Nacer BouhanniNacer Bouhanni (FDJ) pokonał na mecie ostatniego etapu Tour of Oman kilku klasowych sprinterów i odniósł pierwszy triumf w sezonie. Cały wyścig padł łupem Chrisa Froome`a (Sky Team).

Etap kończący rywalizację w Tour of Oman to 144 kilometrowy odcinek z Hawit Nagam Park do Matrah Corniche. W końcówce na kolarzy czekały rundy.

Dzisiejszymi harcownikami byli: Gatis Smukulis (Katusha), Wesley Kreder (Vacansoleil-DCM) oraz Andrea Di Corrado (Baradini CSF-Inox). Trójka dzielnie współpracowała i na strefie bufetu na 86 kilometrze mieli 4 minuty i 40 sekund przewagi nad peletonem.

Ponownie jak na poprzednich etapach, zawodnicy Argos-Shimano i Omega Pharma – Quick Step wzięli się za odrabiane strat. Pościg przebiegał sprawnie i 20 kilometrów przed końcem było już wiadomo, że czołówka zostanie skasowana. Niestety gumę złapał Tom Boonen (Omega Pharma – Quick Step).

Belg mimo mocnego tempa dyktowanego przez Sky Team zdołał wrócić do zasadniczej grupy przed ostateczną rozgrywką. W samej końcówce bardzo mocno pracowali na rzecz Johna Degenkolba kolarza Argos-Shimano, ale dziś najlepszy okazał się młodziutki Nacer Bouhanni (FDJ). Mistrz Francji pokonał Matthew Harley`a Gossa (Orica GreenEdge) oraz Taylora Phinney`a (BMC Racing).

Maciej Bodnar (Cannondale) ukończył zmagania na 52. miejscu.

Wyniki:

1 Nacer BOUHANNI FDJ 3:24:20
2 Matthew Harley GOSS ORICA GREENEDGE 0:00:00
3 Taylor PHINNEY BMC RACING TEAM 0:00:00
4 Elia VIVIANI CANNONDALE 0:00:00
5 Borut BOZIC ASTANA PRO TEAM 0:00:00
6 Daryl IMPEY ORICA GREENEDGE 0:00:00
7 Tom BOONEN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
8 Danny VAN POPPEL VACANSOLEIL-DCM 0:00:00
9 Blaz JARC TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:00
10 Marco COLEDAN BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:00:00
11 Matteo TRENTIN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
12 Alexander KRISTOFF KATUSHA TEAM 0:00:00
13 Sonny COLBRELLI BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:00:00
14 Filippo FORTIN BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:00:00
15 John DEGENKOLB TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:00
16 Kazuhiro MORI JAPAN 0:00:00
17 Sébastien HINAULT IAM CYCLING 0:00:00
18 Cadel EVANS BMC RACING TEAM 0:00:00
19 Geoffrey SOUPE FDJ 0:00:00
20 Sergey LAGUTIN VACANSOLEIL-DCM 0:00:00
21 Davide APPOLLONIO AG2R LA MONDIALE 0:00:00
22 Gianni MEERSMAN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
23 Daniele BENNATI TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:00
24 Boy VAN POPPEL VACANSOLEIL-DCM 0:00:00
25 Zdenek STYBAR OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
26 Rinaldo NOCENTINI AG2R LA MONDIALE 0:00:00
27 Matti BRESCHEL TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:00
28 Martin ELMIGER IAM CYCLING 0:00:00
29 Zakkari DEMPSTER TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:00
30 Richie PORTE SKY PROCYCLING 0:00:00
31 Christopher FROOME SKY PROCYCLING 0:00:00
32 Taiji NISHITANI JAPAN 0:00:00
33 Fabio SABATINI CANNONDALE 0:00:00
34 Jens KEUKELEIRE ORICA GREENEDGE 0:00:00
35 Kenny ELISSONDE FDJ 0:00:00
36 Paul VOSS TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:00
37 Johann TSCHOPP IAM CYCLING 0:00:00
38 Kristof GODDAERT IAM CYCLING 0:00:00
39 Guillaume VAN KEIRSBULCK OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
40 Philippe GILBERT BMC RACING TEAM 0:00:00
41 Maciej BODNAR CANNONDALE 0:00:00
42 Maxime BOUET AG2R LA MONDIALE 0:00:00
43 Marco CANOLA BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:00:00
44 Murilo Antoniobil FISCHER FDJ 0:00:00
45 Gregory RAST RADIOSHACK LEOPARD 0:00:00
46 Yannick EIJSSEN BMC RACING TEAM 0:00:00
47 Matthias FRIEDEMANN CHAMPION SYSTEM 0:00:00
48 Jens MOURIS ORICA GREENEDGE 0:00:00
49 Reto HOLLENSTEIN IAM CYCLING 0:00:00
50 Russell DOWNING TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:00
51 Alberto CONTADOR TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:00
52 Vincenzo NIBALI ASTANA PRO TEAM 0:00:00
53 Domenico POZZOVIVO AG2R LA MONDIALE 0:00:00
54 Tom VEELERS TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:00
55 Marco HALLER KATUSHA TEAM 0:00:00
56 Michael SCHÄR BMC RACING TEAM 0:00:00
57 Matthew BUSCHE RADIOSHACK LEOPARD 0:00:00
58 Joaquim RODRIGUEZ OLIVER KATUSHA TEAM 0:00:00
59 Jonathan FUMEAUX IAM CYCLING 0:00:00
60 Andriy GRIVKO ASTANA PRO TEAM 0:00:00
61 Stephen CUMMINGS BMC RACING TEAM 0:00:00
62 Matteo TOSATTO TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:00
63 Kenny Robert VAN HUMMEL VACANSOLEIL-DCM 0:00:00
64 Arnold JEANNESSON FDJ 0:00:00
65 Pirmin LANG IAM CYCLING 0:00:00
66 Pavel BRUTT KATUSHA TEAM 0:00:00
67 Andrea PASQUALON BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:00:00
68 Peter VELITS OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
69 Sébastien MINARD AG2R LA MONDIALE 0:00:00
70 Markel IRIZAR RADIOSHACK LEOPARD 0:00:00
71 Dario CATALDO SKY PROCYCLING 0:00:00
72 Alessandro DE MARCHI CANNONDALE 0:00:00
73 Stijn VANDENBERGH OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
74 Greg VAN AVERMAET BMC RACING TEAM 0:00:00
75 William BONNET FDJ 0:00:00
76 Niki TERPSTRA OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
77 Marco MARCATO VACANSOLEIL-DCM 0:00:22
78 Jacopo GUARNIERI ASTANA PRO TEAM 0:00:22
79 Chun Kai FENG CHAMPION SYSTEM 0:00:25
80 Luka MEZGEC TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:38
81 Fabian CANCELLARA RADIOSHACK LEOPARD 0:00:38
82 Aliaksandr KUCHYNSKI KATUSHA TEAM 0:00:52
83 Rob RUIJGH VACANSOLEIL-DCM 0:00:52
84 Yuzuru SUZUKI JAPAN 0:00:52
85 Brent BOOKWALTER BMC RACING TEAM 0:00:58
86 Hayden ROULSTON RADIOSHACK LEOPARD 0:00:58
87 Valentin IGLINSKIY AG2R LA MONDIALE 0:00:58
88 Matt BRAMMEIER CHAMPION SYSTEM 0:00:58
89 Dmitriy GRUZDEV ASTANA PRO TEAM 0:00:58
90 Ryota NISHIZONO CHAMPION SYSTEM 0:00:58
91 Evan HUFFMAN ASTANA PRO TEAM 0:00:58
92 Arman KAMYSHEV ASTANA PRO TEAM 0:00:58
93 Wouter MOL VACANSOLEIL-DCM 0:00:58
94 Stijn DEVOLDER RADIOSHACK LEOPARD 0:00:58
95 Alexander WETTERHALL TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:58
96 Kristijan KOREN CANNONDALE 0:00:58
97 Fumiyuki BEPPU ORICA GREENEDGE 0:00:58
98 Junya SANO JAPAN 0:00:58
99 Marko KUMP TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:58
100 Rüdiger SELIG KATUSHA TEAM 0:00:58
101 Andreas SCHILLINGER TEAM NETAPP-ENDURA 0:00:58
102 Marco BANDIERA IAM CYCLING 0:01:19
103 Christian DELLE STELLE BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:01:48
104 Daniele RATTO CANNONDALE 0:01:48
105 Christian KNEES SKY PROCYCLING 0:01:58
106 Nikias ARNDT TEAM ARGOS-SHIMANO 0:02:02
107 Vladimir ISAICHEV KATUSHA TEAM 0:02:10
108 Tony GALLOPIN RADIOSHACK LEOPARD 0:02:10
109 Yaroslav POPOVYCH RADIOSHACK LEOPARD 0:02:10
110 Steve CHAINEL AG2R LA MONDIALE 0:02:10
111 Sam BEWLEY ORICA GREENEDGE 0:02:10
112 Kohei UCHIMA JAPAN 0:02:10
113 Gang XU CHAMPION SYSTEM 0:02:10
114 Roy CURVERS TEAM ARGOS-SHIMANO 0:02:10
115 Bobbie TRAKSEL CHAMPION SYSTEM 0:02:10
116 Jesus HERNANDEZ BLAZQUEZ TEAM SAXO-TINKOFF 0:02:10
117 Anders LUND TEAM SAXO-TINKOFF 0:02:14
118 Baden COOKE ORICA GREENEDGE 0:02:14
119 Vasili KIRYIENKA SKY PROCYCLING 0:02:30
120 Gediminas BAGDONAS AG2R LA MONDIALE 0:02:30
121 Joseph DOMBROWSKI SKY PROCYCLING 0:02:31
122 Dmitriy MURAVYEV ASTANA PRO TEAM 0:02:43
123 Jonas JORGENSEN TEAM SAXO-TINKOFF 0:03:16
124 Ramon SINKELDAM TEAM ARGOS-SHIMANO 0:03:16
125 Peter KENNAUGH SKY PROCYCLING 0:04:00
126 Bradley WIGGINS SKY PROCYCLING 0:04:00
127 Gatis SMUKULIS KATUSHA TEAM 0:05:26
128 Tom STAMSNIJDER TEAM ARGOS-SHIMANO 0:05:26
129 David BOUCHER FDJ 0:05:26
130 Erick ROWSELL TEAM NETAPP-ENDURA 0:05:26
131 Markus EICHLER TEAM NETAPP-ENDURA 0:05:26
132 Pengda JIAO CHAMPION SYSTEM 0:05:26
133 Tomohiro KINOSHITA JAPAN 0:05:29
134 Yusuke HATANAKA JAPAN 0:06:43
135 Wesley KREDER VACANSOLEIL-DCM 0:06:59
136 Chan Jae JANG CHAMPION SYSTEM 0:07:54
137 Andrea DI CORRADO BARDIANI VALVOLE-CSF INOX 0:08:54
Brett Daniel LANCASTER ORICA GREENEDGE Abandon
Marcel KITTEL TEAM ARGOS-SHIMANO Abando

Klasyfikacja generalna:
1 Christopher FROOME SKY 23:28:33
2 Alberto CONTADOR VELASCO TST 27
3 Cadel EVANS BMC 39
4 Joaquin RODRIGUEZ OLIVER KAT 50
5 Rinaldo NOCENTINI ALM +1:13
6 Johann TSCHOPP IAM +1:13
7 Vincenzo NIBALI AST +1:19
8 Kenny ELISSONDE FDJ +1:34
9 Domenico POZZOVIVO ALM +1:44
10 Maxime BOUET ALM +1:57
11 Daryl IMPEY OGE +2:01
12 Zdenek STYBAR OPQ +2:08
13 Yannick EIJSSEN BMC +2:09
14 Paul VOSS TNE +2:21
15 Martin ELMIGER IAM +2:35
16 Stephen CUMMINGS BMC +2:39
17 Matthew BUSCHE RLT +2:47
18 Geoffrey SOUPE FDJ +2:52
19 Andriy GRIVKO AST +3:00
20 Peter VELITS OPQ +3:02
21 Philippe GILBERT BMC +3:04
22 Arnold JEANNESSON FDJ +3:25
23 Michael SCHÄR BMC +4:03
24 Marco CANOLA BAR +4:20
25 Sergey LAGUTIN VCD +4:35
26 Andrea PASQUALON BAR +4:52
27 Greg VAN AVERMAET BMC +4:54
28 Tony GALLOPIN RLT +5:48
29 Pavel BRUTT KAT +5:59
30 Rob RUIJGH VCD +6:02
31 Marco MARCATO VCD +6:05
32 Taiji NISHITANI JPN +6:20
33 Chun Kai FENG CSS +6:33
34 Matti BRESCHEL TST +6:57
35 Reto HOLLENSTEIN IAM +7:11
36 Ryota NISHIZONO CSS +8:53
37 Richie PORTE SKY +9:14
38 Gianni MEERSMAN OPQ +9:18
39 Jesus HERNANDEZ BLAZQUEZ TST +9:56
40 Jens KEUKELEIRE OGE +9:57
41 Dario CATALDO SKY +10:17
42 Jonathan FUMEAUX IAM +11:23
43 Markel IRIZAR ARANBURU RLT +11:26
44 Fabian CANCELLARA RLT +11:46
45 Stijn VANDENBERGH OPQ +11:54
46 Matteo TRENTIN OPQ +11:54
47 Alessandro DE MARCHI CAN +12:09
48 Brent BOOKWALTER BMC +13:11
49 Sonny COLBRELLI BAR +13:16
50 Daniele RATTO CAN +13:34
51 Luka MEZGEC ARG +14:05
52 Maciej BODNAR CAN +14:07
53 Andreas SCHILLINGER TNE +14:12
54 Guillaume VAN KEIRSBULCK OPQ +15:04
55 Marco BANDIERA IAM +15:21
56 Hayden ROULSTON RLT +15:53
57 Borut BOZIC AST +15:57
58 Kristof GODDAERT IAM +16:45
59 Fumiyuki BEPPU OGE +17:01
60 Aliaksandr KUCHYNSKI KAT +17:11
61 Boy VAN POPPEL VCD +17:13
62 Kristijan KOREN CAN +17:32
63 Niki TERPSTRA OPQ +17:48
64 Sébastien HINAULT IAM +18:18
65 Yaroslav POPOVYCH RLT +18:44
66 Joseph Lloyd DOMBROWSKI SKY +18:58
67 John DEGENKOLB ARG +19:28
68 Taylor PHINNEY BMC +19:30
69 Sébastien MINARD ALM +19:30
70 Nikias ARNDT ARG +20:48
71 Yuzuru SUZUKI JPN +21:12
72 Junya SANO JPN +21:28
73 Zakkari DEMPSTER TNE +22:07
74 Bradley WIGGINS SKY +22:46
75 Peter KENNAUGH SKY +23:02
76 Roy CURVERS ARG +23:27
77 Grégory RAST RLT +23:59
78 Alexander KRISTOFF KAT +24:19
79 Pirmin LANG IAM +24:31
80 Fabio SABATINI CAN +25:01
81 Murilo Antonio FISCHER FDJ +25:29
82 William BONNET FDJ +25:46
83 Tom BOONEN OPQ +26:17
84 Steve CHAINEL ALM +26:18
85 Alexander WETTERHALL TNE +26:30
86 Nacer BOUHANNI FDJ +27:08
87 Gang XU CSS +27:08
88 Russell DOWNING TNE +27:18
89 Matteo TOSATTO TST +27:36
90 Vladimir ISAICHEV KAT +27:54
91 Elia VIVIANI CAN +28:41
92 Stijn DEVOLDER RLT +28:42
93 Dmitriy GRUZDEV AST +28:49
94 Sam BEWLEY OGE +28:59
95 Davide APPOLLONIO ALM +29:04
96 Arman KAMYSHEV AST +29:16
97 Danny VAN POPPEL VCD +29:28
98 Gediminas BAGDONAS ALM +29:52
99 Blaz JARC TNE +30:06
100 David BOUCHER FDJ +30:06
101 Gatis SMUKULIS KAT +30:13
102 Ramon SINKELDAM ARG +30:21
103 Daniele BENNATI TST +30:28
104 Christian KNEES SKY +30:28
105 Rudiger SELIG KAT +30:34
106 Dmitriy MURAVYEV AST +30:50
107 Wouter MOL VCD +31:07
108 Evan HUFFMAN AST +31:26
109 Pengda JIAO CSS +31:52
110 Matt BRAMMEIER CSS +32:23
111 Jens MOURIS OGE +32:23
112 Baden COOKE OGE +32:25
113 Anders LUND TST +32:44
114 Andrea DI CORRADO BAR +32:54
115 Markus EICHLER TNE +32:59
116 Matthew Harley GOSS OGE +33:22
117 Kazuhiro MORI JPN +33:28
118 Erick ROWSELL TNE +33:35
119 Marko KUMP TST +33:47
120 Marco HALLER KAT +34:10
121 Valentin IGLINSKIY ALM +34:35
122 Tom VEELERS ARG +34:39
123 Matthias FRIEDEMANN CSS +34:42
124 Jacopo GUARNIERI AST +35:34
125 Marco COLEDAN BAR +35:47
126 Filippo FORTIN BAR +35:49
127 Wesley KREDER VCD +35:55
128 Tom STAMSNIJDER ARG +36:20
129 Kenny Robert VAN HUMMEL VCD +37:31
130 Kohei UCHIMA JPN +37:31
131 Christian DELLE STELLE BAR +37:33
132 Jonas Aaen JÖRGENSEN TST +38:37
133 Vasil KIRYIENKA SKY +39:15
134 Chan Jae JANG CSS +43:36
135 Bobbie TRAKSEL CSS +44:40
136 Tomohiro KINOSHITA JPN +46:39
137 Yusuke HATANAKA JPN +55:00

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments