Damien GaudinJeśli to wygram, będzie to spełnienie marzeń– tak po zejściu z roweru powiedział Damien Gaudin (Europcar), gdy jeszcze nie był pewien, że wygra prolog Paryż-Nicea 2013. Pokonał on m.in. świetnie jadącego Sylvaina Chavanela (OPQS) oraz Lieuwe Westrę z Vacansoleil-DCM.

Kolarze na początek słynnego „wyścigu ku słońcu” mieli do pokonania niecałe 3 kilometry po zdecydowanie płaskim terenie.

Rywalizacja przebiegała spokojnie oprócz jednego, niegroźnego zdarzenia. Na jednym z ostrych zakrętów przewrócił się Maxim Monfort (Radioshack-Trek), ale nic poważnego mu się nie stało i był w stanie kontynuować jazdę. Jednak podczas przekraczania „kreski” dobitnie wyraził swoje niezadowolenie.

Warto również odnotować, że tzw. „zwycięzcą dnia” został oczywiście Gaudin, natomiast tytuł „drużyny dnia” otrzymała Omega Pharma-Quick Step, która w pierwszej dziesiątce ma aż trzech zawodników. To kolejny świetny występ kolarzy Omegi.

Polacy w wyścigu nie jadą.

Wyniki prologu Paryż – Nicea:

1 Damien GAUDIN TEAM EUROPCAR 00:03:37.690
2 Sylvain CHAVANEL OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:01
3 Lieuwe WESTRA VACANSOLEIL-DCM 0:00:01
4 Wilco KELDERMAN BLANCO PRO CYCLING TEAM 0:00:02
5 Geoffrey SOUPE FDJ 0:00:02
6 Peter VELITS OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:03
7 Tony GALLOPIN RADIOSHACK LEOPARD 0:00:03
8 Borut BOZIC ASTANA PRO TEAM 0:00:03
9 Sébastien TURGOT TEAM EUROPCAR 0:00:04
10 Andriy GRIVKO ASTANA PRO TEAM 0:00:05
11 Elia VIVIANI CANNONDALE 0:00:05
12 Jesus HERRADA LOPEZ MOVISTAR TEAM 0:00:05
13 Nikolas MAES OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:05
14 Cyril LEMOINE SOJASUN 0:00:05
15 Rui Alberto COSTA MOVISTAR TEAM 0:00:06
16 William BONNET FDJ 0:00:06
17 Gianni MEERSMAN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:06
18 Alexander KRISTOFF KATUSHA TEAM 0:00:06
19 Robert GESINK BLANCO PRO CYCLING TEAM 0:00:06
20 Gatis SMUKULIS KATUSHA TEAM 0:00:07
21 Maarten TJALLINGII BLANCO PRO CYCLING TEAM 0:00:07
22 Thomas DE GENDT VACANSOLEIL-DCM 0:00:07
23 Michael MATTHEWS ORICA GREENEDGE 0:00:07
24 Tom BOONEN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:07
25 Jonathan HIVERT SOJASUN 0:00:07
26 Michael ALBASINI ORICA GREENEDGE 0:00:08
27 Ruben PLAZA MOLINA MOVISTAR TEAM 0:00:08
28 Gregory RAST RADIOSHACK LEOPARD 0:00:08
29 Martijn KEIZER VACANSOLEIL-DCM 0:00:08
30 Jérôme PINEAU OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:08
31 Jose Joaquin ROJAS MOVISTAR TEAM 0:00:08
32 Alessandro PETACCHI LAMPRE – MERIDA 0:00:08
33 Nicki SORENSEN TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:08
34 Philippe GILBERT BMC RACING TEAM 0:00:08
35 Jean-Christophe PERAUD AG2R LA MONDIALE 0:00:08
36 Xavier FLORENCIO CABRE KATUSHA TEAM 0:00:08
37 Jérémy ROY FDJ 0:00:08
38 Mark RENSHAW BLANCO PRO CYCLING TEAM 0:00:08
39 Richie PORTE SKY PROCYCLING 0:00:09
40 Jens KEUKELEIRE ORICA GREENEDGE 0:00:09
41 Baden COOKE ORICA GREENEDGE 0:00:09
42 Imanol ERVITI MOVISTAR TEAM 0:00:09
43 José Ivan GUTIERREZ MOVISTAR TEAM 0:00:09
44 Simon GERRANS ORICA GREENEDGE 0:00:09
45 Rick FLENS BLANCO PRO CYCLING TEAM 0:00:09
46 Heinrich HAUSSLER IAM CYCLING 0:00:09
47 Yoann OFFREDO FDJ 0:00:09
48 Marcel KITTEL TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:09
49 Jens DEBUSSCHERE LOTTO-BELISOL 0:00:09
50 Alexis VUILLERMOZ SOJASUN 0:00:10
51 Bart DE CLERCQ LOTTO-BELISOL 0:00:10
52 Mads CHRISTENSEN TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:10
53 Nacer BOUHANNI FDJ 0:00:10
54 Ruben PEREZ MORENO EUSKALTEL – EUSKADI 0:00:10
55 Kris BOECKMANS VACANSOLEIL-DCM 0:00:10
56 Enrico GASPAROTTO ASTANA PRO TEAM 0:00:10
57 Alexandre GENIEZ FDJ 0:00:10
58 Daniele RATTO CANNONDALE 0:00:11
59 Tejay VAN GARDEREN BMC RACING TEAM 0:00:11
60 Gorka IZAGUIRRE INSAUSTI EUSKALTEL – EUSKADI 0:00:11
61 Samuel DUMOULIN AG2R LA MONDIALE 0:00:11
62 Matti BRESCHEL TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:11
63 Xabier ZANDIO SKY PROCYCLING 0:00:11
64 Maxime BOUET AG2R LA MONDIALE 0:00:11
65 Yauheni HUTAROVICH AG2R LA MONDIALE 0:00:11
66 Leigh HOWARD ORICA GREENEDGE 0:00:11
67 Gustav LARSSON IAM CYCLING 0:00:11
68 Robert KISERLOVSKI RADIOSHACK LEOPARD 0:00:11
69 Alberto LOSADA ALGUACIL KATUSHA TEAM 0:00:11
70 Davide MALACARNE TEAM EUROPCAR 0:00:11
71 Jack BAUER GARMIN – SHARP 0:00:11
72 David LOPEZ GARCIA SKY PROCYCLING 0:00:11
73 Rémi PAURIOL SOJASUN 0:00:11
74 Michael MORKOV TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:12
75 Alessandro DE MARCHI CANNONDALE 0:00:12
76 Andrew TALANSKY GARMIN – SHARP 0:00:12
77 Bertjan LINDEMAN VACANSOLEIL-DCM 0:00:12
78 Thomas VOECKLER TEAM EUROPCAR 0:00:12
79 Nicolas ROCHE TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:12
80 Andrea Francesco PALINI LAMPRE – MERIDA 0:00:12
81 Julien SIMON SOJASUN 0:00:12
82 David MILLAR GARMIN – SHARP 0:00:12
83 Jakob FUGLSANG ASTANA PRO TEAM 0:00:12
84 Frederik WILLEMS LOTTO-BELISOL 0:00:12
85 Danny PATE SKY PROCYCLING 0:00:12
86 Andréas KLÖDEN RADIOSHACK LEOPARD 0:00:12
87 Simon SPILAK KATUSHA TEAM 0:00:12
88 David TANNER BLANCO PRO CYCLING TEAM 0:00:12
89 Nairo Alexander QUINTANA ROJAS MOVISTAR TEAM 0:00:12
90 Arnold JEANNESSON FDJ 0:00:13
91 Evaldas SISKEVICIUS SOJASUN 0:00:13
92 Jérôme COPPEL COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:13
93 Rein TAARAMAE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:13
94 Frederik VEUCHELEN VACANSOLEIL-DCM 0:00:13
95 Diego ULISSI LAMPRE – MERIDA 0:00:13
96 Sébastien MINARD AG2R LA MONDIALE 0:00:13
97 Stijn VANDENBERGH OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:13
98 Sébastien HINAULT IAM CYCLING 0:00:13
99 Michele SCARPONI LAMPRE – MERIDA 0:00:13
100 Gaëtan BILLE LOTTO-BELISOL 0:00:13
101 Rory SUTHERLAND TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:13
102 Steven KRUIJSWIJK BLANCO PRO CYCLING TEAM 0:00:13
103 Ivan BASSO CANNONDALE 0:00:14
104 Daniel OSS BMC RACING TEAM 0:00:14
105 Thomas LÖVKVIST IAM CYCLING 0:00:14
106 Markel IRIZAR RADIOSHACK LEOPARD 0:00:14
107 Maxim IGLINSKIY ASTANA PRO TEAM 0:00:14
108 Lucas Sebastian HAEDO CANNONDALE 0:00:14
109 Tom STAMSNIJDER TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:14
110 Vasili KIRYIENKA SKY PROCYCLING 0:00:14
111 Mauro DA DALTO CANNONDALE 0:00:14
112 Gorka VERDUGO EUSKALTEL – EUSKADI 0:00:14
113 Yury TROFIMOV KATUSHA TEAM 0:00:15
114 Thierry HUPOND TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:15
115 Romain FEILLU VACANSOLEIL-DCM 0:00:15
116 Simon CLARKE ORICA GREENEDGE 0:00:15
117 Julien EL FARES SOJASUN 0:00:15
118 Bert DE BACKER TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:15
119 Jens VOIGT RADIOSHACK LEOPARD 0:00:15
120 Vincent JEROME TEAM EUROPCAR 0:00:15
121 Jérome COUSIN TEAM EUROPCAR 0:00:15
122 Denis MENCHOV KATUSHA TEAM 0:00:15
123 Fumiyuki BEPPU ORICA GREENEDGE 0:00:15
124 Javier MORENO MOVISTAR TEAM 0:00:15
125 Tom VEELERS TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:15
126 Manuele MORI LAMPRE – MERIDA 0:00:15
127 Egoitz GARCIA ECHEGUIBEL COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:15
128 Romain BARDET AG2R LA MONDIALE 0:00:16
129 Egor SILIN ASTANA PRO TEAM 0:00:16
130 Dominik NERZ BMC RACING TEAM 0:00:16
131 Francis DE GREEF LOTTO-BELISOL 0:00:16
132 Ion IZAGIRRE INSAUSTI EUSKALTEL – EUSKADI 0:00:16
133 Kevin DE WEERT OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:16
134 Paolo LONGO BORGHINI CANNONDALE 0:00:16
135 Mikel ASTARLOZA EUSKALTEL – EUSKADI 0:00:16
136 Guillaume BONNAFOND AG2R LA MONDIALE 0:00:16
137 Johann TSCHOPP IAM CYCLING 0:00:17
138 Dennis VANENDERT LOTTO-BELISOL 0:00:17
139 Dirk BELLEMAKERS LOTTO-BELISOL 0:00:17
140 Amaël MOINARD BMC RACING TEAM 0:00:17
141 Alexandre PICHOT TEAM EUROPCAR 0:00:17
142 Stephan DENIFL IAM CYCLING 0:00:17
143 Ian BOSWELL SKY PROCYCLING 0:00:17
144 Christophe LE MEVEL COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:17
145 Marco BANDIERA IAM CYCLING 0:00:18
146 Mattia CATTANEO LAMPRE – MERIDA 0:00:18
147 Eduard VORGANOV KATUSHA TEAM 0:00:18
148 Romain LEMARCHAND COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:18
149 Yannick TALABARDON SOJASUN 0:00:18
150 Romain SICARD EUSKALTEL – EUSKADI 0:00:19
151 Jonathan TIERNAN LOCKE SKY PROCYCLING 0:00:19
152 Roy CURVERS TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:19
153 Kanstantsin SIUTSOV SKY PROCYCLING 0:00:19
154 Angelo TULIK TEAM EUROPCAR 0:00:19
155 Kevin SEELDRAYERS ASTANA PRO TEAM 0:00:19
156 Martin ELMIGER IAM CYCLING 0:00:20
157 Johan VAN SUMMEREN GARMIN – SHARP 0:00:20
158 Luis Angel MATE MARDONES COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:20
159 Andrey ZEITS ASTANA PRO TEAM 0:00:20
160 Brent BOOKWALTER BMC RACING TEAM 0:00:20
161 Alex HOWES GARMIN – SHARP 0:00:21
162 Hubert DUPONT AG2R LA MONDIALE 0:00:21
163 Evgeni PETROV TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:21
164 Jure KOCJAN EUSKALTEL – EUSKADI 0:00:21
165 Edward KING CANNONDALE 0:00:21
166 Ivan SANTAROMITA BMC RACING TEAM 0:00:21
167 Lars Ytting BAK LOTTO-BELISOL 0:00:21
168 Daniel NAVARRO COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:21
169 Anders LUND TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:21
170 Jacob RATHE GARMIN – SHARP 0:00:21
171 Bjorn LEUKEMANS VACANSOLEIL-DCM 0:00:22
172 Fabian WEGMANN GARMIN – SHARP 0:00:22
173 Laurent DIDIER RADIOSHACK LEOPARD 0:00:22
174 Warren BARGUIL TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:22
175 Mathias FRANK BMC RACING TEAM 0:00:22
176 Kristijan DURASEK LAMPRE – MERIDA 0:00:22
177 Mikel NIEVE ITURRALDE EUSKALTEL – EUSKADI 0:00:24
178 Yann HUGUET TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:25
179 Pierrick FEDRIGO FDJ 0:00:25
180 Elia FAVILLI LAMPRE – MERIDA 0:00:26
181 Stef CLEMENT BLANCO PRO CYCLING TEAM 0:00:41
182 Romain ZINGLE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:41
183 Maxime MONFORT RADIOSHACK LEOPARD 0:00:42
184 Andreas KLIER GARMIN – SHARP 0:00:49