Tony Martin (Omega Pharma – Quick Step) drugi rok  z rzędu zakończył zmagania kolarskiego sezonu w Europie! Dziś znów triumfował w czasówce Chrono des Nations! 15. miejsce zajął Tomasz Marczyński (Vacansoleil-DCM).

Francuska czasówka od lat kończy kolarski sezon na Starym Kontynencie i nie tylko, bowiem na pozostałych kontynentach nie będzie już żadnej prestiżowej imprezy. Na 48,5 kilometrowej trasie wokół Herbies jak ryba w wodzie czuje się Tony Martin. Mistrz świata podobnie jak przed rokiem okazał się bezkonkurencyjny. Tym razem o 41 sekund pokonał Sylvain`a Chavanela (Omega Pharma – Quick Step), a trzeci Taylor Phinney (BMC-Racing) stracił do triumfatora 42 s.

Tomasz Marczyński, choć ma na koncie tytuł mistrza Polski w jeździe indywidualnej na czas, to wiadomo było, że nie będzie on faworytem tego wyścigu. „Maniek” na około 10 km miał defekt łańcucha i nie mógł pojechać na miarę swoich możliwości, wykręcając 15. rezultat ze stratą 6 minut i 22 sekund do niezawodnego Martina.