Sylwia Kapusta-Szydłak zmienia barwy klubowe. Ósma zawodniczka kobiecego Giro d`Italia 2011 opuści norweski zespół Hitec Products, by dołączyć do Małgorzaty Jasińskiej i jej koleżanek z MCipollini-Giambenini.

30-letnia kolarka po słabszym sezonie zdecydowała się wrócić do Włoch i tam kontynuować swoją karierę. Przypomnijmy, że rok temu znakomicie spisała się w kobiecym Giro d`Italia. Kilkukrotnie meldowała się w top 10 na etapach, raz zajęła trzecie miejsce. Ostatecznie wyścig ukończyła na ósmej pozycji.

Przechodząc do Hitec Products miała olbrzymie nadzieje na jeszcze lepsze wyniki, jednak nie do końca zaaklimatyzowała się w nowych warunkach. Dodatkowo Sylwia była podminowana systemem kwalifikacji przez Pzkol do Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Przypomnijmy, że to właśnie ona zdobyła ponad połowę punktów dla „biało-czerwonych” w kobiecym rankingu UCI decydującym o tym, jakie kraje i w iluosobowych składach pojadą na olimpiadę. Mimo tego 26. zawodniczka Mistrzostw Świata w 2011 roku do Londynu nie pojechała.

Kontrakt z włoską drużyną podpisała również m.in Mistrzyni Rosji – Tatiana Antoshina.