Podium Tour de France 2012Dziś podczas prezentacji w Paryżu zostały ujawnione trzy otwierające etapy Tour de France 2014 w Wielkiej Brytanii. Wyścig rozpocznie się 5 lipca w Leeds.

Peleton z Leeds uda się do Harrogate, a następnie kolarze będą musieli przemieścić się do Yorkshire, ponieważ następnego dnia pojadą stamtąd do Sheffield.

Pierwszy etap będzie z pewnością wątpliwą przyjemnością dla Marka Cavendisha (Omega Pharma-Quick Step), gdyż płaską końcówkę poprzedzi podjazd. Etap drugi dyrektor wyścigu– Christian Prudhomme określił jako „trasę, której nie powstydziłby się klasyk Liege-Bastogne-Liege.”  Zawodnicy będę musieli zmierzyć się z ośmioma podjazdami, z czego sześć napotkają na dystansie 60 km do mety w Sheffield.

Kolejne szczegóły zostaną podane dziś na wieczornej prezentacji w Leeds.