Alessandro BallanAlessandro Ballan (BMC) w nadchodzących dniach zostanie wypisany ze szpitala w Hiszpanii, ale wciąż nie wiadomo kiedy będzie w stanie wrócić do ścigania. Włoch przed Świętami Bożego Narodzenie miał wypadek podczas obozu treningowego swojej ekipy.

Alessandro wróci do Włoch, zobaczymy czy wszystko pójdzie dobrze podczas lotu. Potem zastanowimy się nad dalszym ciągiem rehabilitacji– powiedział lekarz BMC, dr Max Testa.

Ballan spędził tydzień na oddziale intensywnej terapii. Drużyna BMC musiała zmienić plany personalne na wiosenne klasyki, ale jej szef– Jim Ochowicz wyraził nadzieję, że 33-latek wróci do ścigania tak szybko, jak to będzie możliwe.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Alessandro tak szybko dochodzi do siebie pod znakomitą opieką lekarzy w szpitalu w Hiszpanii. Czekamy na niego, aż wystartuje w jakimś wyścigu w nadchodzących miesiącach.

Sam Ballan przyznał, że czeka na powrót do Veneto, aby być jak najdalej od miejsca, w którym przydarzył mu się nieszczęśliwy wypadek: Obóz treningowy rozpoczął się w połowie grudnia, więc od tego czasu nie byłem w domu. Doceniam opiekę jaką zapewnił mi dr Dario Spinelli, ekipa BMC oraz lekarze w Hiszpanii. Dodatkowo, wszystkie wiadomości dodające otuchy dały mi bardzo dużo siły.

 

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments