Gucwa Kurek Olejnik SzmydAlo Jakin (VC Rouen) został zwycięzcą czwartego wyścigu z serii Circuit des Plages Vendéennes. Estończyk pokonał naszego Tomasza Olejnika (USSA Pavilly Barentin).

Kolarze ścigali się dziś na pofałdowanych i wietrznych terenach w pobliżu Beaulieu-sur-Roche. Łączny dystans jaki mieli do pokonania to 138,5 kilometra. Olejnik znów zachował czujność i znalazł się w odpowiednim miejscu o właściwym czasie. 28-letniego Polaka pokonał jedynie Estończyk Alo Jakin, który zameldował się z pięciosekundową przewagą nad pierwszą grupą.

Trzecie miejsce zajął 20-letni Francuz -Yannis Yssaad z młodzieżówki kontynentalnej ekipy BigMat Auber 93. Piotr Zieliński (VC Pays Lorient) zajął 79. miejsce, a Damian Miela (Team Hague Cotentin) był 107.

Wyniki:

1 JAKIN Alo VC Rouen 76 EST les 138,5 km en 3h9’18” (moy. 43,90 km/h)
2 OLEJNIK Tomasz USSA Pavilly Barentin POL à 5”
3 YSSAAD Yannis CM Aubervilliers 93-BigMat FRA
4 STENUIT Robin Team Ottignies-Perwez BEL
5 CARDIS Romain Vendée U FRA
6 CARESMEL Alexis EC Raismes Petite-Forêt FRA
7 MOISSERON Pascal VC Sourdeval-Mortain FRA
8 BRENTERCH Erwan VC Rouen 76 FRA
9 DEQUIPPE Ronan Team U Nantes Atlantique FRA
10 CARLIN Alexis Côtes Armor-Marie Morin FRA
11 DE SOUZA Christopher USSA Pavilly Barentin FRA
12 MORICE Julien Vendée U FRA
13 TIELEMANS Pierre EC Raismes Petite-Forêt FRA
14 DUTOUR Julien UC Arcachon FRA
15 LOUYEST Guillaume Côtes Armor-Marie Morin FRA
16 HAMEL Benoît Team Spondylarthrite FRA
17 YSSAAD Mehdi CM Aubervilliers 93-BigMat FRA
18 LEBARS Enric Team Pays de Dinan FRA
19 VERHAEGHE Sander ESEG Douai BEL
20 DESPEIGNES Erwan UC Cholet 49 FRA
21 LEBRETON Kévin UC Cholet 49 FRA
22 GIOUX Romain CRC Limousin FRA
23 GUILLOUX Freddie UC Cholet 49 FRA
24 LEBRETON Stéphane Team Pays de Dinan FRA
25 HAYE Baptiste Team Pays de Dinan FRA
26 MOREL Anthony VC Rouen 76 FRA
27 TOLLET Axel ESEG Douai FRA
28 GUILLEMOIS Ràmain Vendée U FRA
29 DE JONCKHEERE Johan EC Raismes Petite-Forêt FRA
30 GUYOMARD Adrien VC Pays de Lorient FRA
31 LE BOHEC Thierry Pédale Puceuloise FRA
32 GUILBAUD Guillaume La Roche-sur-Yon Vendée Cyclisme FRA
33 OLGUN Serkan CM Aubervilliers 93-BigMat FRA
34 DELMARQUETTE Rémi ESEG Douai BEL
35 PELLERIAUX Nicolas EC Raismes Petite-Forêt FRA
36 SKRZYPCZAK David EC Raismes Petite-Forêt FRA
37 CADRON Julien Team Ottignies-Perwez BEL
38 DESCAMPS Arnaud VC Rouen 76 FRA
39 CLAIN Médéric UV Poitiers FRA
40 GARNIER Guillaume POC Côte de Lumière FRA
41 FRANCILLETTE Kévin POC Côte de Lumière FRA
42 TOURAILLE Julien UC Orléans FRA
43 MORITZ Yann AC Châtellerault FRA
44 THILLOY Aurélien ESEG Douai FRA
45 TERMEAU Fabien EC Mayenne FRA
46 LEMAIR Alexandre VC Rouen 76 FRA
47 BOVERIE Jonathan Team Ottignies-Perwez BEL
48 MOTTIER Justin UC Cholet 49 FRA
49 HUCHE Thibault VC Rouen 76 FRA
50 BOTREL Yann Côtes Armor-Marie Morin FRA
51 VAUFLEURY Ludwig Côtes Armor-Marie Morin FRA
52 BOUQUERET Antoine VC Rouen 76 FRA
53 AUGER Guillaume VC Avranches FRA
54 BAROUX Nicolas EC Raismes Petite-Forêt FRA
55 THOMINET Camille CM Aubervilliers 93-BigMat FRA
56 GOUEL Valentin ESEG Douai FRA
57 KOWALSKI Dylan VC Rouen 76 FRA
58 CHOISY Emeric CM Aubervilliers 93-BigMat FRA
59 THILLOY Rémy VC Rouen 76 FRA
60 TAILLEFER Fabien USSA Pavilly Barentin FRA
61 LE GALL Quentin Côtes Armor-Marie Morin FRA  Esp
62 BOUEDO Martin Team U Nantes Atlantique FRA
63 DUVERGER Romain UCC Vivonne FRA
64 CLOAREC Mathieu Team U Nantes Atlantique FRA
65 PETILLEAU Julien Sablé Sarthe FRA
66 THIRANT Patrice Belmont AC FRA
67 LOREAU Antoine VC Pays de Lorient FRA
68 KRAUSS Laurent Team Ottignies-Perwez BEL
69 GOUGEARD Alexis USSA Pavilly Barentin FRA
70 SUTHERLAND Steven Team Hague Cotentin FRA
71 HOORNE Jeroen VC Rouen 76 BEL
72 LE FUSTEC Damien CM Aubervilliers 93-BigMat FRA
73 GEFFROY Régis Côtes Armor-Marie Morin FRA
74 BOULEUX Florian USSA Pavilly Barentin FRA
75 GOGO Basile Côtes Armor-Marie Morin FRA
76 THEVENEZ Geoffrey Vendée U FRA
77 ROUET Rudy Team Ottignies-Perwez BEL
78 MOREL Jérémy VC Rouen 76 FRA
79 ZIELINSKI Piotr VC Pays de Lorient POL
80 PERROCHEAU Yannis Les Herbiers FRA
81 DEBRUYN Denys Team Ottignies-Perwez BEL
82 PITON Jérôme Beaupréau VS FRA
83 NAULEAU Bryan Vendée U FRA
84 DRANCOURT Pierre ESEG Douai FRA
85 LOUYEST Edouard Team U Nantes Atlantique FRA
86 GOUGEARD Florent USSA Pavilly Barentin FRA
87 PILLON Romain ESEG Douai FRA
88 COLIN Anthony EC Raismes Petite-Forêt FRA
89 LEBLOND Alliaume CM Aubervilliers 93-BigMat FRA
90 SEIGNEUR Fabrice ASPTT Rennes FRA
91 RIGAUD Nicolas CM Aubervilliers 93-BigMat FRA
92 TELLIER Laurent US Saint-Herblain FRA
93 BOUTVILLE David VC Rouen 76 FRA
94 KRAINER Franz Taruia Vendée U FR
95 GABORIT Sylvain POC Côte de Lumière FRA
96 JAGU Romain V. Naintré FRA
97 DAUMONT Wilfried EC Raismes Petite-Forêt FRA
98 BESNARD Vincent UC Mamers Saosnois FRA
99 DELORY Cyril Team U Nantes Atlantique FRA
100 DUPE Bastien UC Cholet 49 FRA
101 MULOT Julien UC Montgesnoise FRA
102 CROCHET Didier POC Côte de Lumière FRA
103 BERGE PAUL Team U Nantes Atlantique FRA
104 CHRISTIANSEN Anders EC Mayenne DEN
105 JORGENSEN Stéfan Linné EC Mayenne DEN
106 PECHEUL Baptiste Côtes Armor-Marie Morin FRA
107 MIELA Damian Team Hague Cotentin POL
108 HEINDRICHS Angelo Team Ottignies-Perwez BEL
109 LE GAL Jordann VC Pays de Lorient FRA
110 BERTRAND Frédéric La Roche-sur-Yon Vendée Cyclisme FRA
111 BOURREAU Thomas Team U Nantes Atlantique FRA
112 LEHOUX Adrien UC Cholet 49 FRA
113 GUILCHER Axel Team U Nantes Atlantique FRA
114 COLLINEAU Philipp AC Chapelain FRA
115 NACHTERGAELE Niels ESEG Douai BEL

Andrzej