRRE INSAUSTI EUSKALTEL – EUSKADI 0:19:08
111 Jens KEUKELEIRE ORICA GREENEDGE 0:19:08
112 William BONNET FDJ 0:19:08
113 Jérôme COPPEL COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:19:08
114 Marcel KITTEL TEAM ARGOS-SHIMANO 0:20:35
115 Marco BANDIERA IAM CYCLING 0:20:35
116 Borut BOZIC ASTANA PRO TEAM 0:20:48
117 Fabian WEGMANN GARMIN – SHARP 0:20:48
118 Alexander KRISTOFF KATUSHA TEAM 0:20:48
119 Jérémy ROY FDJ 0:21:05
120 Warren BARGUIL TEAM ARGOS-SHIMANO 0:21:35
121 Romain FEILLU VACANSOLEIL-DCM 0:21:35
122 Rémi PAURIOL SOJASUN 0:21:35
123 Mauro DA DALTO CANNONDALE 0:21:35
124 Fumiyuki BEPPU ORICA GREENEDGE 0:21:35
125 Michael MORKOV TEAM SAXO-TINKOFF 0:21:35
126 Yann HUGUET TEAM ARGOS-SHIMANO 0:21:35
127 Dennis VANENDERT LOTTO-BELISOL 0:21:35
128 Jérome COUSIN TEAM EUROPCAR 0:21:35
129 Ian BOSWELL SKY PROCYCLING 0:21:35
130 Sébastien TURGOT TEAM EUROPCAR 0:22:10
131 David TANNER BLANCO PRO CYCLING TEAM 0:23:21
132 Jack BAUER GARMIN – SHARP 0:23:21
133 Francis DE GREEF LOTTO-BELISOL 0:23:21
134 Andrey ZEITS ASTANA PRO TEAM 0:25:53
135 Tom BOONEN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:25:53
136 Markel IRIZAR RADIOSHACK LEOPARD 0:25:53
137 Edward KING CANNONDALE 0:25:53
138 Baden COOKE ORICA GREENEDGE 0:25:53
139 Gorka VERDUGO EUSKALTEL – EUSKADI 0:25:53
140 Elia VIVIANI CANNONDALE 0:25:53
141 Anders LUND TEAM SAXO-TINKOFF 0:25:53
142 Alexis VUILLERMOZ SOJASUN 0:25:53
143 Mikel NIEVE ITURRALDE EUSKALTEL – EUSKADI 0:25:53
144 Ruben PEREZ MORENO EUSKALTEL – EUSKADI 0:25:53
145 Yauheni HUTAROVICH AG2R LA MONDIALE 0:25:53
146 Mads CHRISTENSEN TEAM SAXO-TINKOFF 0:25:53
147 Mark RENSHAW BLANCO PRO CYCLING TEAM 0:25:53
148 Guillaume BONNAFOND AG2R LA MONDIALE 0:25:53
149 Geoffrey SOUPE FDJ 0:25:53
150 Andrea Francesco PALINI LAMPRE – MERIDA 0:25:53
151 Samuel DUMOULIN AG2R LA MONDIALE 0:25:53
152 Evaldas SISKEVICIUS SOJASUN 0:25:53
153 Tom VEELERS TEAM ARGOS-SHIMANO 0:25:53
154 Romain SICARD EUSKALTEL – EUSKADI 0:25:53
155 Daniel OSS BMC RACING TEAM 0:25:53
156 Leigh HOWARD ORICA GREENEDGE 0:25:53
157 Damien GAUDIN TEAM EUROPCAR 0:25:53
158 Tom STAMSNIJDER TEAM ARGOS-SHIMANO 0:25:53
159 Rick FLENS BLANCO PRO CYCLING TEAM 0:25:53
160 Lucas Sebastian HAEDO CANNONDALE 0:25:53
161 Johan VAN SUMMEREN GARMIN – SHARP 0:28:03
162 Alex HOWES GARMIN – SHARP 0:28:42
163 Kris BOECKMANS VACANSOLEIL-DCM 0:28:45
164 David MILLAR GARMIN – SHARP 0:31:57
165 Andreas KLIER GARMIN – SHARP 0:31:57
Jonathan TIERNAN LOCKE SKY PROCYCLING Abandon
Egoitz GARCIA ECHEGUIBEL COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS Abandon
Gianni MEERSMAN OMEGA PHARMA-QUICK STEP Abandon
Gaëtan BILLE LOTTO-BELISOL Abandon
Sébastien HINAULT IAM CYCLING Abandon
Simon GERRANS ORICA GREENEDGE Non Partant

Klasyfikacja generalna:
1 Richie PORTE SKY PROCYCLING 24:26:08
2 Andrew TALANSKY GARMIN – SHARP 0:00:32
3 Lieuwe WESTRA VACANSOLEIL-DCM 0:00:42
4 Jean-Christophe PERAUD AG2R LA MONDIALE 0:00:49
5 Tejay VAN GARDEREN BMC RACING TEAM 0:00:52
6 Sylvain CHAVANEL OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:53
7 Simon SPILAK KATUSHA TEAM 0:00:53
8 Diego ULISSI LAMPRE – MERIDA 0:00:54
9 Michele SCARPONI LAMPRE – MERIDA 0:00:54
10 Peter VELITS OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:56
11 Andréas KLÖDEN RADIOSHACK LEOPARD 0:01:06
12 Andriy GRIVKO ASTANA PRO TEAM 0:01:08
13 Alberto LOSADA ALGUACIL KATUSHA TEAM 0:01:08
14 Nicolas ROCHE TEAM SAXO-TINKOFF 0:01:09
15 Daniel NAVARRO COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:01:18
16 Gorka IZAGUIRRE INSAUSTI EUSKALTEL – EUSKADI 0:01:34
17 Bart DE CLERCQ LOTTO-BELISOL 0:01:35
18 Enrico GASPAROTTO ASTANA PRO TEAM 0:01:35
19 Denis MENCHOV KATUSHA TEAM 0:01:41
20 Arnold JEANNESSON FDJ 0:01:49
21 Robert KISERLOVSKI RADIOSHACK LEOPARD 0:02:12
22 Davide MALACARNE TEAM EUROPCAR 0:02:51
23 Nairo Alexander QUINTANA ROJAS MOVISTAR TEAM 0:02:53
24 Jonathan HIVERT SOJASUN 0:03:01
25 David LOPEZ GARCIA SKY PROCYCLING 0:03:18
26 Eduard VORGANOV KATUSHA TEAM 0:03:26
27 Romain BARDET AG2R LA MONDIALE 0:03:38
28 Maxime BOUET AG2R LA MONDIALE 0:03:40
29 Maxime MONFORT RADIOSHACK LEOPARD 0:03:41
30 Egor SILIN ASTANA PRO TEAM 0:04:09
31 Rein TAARAMAE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:04:33
32 Nicki SORENSEN TEAM SAXO-TINKOFF 0:04:44
33 Wilco KELDERMAN BLANCO PRO CYCLING TEAM 0:04:59
34 Robert GESINK BLANCO PRO CYCLING TEAM 0:05:03
35 Stephan DENIFL IAM CYCLING 0:07:09
36 Ivan BASSO CANNONDALE 0:08:18
37 Ivan SANTAROMITA BMC RACING TEAM 0:08:33
38 Christophe LE MEVEL COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:08:57
39 Philippe GILBERT BMC RACING TEAM 0:09:26
40 Mathias FRANK BMC RACING TEAM 0:09:50
41 Jérôme PINEAU OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:10:46
42 Amaël MOINARD BMC RACING TEAM 0:12:27
43 Dominik NERZ BMC RACING TEAM 0:12:27
44 Hubert DUPONT AG2R LA MONDIALE 0:12:45
45 Yury TROFIMOV KATUSHA TEAM 0:12:46
46 Vincent JEROME TEAM EUROPCAR 0:13:41
47 Tony GALLOPIN RADIOSHACK LEOPARD 0:14:47
48 Maxim IGLINSKIY ASTANA PRO TEAM 0:15:02
49 Thomas LÖVKVIST IAM CYCLING 0:15:08
50 Xavier FLORENCIO CABRE KATUSHA TEAM 0:15:17
51 Luis Angel MATE MARDONES COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:15:21
52 Kevin DE WEERT OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:16:08
53 Daniele RATTO CANNONDALE 0:16:21
54 Paolo LONGO BORGHINI CANNONDALE 0:16:56
55 Mikel ASTARLOZA EUSKALTEL – EUSKADI 0:17:11
56 Kanstantsin SIUTSOV SKY PROCYCLING 0:17:23
57 Michael ALBASINI ORICA GREENEDGE 0:18:14
58 Thomas VOECKLER TEAM EUROPCAR 0:18:23
59 Evgeni PETROV TEAM SAXO-TINKOFF 0:19:52
60 Martin ELMIGER IAM CYCLING 0:20:22
61 Jérôme COPPEL COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:20:27
62 Alessandro DE MARCHI CANNONDALE 0:20:28
63 Thierry HUPOND TEAM ARGOS-SHIMANO 0:21:21
64 Bertjan LINDEMAN VACANSOLEIL-DCM 0:21:34
65 Lars Ytting BAK LOTTO-BELISOL 0:21:49
66 Jens KEUKELEIRE ORICA GREENEDGE 0:22:16
67 Heinrich HAUSSLER IAM CYCLING 0:22:23
68 Julien EL FARES SOJASUN 0:22:27
69 Ion IZAGIRRE INSAUSTI EUSKALTEL – EUSKADI 0:22:30
70 Jose Joaquin ROJAS MOVISTAR TEAM 0:22:36
71 Simon CLARKE ORICA GREENEDGE 0:23:53
72 Jesus HERRADA LOPEZ MOVISTAR TEAM 0:24:23
73 Yoann OFFREDO FDJ 0:24:44
74 Michael MATTHEWS ORICA GREENEDGE 0:25:13
75 Thomas DE GENDT VACANSOLEIL-DCM 0:25:31
76 Julien SIMON SOJASUN 0:25:50
77 Alessandro PETACCHI LAMPRE – MERIDA 0:26:13
78 Ruben PLAZA MOLINA MOVISTAR TEAM 0:26:19
79 Gregory RAST RADIOSHACK LEOPARD 0:26:19
80 Javier MORENO MOVISTAR TEAM 0:26:26
81 Kristijan DURASEK LAMPRE – MERIDA 0:26:33
82 Francis DE GREEF LOTTO-BELISOL 0:27:00
83 Stijn VANDENBERGH OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:27:01
84 Gustav LARSSON IAM CYCLING 0:28:15
85 Dirk BELLEMAKERS LOTTO-BELISOL 0:28:21
86 Yannick TALABARDON SOJASUN 0:28:31
87 Xabier ZANDIO SKY PROCYCLING 0:28:39
88 Mikel NIEVE ITURRALDE EUSKALTEL – EUSKADI 0:29:40
89 Jens DEBUSSCHERE LOTTO-BELISOL 0:30:30
90 Jens VOIGT RADIOSHACK LEOPARD 0:30:34
91 Cyril LEMOINE SOJASUN 0:30:34
92 Manuele MORI LAMPRE – MERIDA 0:30:36
93 Mattia CATTANEO LAMPRE – MERIDA 0:30:39
94 Borut BOZIC ASTANA PRO TEAM 0:30:40
95 Johann TSCHOPP IAM CYCLING 0:30:54
96 Bjorn LEUKEMANS VACANSOLEIL-DCM 0:30:55
97 Warren BARGUIL TEAM ARGOS-SHIMANO 0:31:25
98 Bert DE BACKER TEAM ARGOS-SHIMANO 0:31:35
99 Sébastien TURGOT TEAM EUROPCAR 0:32:02
100 Imanol ERVITI MOVISTAR TEAM 0:32:23
101 Gatis SMUKULIS KATUSHA TEAM 0:32:36
102 Vasili KIRYIENKA SKY PROCYCLING 0:32:56
103 Fumiyuki BEPPU ORICA GREENEDGE 0:33:15
104 Dennis VANENDERT LOTTO-BELISOL 0:33:17
105 Nikolas MAES OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:33:19
106 Fabian WEGMANN GARMIN – SHARP 0:33:21
107 Steven KRUIJSWIJK BLANCO PRO CYCLING TEAM 0:33:27
108 Rémi PAURIOL SOJASUN 0:33:28
109 Laurent DIDIER RADIOSHACK LEOPARD 0:33:36
110 Frederik WILLEMS LOTTO-BELISOL 0:33:42
111 Rory SUTHERLAND TEAM SAXO-TINKOFF 0:33:56
112 Samuel DUMOULIN AG2R LA MONDIALE 0:34:00
113 Danny PATE SKY PROCYCLING 0:34:02
114 Ruben PEREZ MORENO EUSKALTEL – EUSKADI 0:35:51
115 Marco BANDIERA IAM CYCLING 0:36:28
116 Roy CURVERS TEAM ARGOS-SHIMANO 0:36:41
117 Matti BRESCHEL TEAM SAXO-TINKOFF 0:36:45
118 Guillaume BONNAFOND AG2R LA MONDIALE 0:37:30
119 Maarten TJALLINGII BLANCO PRO CYCLING TEAM 0:37:31
120 Daniel OSS BMC RACING TEAM 0:37:32
121 Romain LEMARCHAND COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:37:42
122 Baden COOKE ORICA GREENEDGE 0:38:20
123 Martijn KEIZER VACANSOLEIL-DCM 0:39:24
124 Frederik VEUCHELEN VACANSOLEIL-DCM 0:39:30
125 Romain ZINGLE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:39:58
126 Sébastien MINARD AG2R LA MONDIALE 0:39:59
127 Leigh HOWARD ORICA GREENEDGE 0:39:59
128 Andrey ZEITS ASTANA PRO TEAM 0:40:12
129 Elia VIVIANI CANNONDALE 0:41:20
130 Geoffrey SOUPE FDJ 0:41:30
131 Mark RENSHAW BLANCO PRO CYCLING TEAM 0:41:36
132 Brent BOOKWALTER BMC RACING TEAM 0:42:15
133 William BONNET FDJ 0:42:38
134 Michael MORKOV TEAM SAXO-TINKOFF 0:43:09
135 Lucas Sebastian HAEDO CANNONDALE 0:43:24
136 Anders LUND TEAM SAXO-TINKOFF 0:43:42
137 David TANNER BLANCO PRO CYCLING TEAM 0:43:54
138 Gorka VERDUGO EUSKALTEL – EUSKADI 0:44:14
139 Kris BOECKMANS VACANSOLEIL-DCM 0:44:27
140 Romain FEILLU VACANSOLEIL-DCM 0:44:28
141 Alexis VUILLERMOZ SOJASUN 0:44:28
142 Markel IRIZAR RADIOSHACK LEOPARD 0:44:35
143 Marcel KITTEL TEAM ARGOS-SHIMANO 0:45:05
144 Mauro DA DALTO CANNONDALE 0:45:06
145 Jérome COUSIN TEAM EUROPCAR 0:45:07
146 Romain SICARD EUSKALTEL – EUSKADI 0:45:56
147 Ian BOSWELL SKY PROCYCLING 0:46:23
148 Jérémy ROY FDJ 0:46:23
149 Jack BAUER GARMIN – SHARP 0:47:30
150 Damien GAUDIN TEAM EUROPCAR 0:48:31
151 Yauheni HUTAROVICH AG2R LA MONDIALE 0:48:42
152 Evaldas SISKEVICIUS SOJASUN 0:48:44
153 Edward KING CANNONDALE 0:48:52
154 Tom VEELERS TEAM ARGOS-SHIMANO 0:49:25
155 Mads CHRISTENSEN TEAM SAXO-TINKOFF 0:50:27
156 Tom BOONEN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:51:32
157 Tom STAMSNIJDER TEAM ARGOS-SHIMANO 0:51:37
158 Johan VAN SUMMEREN GARMIN – SHARP 0:52:54
159 Alex HOWES GARMIN – SHARP 0:53:01
160 Alexander KRISTOFF KATUSHA TEAM 0:53:44
161 Yann HUGUET TEAM ARGOS-SHIMANO 0:54:46
162 David MILLAR GARMIN – SHARP 0:57:41
163 Rick FLENS BLANCO PRO CYCLING TEAM 0:58:35
164 Andrea Francesco PALINI LAMPRE – MERIDA 0:59:39
165 Andreas KLIER GARMIN – SHARP 1:05:45

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej