Ekipa BDC MarcPol powoli planuje swój kalendarz startów, który będzie składał się z wielu imprez zagranicznych! Już pod koniec lutego podopieczni Dariusza Banaszka rozpoczną starty od trzech wyścigów klasycznych w Maroku.

Jamis

“Niebiescy” 12. lutego rozpoczną zgrupowanie w Hiszpanii. Po kilku dniach, część zawodników wyleci do Maroka, gdzie będą brali udział w wyścigach:

26.02.2013 Les Challenges de la Marche Verte – GP Sakia El Hamra MAR 1.2
27.02.2013 Les Challenges de la Marche Verte – GP Oued Eddahab MAR 1.2
28.02.2013 Les Challenges de la Marche Verte – GP Al Massira MAR 1.2

Szefostwo drużyny wciąż prowadzi negocjację z organizatorami wyścigów UCI w Algierii, które odbędą się w połowie marca. Pewny jest natomiast udział kolarzy BDC MarcPol w kilku duńskich oraz norweskich imprezach z kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej. W sumie w całym sezonie BDC planuje około 15. startów zagranicznych. Na liście znaleźć ma się duża liczba wyścigów etapowych!

“W tym roku podwoimy liczbę starów poza granicami Polski, w zeszłym roku jechaliśmy osiem zagranicznych wyścigów, w tym roku będzie to około 15-16 startów, wiele z nich to wyścigi etapowe. Chcemy się rozwijać, iść do przodu, zdobywać punty do rankingu UCI, nie tylko w Polsce” – powiedział Dariusz Banaszek.

Na zdjęciu mogą Państwo zobaczyć malowanie ramy Jamis Xenith, na której będą ścigać się zawodnicy BDC MarcPol w sezonie 2013.