Michał Kwiatkowski 2Tony Martin, Mark Cavendish, Sylvain Chavanel i Michał Kwiatkowski – to właśnie z tą czwórką nadzieje na dobry występ w Volta ao Algarve wiąże dyrektor sportowy Omega Pharma – Quick Step – Tom Steels.

Portugalska etapówka rozpocznie się już w czwartek i potrwa do niedzieli. W programie znalazły się dwa płaskie, jeden cięższy odcinek oraz jazda indywidualna na czas.

“Pierwsze dwa etapy są odpowiednie dla Marka Cavendisha” powiedział dyrektor sportowy OPQS – Tom Steels.  “Później trzeci odcinek kończy się na 2,5 kilometrowym podjeździe Alto Malhao. To ważne, by w czołówce znaleźli się tam Chavanel, Martin i Kwiatkowski, którzy mogą powalczyć w generalce”, dodał.

“Mamy trzech zawodników, którym pasuje 34,8 kilometrowa czasówka ostatniego dnia. Tony jest naszą najgroźniejszą bronią na ten etap, ale możemy liczyć również na Michała i Sylvain`a. Ważne, by nie mieli dużych strat i gdy dobrze pojadą czasówkę, wynik w klasyfikacji generalnej może być bardzo dobry”, zakończył Belg.

Omega Pharma – Quick Step na Volta ao Algarve:

Mark Cavendish (GBr), Sylvain Chavanel (Fra), Dries Devenys (Bel), Iljo Keisse (Bel), Michal Kwiatkowski (Pol), Nikolas Maes (Bel), Tony Martin (Ger) oraz Gert Steegmans (Bel).

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej