Levi LeipheimerOrganizatorzy sierpniowego USA Pro Cycling Challenge ogłosili zarys trasy i miasta, które będą gościć kolarzy podczas tej amerykańskiej etapówki. Trzecia edycja wyścigu tradycyjnie zapowiada się ciekawie, ze względu na trasę a także żywiołową dopingującą publiczność.

USA Pro Cycling Challenge odbędzie się w 19-25 sierpnia 2013 roku i obejmie 7 etapów. Mimo dopiero 3. edycji impreza ta dała się już poznać z bardzo dobrej strony i kolarze lubią tutaj występować. Wyścig rozpocznie się w Aspen, a zakończy tradycyjnie już na ulicach Denver. Na trasie nie zabraknie etapu kończącego się w Beaver Creek, gdzie swój triumf świętował w tym roku 41. letni Jens Voigt.

Dyrektor wyścigu Shawn Hunter nie podał konkretnych informacji, ale ciekawie zapowiada się czasówka wokół Vail. Jeśli potwierdzą się przecieki prasowe i jazda na czas nie ominie przełęczy Vail można się spodziewać, że właśnie tam mogą rozstrzygnąć się losy 3. edycji wyścigu. Dotychczasowe edycje wygrali: Levi Leipheimer i Christian Vande Velde. Jak dotąd tylko zawodnicy amerykańscy zajmowali podium w klasyfikacji generalnej. Czy tym razem ktoś zdoła popsuć im szyki?

Zarys trasy USA Pro Cycling Challenge:
Etap 1, 19 sierpień: Aspen/Snowmass Circuit
Etap 2, 20 sierpień: Aspen/Snowmass – Breckenridge
Etap 3, 21 sierpień: Breckenridge – Steamboat Springs
Etap 4, 22 sierpień: Steamboat Springs – Beaver Creek
Etap 5, 23 sierpień: Vail Time Trial (indywidualna jazda na czas)
Etap 6, 24 sierpień: Loveland – Fort Collins
Etap 7, 25 sierpień: Denver Circuit

 

Foto: bettiniphoto.net

Arek Waluga