Bryan CoquardWicemistrz świata orlików, Bryan Coquard (Europcar) został zwycięzcą drugiego etapu francuskiego wyścigu – Etoile de Bessèges. Młody Francuz na finiszu pokonał lidera wyścigu Michaeal Van Staeyena (TopSport).

Drugi etap Etoile de Bessèges prowadził z miejscowości Nîmes do Les Fumades. Łącznie dało to dystans 157 kilometrów w pagórkowatym terenie.

Wielu kolarzy próbowało atakować zaraz po starcie ostrym, ale ucieczka zawiązała się na 10 km po rozpoczęciu rywalizacji. Znaleźli się w niej: Thomas Vaubourzeix (La Pomme Marseille), Alphonse Vermote (An Post-Chainreaction) oraz Jimmy Engoulvent (Sojasun). Ich maksymalna przewaga, na 75 kilometrów przed metą, wynosiła sześć minut.

Wtedy to przebudził się peleton i w dość szybkim tempie zniwelował różnicę do około dwóch minut. Ostatecznie przygoda trzech śmiałków zakończyła się 13 kilometrów przed metą. Na czele grupy zasadniczej mocno pracowali kolarze Europcar oraz lidera wyścigu Topsport Vlaanderen.

Ostatecznie po finiszu z peletony zwyciężył młody Francuz, szósty zawodnik wczorajszego etapu – Bryan Coquard. Tuż za nim przyjechał lider Michael Van Staeyen (TopSport), trzeci był Planckaert (Crelan-Euphony).

Na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej pozostał Michael Van Staeyen.

Wyniki 2 etapu:

1 * COQUARD Bryan FRA Team Europcar les 157.3 km en 03h45’18” (moy. 41.89 km/h)
2 VAN STAEYEN Michael BEL Topsport Vlaanderen – Baloise
3 PLANCKAERT Baptiste BEL Crelan – Euphony
4 VAN DIJK Stefan NED Accent Jobs – Wanty
5 PATOUX Cyrille FRA Roubaix Lille Métropole
6 VAN GENECHTEN Jonas BEL Lotto Belisol
7 GIRAUD Benjamin FRA La Pomme Marseille
8 * VEREECKEN Nicolas BEL An Post – Chainreaction
9 DUMOULIN Samuel FRA AG2R La Mondiale
10 * ROBERT Frédérique BEL Lotto Belisol
11 ILESIC Aldo Ino SLO Unitedhealthcare Pro Cycling Team
12 SISKEVICIUS Evaldas LTU Sojasun
13 DE BACKER Bert BEL Team Argos – Shimano
14 REIJNEN Kiel USA Unitedhealthcare Pro Cycling Team
15 HOVELYNCK Kurt BEL Crelan – Euphony
16 * JANS Roy BEL Accent Jobs – Wanty
17 VANSPEYBROUCK Pieter BEL Topsport Vlaanderen – Baloise
18 DRUJON Mathieu FRA Big Mat – Auber 93
19 * KEOUGH Luke USA Unitedhealthcare Pro Cycling Team
20 JULES Justin FRA La Pomme Marseille
21 LE MONTAGNER Benjamin FRA Bretagne – Séché Environnement
22 * LE MONTAGNER Maxime FRA Roubaix Lille Métropole
23 FEILLU Romain FRA Vacansoleil – DCM Pro Cycling Team
24 * WYTINCK Niels BEL An Post – Chainreaction
25 * BARGUIL Warren FRA Team Argos – Shimano
26 BACQUET Fabien FRA Big Mat – Auber 93
27 BOECKMANS Kris BEL Vacansoleil – DCM Pro Cycling Team
28 * FONSECA Armindo FRA Bretagne – Séché Environnement
29 TRONET Steven FRA Big Mat – Auber 93
30 VANTOMME Maxime BEL Crelan – Euphony
31 PARISIEN François CAN Team Argos – Shimano
32 PICHON Laurent FRA FDJ
33 VERRAES Benjamin BEL Accent Jobs – Wanty
34 * VAN ASBROECK Tom BEL Topsport Vlaanderen – Baloise
35 GALLAND Jérémie FRA Sojasun
36 LEMOINE Cyril FRA Sojasun
37 DELFOSSE Sébastien BEL Crelan – Euphony
38 MARTINEZ Yannick FRA La Pomme Marseille
39 * BARDET Romain FRA AG2R La Mondiale
40 * DOWNEY Sean IRL An Post – Chainreaction
41 HIVERT Jonathan FRA Sojasun
42 POULHIES Stéphane FRA Cofidis, Solutions Crédits
43 * VAN HOECKE Gijs BEL Topsport Vlaanderen – Baloise
44 DION Renaud FRA Bretagne – Séché Environnement
45 PETERSON Thomas USA Team Argos – Shimano
46 * LUDVIGSSON Tobias SWE Team Argos – Shimano
47 PEREZ MORENO Ruben ESP Euskaltel Euskadi
48 * ZAKARIN Ilnur RUS RusVelo
49 MESTRE Ricardo POR Euskaltel Euskadi
50 BARLE Florent FRA Cofidis, Solutions Crédits
51 FOUCHARD Julien FRA Cofidis, Solutions Crédits
52 DELPECH Jean-Luc FRA Bretagne – Séché Environnement
53 BELLEMAKERS Dirk NED Lotto Belisol
54 KOCJAN Jure SLO Euskaltel Euskadi
55 BOLE Grega SLO Vacansoleil – DCM Pro Cycling Team
56 BOUET Maxime FRA AG2R La Mondiale
57 FRATTINI Davide ITA Unitedhealthcare Pro Cycling Team
58 VEUCHELEN Frederik BEL Vacansoleil – DCM Pro Cycling Team
59 * PREIDLER Georg AUT Team Argos – Shimano
60 WESTRA Lieuwe NED Vacansoleil – DCM Pro Cycling Team
61 FAUCON Guillaume FRA Big Mat – Auber 93
62 PEETERS Kevin BEL Crelan – Euphony
63 ROY Jérémy FRA FDJ
64 SICARD Romain FRA Euskaltel Euskadi
65 * DE TROYER Tim BEL Accent Jobs – Wanty
66 HABEAUX Grégory BEL Accent Jobs – Wanty
67 ROUX Anthony FRA FDJ
68 KOCHETKOV Pavel RUS RusVelo
69 * NOVIKOV Nikita RUS Vacansoleil – DCM Pro Cycling Team
70 * VERMOTE Alphonse BEL An Post – Chainreaction
71 MARTIAS Rony FRA Sojasun
72 COPPEL Jérôme FRA Cofidis, Solutions Crédits
73 * ZIMINE Boris FRA Roubaix Lille Métropole
74 JUODVALKIS Egidijus LIT Crelan – Euphony
75 GAUTIER Cyril FRA Team Europcar
76 NEYENS Maarten BEL Lotto Belisol
77 LEUKEMANS Björn BEL Vacansoleil – DCM Pro Cycling Team
78 TALABARDON Yannick FRA Sojasun
79 * DAMUSEAU Thomas FRA Team Argos – Shimano
80 * LINDEMAN Bertjan NED Vacansoleil – DCM Pro Cycling Team
81 GESLIN Anthony FRA FDJ
82 DE VREESE Laurens BEL Topsport Vlaanderen – Baloise
83 GARCIA Ricardo ESP Euskaltel Euskadi
84 SOLOMENNIKOV Andrey RUS RusVelo
85 * VANOVERBERGHE Arthur BEL Topsport Vlaanderen – Baloise
86 VACHON Florian FRA Bretagne – Séché Environnement
87 * CORBEL Erwann FRA Bretagne – Séché Environnement
88 VALENTIN Tristan FRA Cofidis, Solutions Crédits
89 DRUCKER Jean-Pierre LUX Accent Jobs – Wanty
90 LEVARLET Guillaume FRA Cofidis, Solutions Crédits
91 MIRONOV Aleksandr RUS RusVelo
92 JOEAAR Gert EST Cofidis, Solutions Crédits
93 POZZOVIVO Domenico ITA AG2R La Mondiale
94 VANLANDSCHOOT James BEL Accent Jobs – Wanty
95 OVECHKIN Artem RUS RusVelo
96 * POMOSHNIKOV Sergey RUS RusVelo
97 * MC NALLY Mark GBR An Post – Chainreaction
98 * LE BOULCH Dimitri FRA Big Mat – Auber 93
99 RAVARD Anthony FRA AG2R La Mondiale
100 * JENNINGS Christopher RSA La Pomme Marseille
101 DUPONT Hubert FRA AG2R La Mondiale
102 SAEZ Adrian ESP Euskaltel Euskadi
103 * WALLAYS Jelle BEL Topsport Vlaanderen – Baloise
104 VAN VOOREN Steven BEL An Post – Chainreaction
105 * DASSONVILLE Flavien FRA Big Mat – Auber 93
106 * DELAPLACE Anthony FRA Sojasun
107 * VAN DER SANDE Tosh BEL Lotto Belisol
108 ROSSETTO Stéphane FRA Big Mat – Auber 93
109 VICHOT Arthur FRA FDJ
110 FEDRIGO Pierrick FRA FDJ
111 PINEAU Cédric FRA FDJ
112 BIDEAU Jean-Marc FRA Bretagne – Séché Environnement
113 * DE CLERCQ Tim BEL Topsport Vlaanderen – Baloise
114 CHAVANEL Sébastien FRA Team Europcar
115 KLIMOV Sergey RUS RusVelo
116 GERARD Arnaud FRA Bretagne – Séché Environnement
117 DAY Benjamin AUS Unitedhealthcare Pro Cycling Team
118 HEGYVARY Adrian USA Unitedhealthcare Pro Cycling Team
119 DE GREEF Francis BEL Lotto Belisol
120 * COUSIN Jérôme FRA Team Europcar
121 BAZIN Nicolas FRA Big Mat – Auber 93
122 ROSTOLLAN Thomas FRA La Pomme Marseille
123 AMORISON Frédéric BEL Crelan – Euphony
124 VAUGRENARD Benoit FRA FDJ
125 BARBE Koen BEL Crelan – Euphony
126 SEROV Alexander RUS RusVelo
127 * DESRIAC Loïc FRA Roubaix Lille Métropole
128 SPRICK Matthieu FRA Team Argos – Shimano
129 URTASUN PEREZ Pablo ESP Euskaltel Euskadi
130 * VAUBOURZEIX Thomas FRA La Pomme Marseille
131 ROLLAND Pierre FRA Team Europcar
132 * KOWALSKI Rudy FRA Roubaix Lille Métropole
133 VAN DE WALLE Jurgen BEL Lotto Belisol
134 LALOUETTE Kévin FRA Roubaix Lille Métropole
135 SCHEIRLINCKX Staf BEL Accent Jobs – Wanty
136 * BAKKE Jason RSA La Pomme Marseille
137 IRVINE Martyn IRL Unitedhealthcare Pro Cycling Team
138 EECKHOUT Niko BEL An Post – Chainreaction
139 ANTOMARCHI Julien FRA La Pomme Marseille
140 MC LAUGHLIN Ronan IRL An Post – Chainreaction
141 BULGAC Brian NED Lotto Belisol
142 VOECKLER Thomas FRA Team Europcar
143 VERMEULEN Franck FRA Roubaix Lille Métropole
144 BOUYER Franck FRA Team Europcar
145 GAUDIN Damien FRA Team Europcar
146 BESSY Cyril FRA Cofidis, Solutions Crédits 03’00”
147 GEORGES Sylvain FRA AG2R La Mondiale ”
148 ENGOULVENT Jimmy FRA Sojasun 03’52”
149 * DOMONT Axel FRA AG2R La Mondiale 05’33”

Klasyfikacja generalna :
1 VAN STAEYEN Michael BEL TSV les 302,2 km en 07h09’25” (moy. 42,2 km/h)
2 * COQUARD Bryan FRA EUC 06”
3 * ROBERT Frédérique BEL LTB 10”
4 JULES Justin FRA LPM 12”
5 * VERMOTE Alphonse BEL SKT 13”
6 * VAUBOURZEIX Thomas FRA LPM 14”
7 GIRAUD Benjamin FRA LPM 16”
8 VAN DIJK Stefan NED AJW 16”
9 PATOUX Cyrille FRA RLM 16”
10 VAN GENECHTEN Jonas BEL LTB 16”
11 DE BACKER Bert BEL ARG 16”
12 * VEREECKEN Nicolas BEL SKT 16”
13 HOVELYNCK Kurt BEL LAN 16”
14 BOECKMANS Kris BEL VCD 16”
15 FEILLU Romain FRA VCD 16”
16 LE MONTAGNER Benjamin FRA BSE 16”
17 * JANS Roy BEL AJW 16”
18 * KEOUGH Luke USA UNC 16”
19 REIJNEN Kiel USA UNC 16”
20 MARTINEZ Yannick FRA LPM 16”
21 ILESIC Aldo Ino SLO UNC 16”
22 BACQUET Fabien FRA BIG 16”
23 * VAN ASBROECK Tom BEL TSV 16”
24 * LE MONTAGNER Maxime FRA RLM 16”
25 LEMOINE Cyril FRA SOJ 16”
26 DELFOSSE Sébastien BEL LAN 16”
27 * BARDET Romain FRA ALM 16”
28 POULHIES Stéphane FRA COF 16”
29 PARISIEN François CAN ARG 16”
30 PEREZ MORENO Ruben ESP EUS 16”
31 VERRAES Benjamin BEL AJW 16”
32 GALLAND Jérémie FRA SOJ 16”
33 HIVERT Jonathan FRA SOJ 16”
34 PETERSON Thomas USA ARG 16”
35 PICHON Laurent FRA FDJ 16”
36 * VAN HOECKE Gijs BEL TSV 16”
37 VANSPEYBROUCK Pieter BEL TSV 16”
38 * BARGUIL Warren FRA ARG 16”
39 * LUDVIGSSON Tobias SWE ARG 16”
40 WESTRA Lieuwe NED VCD 16”
41 SICARD Romain FRA EUS 16”
42 BARLE Florent FRA COF 16”
43 BOUET Maxime FRA ALM 16”
44 MARTIAS Rony FRA SOJ 16”
45 DELPECH Jean-Luc FRA BSE 16”
46 FRATTINI Davide ITA UNC 16”
47 * PREIDLER Georg AUT ARG 16”
48 ROY Jérémy FRA FDJ 16”
49 * ZIMINE Boris FRA RLM 16”
50 COPPEL Jérôme FRA COF 16”
51 FAUCON Guillaume FRA BIG 16”
52 VEUCHELEN Frederik BEL VCD 16”
53 RAVARD Anthony FRA ALM 16”
54 BOLE Grega SLO VCD 16”
55 * DAMUSEAU Thomas FRA ARG 16”
56 HABEAUX Grégory BEL AJW 16”
57 GAUTIER Cyril FRA EUC 16”
58 * LINDEMAN Bertjan NED VCD 16”
59 LEUKEMANS Björn BEL VCD 16”
60 CHAVANEL Sébastien FRA EUC 16”
61 VACHON Florian FRA BSE 16”
62 NEYENS Maarten BEL LTB 16”
63 VALENTIN Tristan FRA COF 16”
64 SOLOMENNIKOV Andrey RUS RUS 16”
65 * CORBEL Erwann FRA BSE 16”
66 * DE CLERCQ Tim BEL TSV 16”
67 * VAN DER SANDE Tosh BEL LTB 16”
68 * COUSIN Jérôme FRA EUC 16”
69 VOECKLER Thomas FRA EUC 16”
70 * WYTINCK Niels BEL SKT 30”
71 DRUJON Mathieu FRA BIG 32”
72 VANTOMME Maxime BEL LAN 32”
73 TRONET Steven FRA BIG 32”
74 * FONSECA Armindo FRA BSE 32”
75 * DOWNEY Sean IRL SKT 32”
76 FOUCHARD Julien FRA COF 32”
77 KOCJAN Jure SLO EUS 32”
78 * NOVIKOV Nikita RUS VCD 32”
79 DE VREESE Laurens BEL TSV 32”
80 GESLIN Anthony FRA FDJ 32”
81 * WALLAYS Jelle BEL TSV 32”
82 * DELAPLACE Anthony FRA SOJ 32”
83 FEDRIGO Pierrick FRA FDJ 32”
84 URTASUN PEREZ Pablo ESP EUS 32”
85 ANTOMARCHI Julien FRA LPM 32”
86 VANLANDSCHOOT James BEL AJW 36”
87 PLANCKAERT Baptiste BEL LAN 51”
88 BARBE Koen BEL LAN 52”
89 * VANOVERBERGHE Arthur BEL TSV 54”
90 DION Renaud FRA BSE 55”
91 BELLEMAKERS Dirk NED LTB 55”
92 SISKEVICIUS Evaldas LTU SOJ 55”
93 PEETERS Kevin BEL LAN 55”
94 * ZAKARIN Ilnur RUS RUS 55”
95 ROUX Anthony FRA FDJ 55”
96 * DE TROYER Tim BEL AJW 55”
97 KOCHETKOV Pavel RUS RUS 55”
98 LEVARLET Guillaume FRA COF 55”
99 GARCIA Ricardo ESP EUS 55”
100 VICHOT Arthur FRA FDJ 55”
101 DUPONT Hubert FRA ALM 55”
102 * DASSONVILLE Flavien FRA BIG 55”
103 ROSSETTO Stéphane FRA BIG 55”
104 TALABARDON Yannick FRA SOJ 55”
105 * POMOSHNIKOV Sergey RUS RUS 55”
106 SAEZ Adrian ESP EUS 55”
107 JUODVALKIS Egidijus LIT LAN 55”
108 PINEAU Cédric FRA FDJ 55”
109 * MC NALLY Mark GBR SKT 55”
110 GERARD Arnaud FRA BSE 55”
111 DRUCKER Jean-Pierre LUX AJW 55”
112 * LE BOULCH Dimitri FRA BIG 55”
113 VAN VOOREN Steven BEL SKT 55”
114 POZZOVIVO Domenico ITA ALM 55”
115 VAUGRENARD Benoit FRA FDJ 55”
116 JOEAAR Gert EST COF 55”
117 HEGYVARY Adrian USA UNC 55”
118 SEROV Alexander RUS RUS 55”
119 VERMEULEN Franck FRA RLM 55”
120 SPRICK Matthieu FRA ARG 55”
121 MC LAUGHLIN Ronan IRL SKT 55”
122 AMORISON Frédéric BEL LAN 55”
123 KLIMOV Sergey RUS RUS 55”
124 BOUYER Franck FRA EUC 55”
125 BIDEAU Jean-Marc FRA BSE 55”
126 ROLLAND Pierre FRA EUC 55”
127 DE GREEF Francis BEL LTB 55”
128 GAUDIN Damien FRA EUC 55”
129 LALOUETTE Kévin FRA RLM 55”
130 * DESRIAC Loïc FRA RLM 55”
131 * KOWALSKI Rudy FRA RLM 55”
132 BULGAC Brian NED LTB 55”
133 IRVINE Martyn IRL UNC 55”
134 SCHEIRLINCKX Staf BEL AJW 01’15”
135 MESTRE Ricardo POR EUS 01’20”
136 BAZIN Nicolas FRA BIG 01’37”
137 MIRONOV Aleksandr RUS RUS 01’55”
138 * JENNINGS Christopher RSA LPM 01’55”
139 DAY Benjamin AUS UNC 02’55”
140 ROSTOLLAN Thomas FRA LPM 03’55”
141 EECKHOUT Niko BEL SKT 04’55”
142 GEORGES Sylvain FRA ALM 03’55”
143 DUMOULIN Samuel FRA ALM 04’42”
144 OVECHKIN Artem RUS RUS 04’42”
145 VAN DE WALLE Jurgen BEL LTB 04’42”
146 BESSY Cyril FRA COF 04’55”
147 * DOMONT Axel FRA ALM 06’28”
148 * BAKKE Jason RSA LPM 07’49”
149 ENGOULVENT Jimmy FRA SOJ 10’14”

Foto: Europcar