Dawid WypychDawid Wypych, który zakończył właśnie wiek juniora i przechodzi do kategorii U-23 – podpisał kontrakt z jedną z lepszych, włoskich drużyn młodzieżowych – ASD Brogio.

Wypych ostatnio reprezentował barwy LKS Baszta Golczewo.  13. zawodnik tegorocznych Mistrzostw Polski juniorów w Sędziszowie, nie chce marnować czasu i już w wieku 19-lat wyjedzie za granicę. “Zdecydowałem się na Włochy, bo tamtejszy teren najbardziej mi odpowiada. Dostałem również dużą szansę na rozwój”, powiedział młody zawodnik dla naszosie.pl.

Drużyna ASD Brogio, która ma siedzibę w Castelfranco Di Sopra , w Toskanii jest powiązana z WorldTourową ekipą BMC-Racing. Młodzi kolarze ścigają się m.in na sprzęcie od firmy BMC. Nawet ich stroje oraz oklejenie aut jest podobne do tego, które charakteryzuje Philippe`a Gilberta i spółkę. “Kontakt z drużyną nawiązałem dość łatwo, ponieważ wysłałem maila ze swoim CV. Najwyraźniej spodobało się one szefostwu ASD Brogio i odpowiedzieli. Dogadaliśmy warunki mojego przejścia do nich i umówiliśmy się na mój pierwszy wyjazd do Włoch. Muszę powiedzieć, że miałem olbrzymie szczęście trafiając na bardzo dobrych ludzi i życzliwe władze klubu”, dodał.

brogio

Uczeń SMS Świdnica na Półwysep Apeniński wybiera się już za 10. dni. Wróci na kilka tygodni w maju, by zaliczyć egzaminy maturalne.  Pierwsze starty w nowych barwach zaplanowane są na drugą część lutego.

Wypych w tym roku przez zapalenie oskrzeli, które nękało go od marca do maja stracił dużą część sezonu. Jednak oprócz przyzwoitego występu w MP, zdołał zająć również 3. miejsce na Pucharze Polski w Siedlcach. W poprzednich latach startował również w zagranicznych imprezach. Życzmy więc młodemu kolarzowi więcej szczęścia i sukcesów w nadchodzącym sezonie!

Ciekawostką jest, że klubowym kolegą Polaka będzie Cosimo Bongiovanni – kuzyn Vincenzo Nibali`ego!

Skład ASD Brogio na sezon 2013:

Adriano Brogi, Antonino Lollo, Luca Rocchi, Cosimo Bongiovanni, Valentino Reginato, Riccardo Ricci, Alessio Zucconi, Stefano Giochetti, Matteo Pandolfi, Luca Morlino, Nicolò Tosciri oraz Dawid Wypych

 

Foto: Kordus Foto Poznań

Andrzej

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
szymon
szymon

Brawo ! cała Świdnica i Rasząg trzyma kciuki ;D