Drużyna Utensilnord-Named w której od przyszłego sezonu startować będzie Adrian Kurek, ma już wzór strojów w których zobaczymy ich w 2012 roku.

Ekipa Utensilnord-Named zarejestrowana jest w Irlandii. Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) przyznała jej status Professional Continental. Tym samym, dawna drużyna De Rosa – Stac Plastic ma ponowną szansę na start w Tour de Pologne.

Liderem ekipy będzie kolarz z Afryki Południowej – John Lee Augustyn. 26-latek do tej pory ścigał się w Sky Team i jest dobrym góralem. Mocnym punktem ekipy będzie również doświadczony Włoch – Gabriele Bosisio. 32-latek powraca właśnie z dwuletniego zawieszenia za doping. W 2008.r ścigając się w barwach ekipy LPR, wygrał etap i był liderem Giro d`Italia. W ekipie ścigać również będzie się znany nam z trasy poprzedniej edycji Tour de Pologne, Patxi Vila. 33-letni Hiszpan, który w przeszłości ścigał się m.in. w Lampre, W ubiegłym sezonie zajął 2. pozycję w klasyfikacji najlepszego górala naszego narodowego wyścigu.

Ekipa przed nowym sezonem postawiła również na młodzież. Obok Adriana Kurka, który przed rokiem wygrał etap na wyścigu Tour de Gironde i wygrał klasyfikację najaktywniejszego na Tour de Pologne, menadżer drużyny – Giovanni Fidanza zatrudnił jeszcze szybkiego Włocha, Marco Zanottiego. 24-latek w poprzednim sezonie wygrał 2. etapy młodzieżowego wyścigu Giro d`Italia.

Obecnie drużyna Utensilnord-Named, przebywa na zgrupowaniu w Hiszpanii.