Joaquim Rodriguez (Katusha) w pięknym stylu wygrał dziś wyścig Giro di Lombardia. Hiszpan jest pierwszym zawodnikiem ze swojego kraju, który dokonał tej sztuki. Jak sam mówi, to dla niego najważniejsze zwycięstwo w karierze.

„Jest to największa wygrana w moim życiu i znakomite zakończenie tego sezonu. Jestem naprawdę zadowolony. Chciałbym podziękować mojej wspaniałej drużynie, bo chłopaki pojechali doskonale. Zwłaszcza Losada i Moreno. Wszyscy mi pomogli w osiągnięciu tego sukcesu. Mistrzostwa świata nie poszły mi najlepiej i chciałem się przez to zrehabilitować”, powiedział.

„Dobrze rozegrałem ten wyścig taktycznie. Również od samego rana czułem się bardzo dobrze i wiedziałem, że muszę czekać do ostatniego podjazdu. Miałem w pamięci zeszłoroczne zwycięstwo Oliviera Zaugga, który wygrał w identyczny sposób jak ja teraz”, kontynuował.

„Purito” dzięki temu triumfowi, wyprzedzi w rankingu UCI WorldTour Bradley`a Wigginsa (Sky Team) i stanie się samodzielnym liderem w tej klasyfikacji. „To był jeden z moich celów na ten sezon. Dzięki dobrym wynikom w tym sezonie, wysunę się na prowadzenie. Nie mogę w to uwierzyć”, zakończył.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej

Poprzedni artykułJoaquim Rodriguez pierwszym hiszpańskim zwycięzcą Giro di Lombardia!
Następny artykułSkłady Bank BGŻ Team na Drużynowe Mistrzostwa Polski
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments