Michał KwiatkowskiOrganizatorzy styczniowego Tour de San Luis w którym wystąpi m.in drużyna CCC Polsat Polkowice, podali wstępna listę startową. W składzie Omega Pharma – Quick Step, znalazł się Michał Kwiatkowski.

Impreza, która odbędzie się w Argentynie w dniach od 21. do 27. stycznia posiada status 2.1 UCI. Swój udział potwierdziło jedenaście drużyn WorldTour, kilka europejskich ekip pro-kontynentalnych oraz jeden team kontynentalny z Czech – Dukla Praha. Dodatkowo wystąpią również składy z Ameryki Południowej, zarówno reprezentacje jak i drużyny zawodowe.

W programie wyścigu znajduje się siedem etapów. Niektóre będą szansą dla sprinterów, a kilka odcinków prowadzi przez górskie tereny. Na 4. etapie zaplanowano 19,5 kilometrową jazdę indywidualną  na czas.

Na wstępnej liście startowej, znajdują się m.in takie nazwiska jak:  Alberto Contador, Vincenzo Nibali, Joaquin Rodríguez, Tejay Van Garderen, Thor Hushovd, Ivan Basso, Peter Sagan, Mark Cavendish, Sylvain Chavanel, Filippo Pozzato, Alessandro Petacchi, Jurgen van den Broeck, czy Juanjo Cobo.

Prawdopodobnie w wyścigu pojedzie również Michał Kwiatkowski (Omega Pharma – Quick Step). Podopieczni Piotra Wadeckiego zainaugurują sezon w składzie: Marek Rutkiewicz, Jacek Morajko, Adrian Kurek, Bartłomiej Matysiak, Jarosław Marycz i Grzegorz Stępniak.

Drużyny na ten wyścig składają się z sześciu zawodników.

Wstępna lista startowa na TDSL:

AG2R LA MONDIALE 
BELLETTI Manuel
BÉRARD Julien
BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto
GASTAUER Ben
MONTAGUTI Matteo
PERAUD Jean Christophe

ANDRONI GIOCATTOLI 
ERMETI Giairo
GAVAZZI Mattia
OCHOA Carlos José
RODRIGUEZ Jackson
ROSA Diego
RUBIANO CHAVEZ Miguel Angel

ASTANA PRO TEAM 
ARU Fabio
NIBALI Vincenzo
SILIN Egor
TIRALONGO Paolo
VANOTTI Alessandro
ZEITS Andrey

BARDIANI VALVOLE – CSF INOX 
BOEM Nicola
CANOLA Marco
COLBRELLI Sonny
COLEDAN Marco
FORTIN Filippo
MODOLO Sacha

BMC RACING TEAM 
FRANK Mathias
HUSHOVD Thor
NERZ Dominik
OSS Daniel
QUINZIATO Manuel
VAN GARDEREN Tejay

CAJA RURAL 
ARROYO DURAN David
CARDOSO Andre Fernando S. Martins
FERRARI Fabricio
GOMEZ Yelko
LASCA Francesco
MOYANO Josue

CANNONDALE 
BASSO Ivan
CARUSO Damiano
DA DALTO Mauro
HAEDO Lucas Sebastian
KING Edward
KOCH Michel
MASUDA Nariyuki
SAGAN Peter
SARMIENTO TUNARROSA Cayetano José

CCC POLSAT POLKOWICE 
KUREK Adrian
MARYCZ Jaroslaw
MATYSIAK Bartlomiej
MORAJKO Jacek
RUTKIEWICZ Marek
STEPNIAK Grzegorz

KATUSHA TEAM 
FLORENCIO CABRE Xavier
LOSADA ALGUACIL Alberto
PAOLINI Luca
RODRIGUEZ OLIVER Joaquin
VICIOSO ARCOS Angel

LAMPRE – MERIDA 
DURASEK Kristijan
MALORI Adriano
PETACCHI Alessandro
POZZATO Filippo
RICHEZE Ariel Maximiliano
SERPA PEREZ Jose Rodolfo
ULISSI Diego
VIGANO Davide

LOTTO – BELISOL TEAM 
DE CLERCQ Bart
DE HAES Kenny
DEBUSSCHERE Jens
VAN DEN BROECK Jurgen
VAN LEIJEN Joost
WILLEMS Frederik

MOVISTAR TEAM 
CASTROVIEJO NICOLAS Jonathan
COBO ACEBO Juan Jose
HERRADA LOPEZ Jesús
KARPETS Vladimir
OSPINA HERNANDEZ Argiro Alonso
TERUEL ROVIRA Eloy
VENTOSO ALBERDI Francisco José

OMEGA PHARMA – QUICKSTEP CYCLING TEAM 
CAVENDISH Mark
CHAVANEL Sylvain
KWIATKOWSKI Michal
SERRY Pieter
TRENTIN Matteo
VELITS Martin

ORICA GREENEDGE 
ALBASINI Michael
DOCKER Mitchell
HOWARD Leigh
MEIER Christian
TUFT Svein
WEENING Pieter

SAN LUIS
GIACINTI Jorge
SARTASOV Andrey
DIAZ Daniel
MESSINEO Leandro
GUEVARA EmmanueL
MARTÍNEZ Cristian
GODOY Sergio Godoy
VELAZQUEZ Fabián

TEAM NETAPP – ENDURA 
MATZKA Ralf
MCEVOY Jonathan United
PIMENTA COSTA MENDES José Joao
SCHWARZMANN Michael
THWAITES Scott United
WETTERHALL Alexander

TEAM SAXO – TINKOFF 
CONTADOR VELASCO Alberto
HERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus
NOVAL GONZALEZ Benjamin
PAULINHO Sergio Miguel Moreira
PIRES Bruno
SØRENSEN Nicki

UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM 
BAZZANA Alessandro
DE MAAR Marc
EUSER Lucas
FÖRSTER Robert
KEOUGH Jacobe
MURPHY John

VINI FANTINI 
ANDRIATO Rafael
CARRETERO Ramon
CHICCHI Francesco
FINETTO Mauro
GATTO Oscar
SANTAMBROGIO Mauro

Foto:  OPQS / Tim de Waele

Andrzej