Patryk Komisarek (na zdjęciu po lewej), utalentowany zawodnik młodego pokolenia, zamyka skład grupy Bank BGŻ Team na sezon 2013. Były zawodnik Panorama “Chrabąszcze” Nowogard jest 14 kolarzem ekipy prowadzonej przez dyrektora sportowego Zbigniewa Szczepkowskiego.

W sezonie 2013 w grupie Bank BGŻ Team będą występować: Mariusz Witecki, Tomasz Smoleń, Łukasz Bodnar, Paweł Cieślik, Błażej Janiaczyk, Paweł Brylowski, Adam Stachowiak, Konrad Czajkowski, Michał Podlaski, Mieszko Bulik, Dariusz Batek, Adrian Tekliński, Mateusz Nowaczek i Patryk Komisarek.

– Od przyszłego roku będziesz reprezentował barwy zawodowej grupą Bank BGŻ Team, jakie to uczucie?

– Nigdy nie spodziewałem się, że kiedykolwiek będę jeździł w profesjonalnej grupie, która jest jedną z najlepszych w Polsce. Nie mogę się doczekać pierwszego startu w barwach BGŻ Team.

– Czujesz tremę przed występami?

– Nie. Jest to dla mnie wielka motywacja i szansa na dalszy rozwój mojego talentu.

– Jak to się stało, że trafiłeś pod skrzydła Zbigniewa Szczepkowskiego?

– Zbigniew Szczepkowski miał okazję widzieć mój potencjał pod czas wielu wyścigów, w których startował także BGŻ Team. Także na wyścigach w kategorii junior byłem obserwowany przez dyrektora Szczepkowskiego i myślę, że pokazałem się tam z najlepszej strony.

– Jaką rolę będziesz pełnił w grupie?

– Ze względu na to, że jestem młodym zawodnikiem, chcę zdobywać doświadczenie od starszych zawodników takich jak Łukasz Bodnar, Tomasz Smoleń czy Mariusz Witecki. Chcę także przyczynić się do osiągania jak najlepszych wyników w sezonie 2013.

– Jaki masz cel na przyszły rok? Co chciałbyś osiągnąć, jak się pokazać?

– Chciałbym walczyć o medal podczas Mistrzostw Polski na szosie ze startu wspólnego. Chcę także powalczyć o medale Mistrzostw Polski w kolarstwie torowym w różnych kategoriach.

– Pierwsze spotkanie z ekipą na badaniach już za tobą? Jak się czułeś wśród kolegów?

– Na badaniach wydolnościowych była miła atmosfera, jednak nie poznałem jeszcze wszystkich zawodników ekipy, ponieważ byliśmy podzieleni na dwie grupy. Zbliża się zgrupowanie w Krynicy i mam nadzieję, że tam poznam już wszystkich zawodników BGŻ Team.

– Na koniec chciałbym podziękować trenerowi Ryszardowi Posackiemu, prezesowi Henrykowi Sawickiemu, moim dwóm braciom Arturowi i Remigiuszowi oraz dwóm kolegom, z którymi ćwiczę na co dzień: Adrianowi Sawickiemu i Wojtkowi Ziółkowskiemu.

Skład Bank BGŻ Team 2013: Mariusz Witecki, Tomasz Smoleń, Łukasz Bodnar, Paweł Cieślik, Błażej Janiaczyk, Paweł Brylowski, Adam Stachowiak, Konrad Czajkowski, Michał Podlaski, Mieszko Bulik, Dariusz Batek, Adrian Tekliński, Mateusz Nowaczek i Patryk Komisarek.

 

Źródło: Bank BGŻ Team