Chris Froome (Sky) będzie liderem drużyny Sky na rozpoczynającą się 29 czerwca na Korsyce jubileuszową, setną edycję Tour de France.

Drugi kolarz tegorocznej “Wielkiej Pętli” ma już plan startowy, który zapewni mu optymalne przygotowanie do najważniejszego dla niego i ekipy Sky wyścigu w sezonie.

Przed Tour de France 2013 Brytyjczyk pojedzie w wyścigach: Volta Algarve (13-17 lutego), Criterium International (23-24 marca), Tour de Romandie (23-28 kwietnia) oraz w Criterium Dauphine (2-9 czerwca).

Być może Froome pojawi się także w wyścigu Paryż-Nicea oraz Vuelta al Pais Vasco, jednak decyzja co do tych startów podjęta zostanie w trakcie sezonu.

“Moim głównym celem będzie Tour de France, nie mogę zaprzeczyć, pomimo tego że trasa nie jest tak trudna jak się spodziewałem. Faworytem będzie Alberto Contador, ale ja przygotuję się najlepiej jak potrafię do tego startu. Kluczowe momenty “Wielkiej Pętli”? Uważam, że etapy z podjazdami pod Alpe d’Huez i Mont Ventoux zdecydują o losach wyścigu” – powiedział kolarz Sky.

Szczegóły dotyczące trasy Tour de France 2013 > tutaj