Utensilnord NamedByła drużyna Adriana Kurka – Utensilnord-Named, która od przyszłego sezonu będzie dysponować licencją kontynentalną została zarejestrowana na Węgrzech. Do drużyny trafił m.in mistrz tego kraju – Peter Kusztor.

Grupa kierowana przez Fabio Bordonali`ego z przyczyn finansowych spadła z drugiej “dywizji”. Drużyna kierowana przez Włochów, zdecydowała się przenieść działalność z Irlandii do Węgier. Do ekipy trafili więc wyróżniający się kolarze z tego kraju, czyli Peter Kusztor oraz Krisztian Lovassy.

Pierwszy z nich ścigał się ostatnio w szwajcarskiej grupie Atlas Personal – Jakroo i w minionym sezonie był siódmy w Giro del Veneto, 11. w La Roue Tourangelle, czy też 9. na etapie Tour de Alsace. Z kolei Lovassy to 24-letni kolarz, który pokazywał się również na polskich szosach. W ubiegłym sezonie aktywnie jechał w Wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich. W ciągu ostatnich 12. miesięcy był 8. w GP Costa degli Etruschi oraz wygrał klasyk Central European Tour – Miskolc GP.

Ze starego składu zostali m.in: Gabriele Bosisio , Federico Rocchetti i Marco Zanotti. Z Colnafo-CSF dołączył Omar Lombardi. Niewykluczone, że w najbliższych dniach pojawią się następne transfery ze strony tego teamu.

Skład Utensilnord-Named na 14. grudnia 2012:

Gabriele Bosisiso
Rida Cador
Zsolt Dér
Botond Holló
Péter Kusztor
Omar Lombardi
Krisztian Lovassy
Péter Palotai
Máté Radonics
Federico Roccheti
Péter Simon
Marco Zanotti

 

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments