Tony Martin będzie próbował „wstrzelić” się pod dwie, najważniejsze dla niego imprezy w sezonie. Zawodnik Omega Pharma-Quick Step, ma nadzieję na żółtą koszulkę Tour de France oraz złoty medal Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

“Igrzyska Olimpijskie w Londynie są dla mnie bardzo ważnym celem”, powiedział Mistrz Świata w jeździe indywidualnej na czas. “Chciałbym zdobyć w Londynie złoto podczas czasówki. Z drugiej strony wiem, jak bardzo będzie to trudne”.

Niemiec, najpierw chce jednak powalczyć w Tour de France. To właśnie Wielka Pętla będzie miała pierwszeństwo nad olimpiadą. “Muszę poprawić swój bilans w Tourze. Nie zamierzam tym samym szykować formy konkretnie na Londyn. Przygotuję się na Tour, potem będę myślał o Igrzyskach”.

“Prolog w Liege, działa jak najbardziej na moją korzyść. Chcę w końcu założyć żółtą koszulkę”, kontynuuje. “Dodatkowo dzięki małej ilości górskich odcinków, stać mnie na dobry rezultat w klasyfikacji generalnej”.

27-latek rozpocznie sezon podczas Mallorca Challenge (5-9 luty), a następnie przed Wielką Pętlą i olimpiadą, pojedzie w takich wyścigach jak: Volta ao Algarve, Paryż-Nicea, Dookoła Kraju Basków, Tour de Romandie, Criterium Dauphine, Mistrzostwa Niemiec. Kalendarz startów na drugą część sezonu Martina, nie jest jeszcze ustalony.

Andrzej