Filippo PozzatoFilippo Pozzato (Lampre-Merida) odniósł pierwszy triumf od blisko 10 miesięcy i wygrał pierwszy włoski wyścig z kalendarza UCI – Trofeo Laigueglia.

Wyścig Trofeo Laigueglia tradycyjnie otworzył kolarski sezon we Włoszech. Na starcie pagórkowatego, ponad 190 kilometrowego wyścigu klasycznego stanęły najlepsze ekipy z Półwyspu Apenińskiego i nie tylko. Od grupy szybko oderwali się: Leonardo Duque (Columbia), Florant Barle (Cofidis), Antonio Barbio i Nicola Dal Santo (Ceramica Flaminia) oraz Thomas Raeymakers (Novonordisk).

Ich przewaga maksymalnie urosła do blisko 5. minut, jednak w decydujących momentach peleton nie miał problemu ze skasowaniem harcowników. Prawie 50 km przed końcem z przodu nie było już nikogo, a na podjeździe cała stawka rozbiła się na trzy części.

Później atakować próbowali: Diego Rosa (Androni), Stefano Pirazzi (Bardiani CSF), Kristijan Durasek (Lampre Merida) oraz Bjorn Thuro (Europcar). Ta próba również się nie powiodła.

Na ostatnich dziesięciu kilometrach odjechać próbował jeszcze Mistrz Włoch – Franco Pellizotti (Androni). Kolarze Lampre-Merida wyjechali jednak całym składem na czoło i odparli atak doświadczonego kolarza.

Zawodnicy w różowych strojach lepiej sezonu we własnym kraju rozpocząć nie mogli, ponieważ Pozzato był bezkonkurencyjny w końcówce. Drugi był Francesco Reda (Androni), a trzeci Mauro Santambrogio (Vini Fantini Selle Italia).

Top 20:

1. Filippo Pozzato (Lampre-Merida) 05:03:40
2. Francesco Reda (Androni-Giocattoli)
3. Mauro Santambrogio (Vini Fantini) 00:03
4. Diego Ulissi (Lampre-Merida)
5. Gerald Ciolek (MTN-Qhubeka) 00:07
6. Anthony Roux (FDJ)
7. Matej Mugerli (Adrial Mobil)
8. Oscar Gatto (Vini Fantini)
9. Elia Favilli (Lampre-Merida)
10. Danilo Wiss (BMC Racing Team)
11. Matteo Montaguti (AG2R La Mondiale) 00:08
12. Nico Sijmens (Cofidis)
13. Federico Rocchetti (Utensilnord)
14. Radoslav Rogina (Adrial Mobil)
15. Davide Malacarne (Team Europcar)
16. Maxime Vantomme (Crelan-Euphony)
17. Riccardo Chiarini (Androni Giocattoli)
18. Ivan Santaromita (BMC Racing Team) 00:09
19. Fabio Felline (Androni Giocattoli) 00:16
20. Sabastien Delfosse (Crelan-Euphony) 00:17

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments