BDC MarcPol TeamEkipa BDC MarcPol Team po zakończonym zgrupowaniu w Wiśle, rozpoczęła kolejną fazę przygotowań do sezonu 2013. Niebiescy obrali kierunek południowo zachodni, lądując na kolejne tygodnie w Hiszpanii.

“... Po zakończeniu obozu w Wiśle postanowiliśmy wraz z Grzegorzem Gronkiewiczem wprowadzić małe korekty, które pozwolą optymalnie przygotować zawodników do sezonu. To nie koniec zmian w systemie treningowym przed tym sezonem. Więcej szczegółów podamy będąc w Hiszpanii wraz ze wszystkimi kolarzami, obsługą techniczną zespołu i sztabem szkoleniowym. Dzisiaj mogę powiedzieć, że to nie będzie rewolucja ale raczej innowacyjność, w której maksymalnie wykorzystamy naturalne predyspozycje poszczególnych zawodników...” powiedział Dariusz Banaszek.
.
W tej chwili w Lloret de Mar przebywa część zespołu, która przygotowuje się do wiosennych wyścigów i ma być w optymalnej formie. Są to: Mateusz Komar, Damian Walczak, Paweł Bernas, Kamil Gradek, Jakub Foltyn oraz Adam Pierzga. Adam w tej chwili przebywa w Casablance i za kilka dni powraca do kraju. Kolarze uczestniczyć będą w badaniach wydolnościowych, które odbędą się od 28 do 30 stycznia na Warszawskim AWF-ie przez firmę 4Sport LAB. 12-tego lutego pozostali zawodnicy BDC MarcPol wylatują do Giveroli, ośrodka obok miejscowości Tossa de Mar (więcej>tutaj), w którym trenowali z zeszłym roku, aby już w komplecie przygotowywać się do sezonu.
.
Artur Machnik