arundel-gecko-gripOwijka Gecko Grip zrobiona jest z wentylowanego poliuretanu wypełnionego warstwą pianki EVA. W dotyku jest gumowa, a w najgrubszym miejscu ma 2 mm. W zestawie otrzymamy dwie rolki samoprzylepnej taśmy o długości 2.2m, kapsle, kawałki owijki na manetki oraz taśmę wykończeniową.

Specjalnie uformowana powierzchnia owijki ma falisty wzór z prostokątnymi wgłębieniami . Gumowa powierzchnia dobrze odprowadza wodę i zapewnia dobry uchwyt dla dłoni bez względu na warunki pogodowe. Twardszy rdzeń sprawia, że owijka nie jest tak miękka jak inne produkty niemniej jest bardziej wygodna niż taśma z korka.

Gecko Grip jest mniej rozciągliwa w porównianiu z innymi taśmami jednak 2.2 metry wystarczą, żeby owinąć każdą kierownicę. Stożkowe brzegi sprawiają, że owinięta kierownica wygląda bardzo gładko. Mniejsza rozciągliwość sprawia, że taśma jest mniej napięta gdy owiniemy kierownicę. W połączeniu z gumową powierzchnią jest ona bardziej odporna na zadrapania, choć łatwo się podrze jeśli zaliczymy wywrotkę przy większej prędkości. Waflowa powierzchnia powoduje, że owijka łatwiej gromadzi brud jednak łatwo się ją czyści i w porównaniu to taśm korkowy nie powstają na niej plamy.

Cena około 80 PLN.

 

Adam