Leopard-TrekPo bardzo udanym sezonie 2012 – drużyna Leopard-Trek, która jest kontynentalnym zapleczem RadioShack-Nissan-Trek, skompletowała już skład i ma podobne cele na 2013 rok.

Luksemburska ekipa kontynentalna w minionym sezonie zajęła 17. miejsce w rankingu UCI Europe Tour mimo bardzo młodego składu. Najlepsze wyniki osiągnął 20-letni Bob Jungels, który od przyszłego roku będzie kolarzem RadioShack-Nissan-Trek. Młody Luksemburczyk w ciągu ostatnich 12 miesięcy skompletował 5. zwycięstw w wyścigach UCI w tym triumf w Paryż-Roubaix dla młodzieżowców. Dodatkowo podczas Mistrzostw Europy w Holandii, wywalczył srebro w wyścigu na czas.

Oprócz niego skład opuścili jeszcze: były Mistrz Europy  – Julian Kern (AG2R-La Mondiale), Alexandr Pliuschin (IAM Cycling) oraz Giorgio Brambilla (Atlas Personal-Jakroo).

„Wyniki jak dla każdego zespołu są dla nas bardzo ważne, ale naszym głównym celem jest szukanie młodych, utalentowanych zawodników. Możemy im przekazać nasze doświadczenie i pokazać im swoją wartość i potencjał”, czytamy w komunikacie prasowym Leopard-Trek.

Skład Leopard-Trek na sezon 2013:

Eugenio Alafaci, 22 lata
Piero Baffi, 22 lata (Team Idea 2010 ASD)
Sean De Bie, 21 lat (Ovyta-Eijssen-Acrog)
Max Durtschi, 21 lat (Chipotle-First Solar Development Team)
Jesus Ezquerra, 22 lata
Kristian Haugaard, 21 lat (Team Tre-For)
Jan Hirt, 21 lat (Ck Atheny 2004)
Oliver Hofstetter, 22 lata
Alex Kirsch, 20 lat
Daniel Klemme, 21 lat (SC Wiedenbrück 2000)
Pit Schlechter, 22 lata
Fabio Silvestre, 22 lata
Tom Thill, 22 lata(Team Differdange)
Joël Zangerlé, 24 lata

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments