Tomasz OlejnikMédéric Clain (UV Poitiers) wygrał ostatni etap cyklu Circuit des Plages Vendéennes. Tomasz Olejnik (USSA Pavilly Barentin) w klasyfikacji generalnej zajął drugie miejsce!

Ostatniego dnia rywalizacji Olejnik zajął 17. pozycję. Wyścig w Challans padł łupem Médéric`a Clain. W klasyfikacji generalnej triumfował Yannis Yssaad z młodzieżówki kontynentalnej ekipy BigMat Auber 93. Francuz pokonał 28-letniego Polaka z Bydgoszczy, który wygrał pierwszy etap, a później stanął jeszcze na podium i meldował się w pierwszej dwudziestce.

Damian Miela (Team Hague Cotentin) na ostatnim odcinku był 82.

Wyniki:

1 CLAIN Médéric UV Poitiers FRA 1 c les 139,6 km en 3h13’33” (moy. 43,276 km/h)
2 CLOAREC Mathieu Team U Nantes Atlantique FRA 1 c esp
3 COLIN Anthony EC Raismes Petite-Forêt FRA 1 c
4 THEVENEZ Geoffrey Vendée U FRA 1 c esp
5 STENUIT Robin Team Ottignies-Perwez BEL 1 c
6 YSSAAD Yannis CM Aubervilliers 93-BigMat FRA 1 c esp
7 VERHAEGHE Sander ESEG Douai BEL 1 c
8 DUTOUR Julien UC Arcachon FRA 1 c
9 MALLET Tony VCA Saint-Quentin FRA
10 MASSON Christophe EC Raismes Petite-Forêt FRA
11 GRELLIER Fabien Vendée U FRA 1 c esp
12 MARIE Rodolphe Sojasun espoir-ACNC Esp FRA 1 c esp
13 CORNET Joris ESEG Douai BEL 1 c esp
14 OLEJNIK Tomasz USSA Pavilly Barentin POL 1 c
15 TIELEMANS Pierre EC Raismes Petite-Forêt FRA 1 c Esp
16 RIGOULAY Johann VS Chartres FRA 1 c
17 GIOUX Romain CRC Limousin FRA 1 c
18 LEBRETON Kévin UC Cholet 49 FRA 1 c esp
19 HAMBROOK Sean Sojasun espoir-ACNC Esp NZL 2 c esp
20 SACCOMANDI John AS Corbeil-Essonnes FRA 1 c
21 DESCAMPS Arnaud VC Rouen 76 FRA 1 c esp
22 DUPE Bastien UC Cholet 49 FRA 1 c esp
23 HARDY Ronan Côtes Armor-Marie Morin FRA 1 c esp
24 LOUYEST Edouard Team U Nantes Atlantique FRA 1 c
25 JAMET Loïc Sojasun espoir-ACNC Esp FRA 2 c esp
26 ELLSAY Nigel Sojasun espoir-ACNC Esp CAN 2 c esp
27 BAROUX Nicolas EC Raismes Petite-Forêt FRA 1 c
28 GUILCHER Axel Team U Nantes Atlantique FRA 2 c esp
29 KRAINER Franz Taruia Vendée U FRA 1 c esp
30 BILLON Alexandre CM Aubervilliers 93-BigMat FRA 1 c esp
31 LEBLOND Alliaume CM Aubervilliers 93-BigMat FRA 1 c esp
32 LESELLIER Kévin VC Rouen 76 FRA 1 c esp
33 JUNG Pierre-Henri CC Nogent-sur-Oise C FRA 1 c esp
34 ILONGO Dimitri ESEG Douai FRA 1 c esp
35 CARESMEL Alexis EC Raismes Petite-Forêt FRA 1 c esp
36 McLAUGHLIN James Sojasun espoir-ACNC Esp GBR 1 c
37 CHOPART Dimitri VC Avranches FRA 1 c
38 DE JONCKHEERE Johan EC Raismes Petite-Forêt FRA 1 c esp
39 AUBE Anthony Team Hague Cotentin FRA 1 c
40 MOISSERON Pascal VC Sourdeval-Mortain FRA 1 c
41 FRANCILLETTE Kévin POC Côte de Lumière FRA 1 c
42 BOTREL Yann Côtes Armor-Marie Morin FRA 1 c
43 CHOISY Emeric CM Aubervilliers 93-BigMat FRA 1 c
44 GOGO Basile Côtes Armor-Marie Morin FRA 1 c esp
45 THILLOY Aurélien ESEG Douai FRA 1 c
46 JAMMET Romain UV Limousine FRA 1 c
47 PIVETEAU Maxime Vendée U FRA 1 c esp
48 DESPEIGNES Erwam UC Cholet 49 FRA 1 c esp
49 MORITZ Yann Team Vienne-Culture Vélo FRA 1 c
50 BOUILLAUX David AS Corbeil-Essonnes FRA 1 c
51 YSSAAD Mehdi CM Aubervilliers 93-BigMat FRA 1 c
52 PETILLEAU Julien Sablé Sarthe Cyclisme FRA 1 c
53 CADRON Julien Team Ottignies-Perwez BEL 1 c esp
54 THOMINET Camille CM Aubervilliers 93-BigMat FRA 1 c
55 AIA Karlo EC Mayenne EST 1 c
56 CHAMBON Cyrille Team Vienne-Culture Vélo FRA 1 c
57 DAGNICOURT Thibaut Team Vienne-Culture Vélo FRA 1 c
58 RIOU Nicolas Sablé Sarthe Cyclisme FRA 1 c esp
59 BRIAND Fabien VS Vallet FRA 1 c
60 GILBERT Anthony VC Avranches FRA 1 c esp
61 OURSELIN Paul POC Côte de Lumière FRA 1 c esp
62 LAIR Frédéric VC Sourdeval-Mortain FRA 2 c
63 DAVID Nicolas Brest Iroise Cyclisme 2000 FRA 1 c
64 MORANGE Alexis UV Limousine FRA 2 c esp
65 BABORIER Davy UV Limousine FRA 1 c
66 FERASSE Thibault Team U Nantes Atlantique FRA 2 c esp
67 AUGER Guillaume VC Avranches FRA 1 c
68 COLLINEAU Philippe AC Chapelain FRA 2 c
69 GOUEL Valentin ESEG Douai FRA 1 c esp
70 RIGAUD Nicolas CM Aubervilliers 93-BigMat FRA 2 c esp
71 TREHIN Julien UC Cholet 49 FRA 1 c
72 CARDINEAU Frédéric Team Vienne-Culture Vélo FRA 2 c
73 VERRIER Joseph Sojasun espoir-ACNC Esp FRA 1 c esp
74 JEGOU Julien Brest Iroise Cyclisme 2000 FRA 1 c
75 NOEL Cyrille VC Avranches FRA 1 c
76 BOVERIE Jonathan Team Ottignies-Perwez BEL 1 c
77 RAUTURIER Simon UC Cholet 49 FRA 1 c esp
78 OSMONT Mathieu VS Chartres FRA 2 c esp
79 ARTUS Willy VS Vallet FRA 2 c esp
80 TAILLEFER Fabien USSA Pavilly Barentin FRA 1 c
81 MARQUET Aymeric Team Vienne-Culture Vélo FRA 2 c
82 MIELA Damian Team Hague Cotentin POL 1 c
83 DE SOUZA Christopher USSA Pavilly Barentin FRA 1 c
84 TOLLET Axel ESEG Douai FRA 1 c esp
85 DUPONT Thibault VS Vallet FRA 2 c esp
86 THIRANT Patrice AC Belmont FRA 2 c
87 LEHOUX Adrien UC Cholet 49 FRA 2 c esp
88 PELLERIAUX Nicolas EC Raismes Petite-Forêt FRA 1 c
89 DROUET François VC Conlie FRA 2 c esp
90 BODIN Clément Brest Iroise Cyclisme 2000 FRA 1 c esp
91 BRAULT Kévin ES Alnéloise FRA 1 c
92 MOTTIER Justin UC Cholet 49 FRA 1 c esp
93 CHABOCHE Tristan Sablé Sarthe Cyclisme FRA 1 c esp
94 ARUMAGI Anti EC Mayenne EST 2 c
95 SUTHERLAND Steven Team Hague Cotentin FRA 2 c esp
96 SKRZYPCZAK David EC Raismes Petite-Forêt FRA 1 c
97 JAKIN Alo VC Rouen 76 EST 1 c
98 HUTIN Emmanuel Team U Nantes Atlantique FRA 1 c
99 MEDARD Baptiste Sablé Sarthe Cyclisme FRA 1 c Esp
100 LE GALL Quentin Côtes Armor-Marie Morin FRA 2 c Esp
101 AUMONT Alexis VC Avranches FRA 2 c
102 MAUBERT Damien Saint-Vincent Lucé Bercé Cycliste FRA 2 c
103 HERVEOU Dragan Sablé Sarthe Cyclisme FRA 1 c esp
104 GOUPIT Thomas Team Vienne-Culture Vélo FRA 1 c esp
105 CHAMPALOU Sébastien Team Vienne-Culture Vélo FRA 2 c
106 PECHEUL Baptiste Côtes Armor-Marie Morin FRA 1 c esp
107 DROUET Tony VC Conlie FRA 2 c esp
108 GRAFFIN Antony VC Conlie FRA 1 c
109 POULIZAC Ronan Côtes Armor-Marie Morin FRA 1 c
110 OHMURA Yutaka Team Hague Cotentin JPN 1 c
111 LE CORRE William Côtes Armor-Marie Morin FRA 1 c
112 BOUHOUX Cyril Sablé Sarthe Cyclisme FRA 1 c
113 THIBAUD Corentin POC Côte de Lumière FRA 2 c esp
114 VAUFLEURY Ludwig Côtes Armor-Marie Morin FRA 1 c esp
115 KARBOVIAC Loic UCL Hennebont FRA 2 c
116 PLANCHENAULT Benjamin ASPTT Rennes FRA 2 c
117 STEVANOVIC Djordje EC Mayenne SRB 1 c esp
118 GUILLOUX Freddie UC Cholet 49 FRA 1 c
119 CARDIS Romain Vendée U FRA 1 c esp
120 MORICE Julien Vendée U FRA 1 c esp

 

Andrzej