Alexandr Pliuschin po czterech latach spędzonych w ProTeams, wraca na szczebel Continental. Trzykrotny Mistrz Mołdawii trafi do rezerw drużyny RadioShack-Nissan-Trek. Aktywny kolarz znany nam z trasy Tour de Pologne, będzie liderem ekipy Leopard Trek.

„To krok wstecz, ale robię go po to, by szybko zrobić duży krok naprzód”, powiedział 24-letni Pliuschin. Jeśli walecznemu kolarzowi uda się zanotować dobre wyniki w wyścigach z kalendarza UCI Europe Tour, to w drugiej części sezonu może wrócić do drużyny WorldTour.

Pliuschin spędził ostatnie dwa sezony w Katushy, po tym jak przeszedł na zawodowstwo z AG2R La Mondialew 2008 roku. „Chciałem pracować z Johan`em Bruyneel”, wyjaśnia całą tę sprawę. „Miałem zamiar dołączyć do jego zespołu ale przez połączenie z Leopardem zabrakło dla mnie miejsca. Muszę zadowolić się zespołem Continental. Jednak gdy pokażę, że mogę się przydać najlepszym – w sierpniu dołączę do drużyny WorldTour. Pożyjemy zobaczymy. Jedno jest pewne. Chcę by moje nazwisko jak najczęściej pojawiało się na liście zwycięzców w przyszłym sezonie”, opowiada.

W składzie Leopard-Trek Continental pojawią się głównie młodzi zawodnicy. Jednym z nich jest aktualny Mistrz Europy młodzieżowców Julian Kern oraz Mistrz Świata Juniorów w jeździe na czas z 2011.r – Bob Jungels.

Skład Leopard Trek Continental: Eugenio Alafaci (Ita), Giorgio Brambilla (Ita), Jesus Ezquerra (Spa), Oliver Hofstetter (Swi), Bob Jungels (Lux), Julian Kern (Ger), Alex Kirsch (Lux), Alexandr Pliuschin (Mol), Pit Schlechter (Lux), Fabio Silvestre (Por) oraz Joel Zangerle (Lux).

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments