Organizatorzy Ślężańskiego Mnicha, który tradycyjnie otworzy szosową rywalizację w Polsce – planują w nadchodzącej edycji nieco zmienić trasę. 

Ślężański Mnich Baner

Witamy wszystkich sympatyków kolarstwa w roku 2013 i  zapraszamy na Międzynarodowy Wyścig Kolarski “Ślężański Mnich” otwierający oficjalnie sezon kolarski w Polsce.

Jak co roku staramy się podnosić poziom naszej imprezy zapewniając zawodnikom lepsze warunki do rywalizacji a kibicom dodatkowe atrakcje. Tak będzie również w tym roku. Start i meta w tym samym miejscu jak w roku poprzednim w okolicy hotelu Sobotel. Małym modyfikacją ulegnie miejsce startu.

profil Śleżański Mnich

Nowością będzie (jeśli warunki atmosferyczne pozwolą) zmiana trasy!!!. Runda zostanie wydłużona do 17-tu kilometrów i znajdzie się na niej dodatkowy podjazd o długości około dwóch kilometrów. Podjazd nie jest zbyt trudny ale  jak na pierwszy wyścig w sezonie  wielu zawodnikom może zdrowo dać się we znaki.

Dodatkowo podjazd pod Strzegomiany i finisz na wzniesieniu przy Sobotelu powinny stwarzać szanse dla najmocniejszych kolarzy. Po raz trzeci rywalizacja elity mężczyzn otworzy prestiżowy cykl wyścigów BGŻ ProLiga. Nie zabraknie na otwarciu sezonu również znanych gwiazd Polskiego kolarstwa ale o tym i wielu innych dodatkowych atrakcjach przewidzianych na 7 kwietnia będziemy Państwa informować w miarę zbliżania się miejmy nadzieję “słonecznego” Rozpoczęcia Sezonu Kolarskiego.

Źródło: kolarstwo.sobotka.pl

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Kaml
Kaml

Szkoda że organizatorzy pucharu Śleży MTB nie wezmą przykładu z organizatorów szosowych zawodów i już by jakiegoś ducha świeżości w to włożyli. Nowa trasa? Lepsza oprawa medialna? Bogatsze miasteczko zawodów? Imprezy towarzyszące? Jest wiele opcji…