Michał Kwiatkowski (Omega Pharma – Quick Step) wraz z Peterem Saganem (Liquigas-Cannondale) i innymi gwiazdami kolarstwa, weźmie udział w charytatywnym wyścigu przełajowym – organizowanym przez Toma Boonena.

Od kilku lat 1 grudnia w rodzinnej miejscowości byłego mistrza świata – Mol, organizowany jest wyścig “Boonen i Przyjaciele”. Zbierane są tam pieniądze dla fundacji “Move to Improve”, która pomaga potrzebującym i niepełnosprawnym dzieciom.

W imprezie startują w większości zawodowi kolarze szosowi. W tym roku będą to m.in: Peter Sagan, Tom Boonen, Thomas Dekker, Laurens de Vreese, Dries Devenyns, Andrew Fenn, Kevin Hulsmans,  Nikolas Maes, Roy Sentjens, Niki Terpstra, Matteo Trentin, Stijn Vandenbergh, Francisco Ventoso, Carlos Verona, Maarten Wynants, Julien Vermote,  Gianni Meersman oraz nasz – Michał Kwiatkowski.

Organizatorzy dbają również o poziom sportowej rywalizacji, dlatego minutę za wszystkimi uczestnikami wystartuje specjalista od przełajów – były mistrz świata, Zdenek Stybar. W programie znajduje się również wyścig weteranów w którym pojawią się m.in Erwin Vervecken, Roland Liboton i Johan Museeuw.

 

Foto: corvospro.com

Andrzej