Dario Cataldo podpisał dwuletni kontrakt z drużyną Sky. Ostatnie cztery sezony Włoch spędził w Omedze udowadniając, że potrafi ścigać się w różnych warunkach z pozytywnym rezultatem.

Swoją moc udowodnił podczas tegorocznego wyścigu Vuelta a Espana wygrywając królewski etap z podjazdem pod Cuitu Negru. 27- latek już od młodych lat przejawiał duży talent wygrywając w 2006 roku „Baby Giro”, a rok później jego łupem padły dwa etapy wyścigu Tour de l`Avenir.

Włoch tak komentuje swój transfer: Byłem bardzo podekscytowany, gdy pojawiła się możliwość dołączenia do Teamu Sky, ponieważ to ogromny team i wielka organizacja. Każdy wie, że to najlepszy zespół na świecie, ale przed nimi jeszcze wiele do osiągnięcia.

Mijający sezon należy do najlepszych w mojej karierze. Byłem w stanie osiągnąć wszystkie zamierzone cele. Dobrze pojechałem Giro, wygrałem jazdę indywidualną na czas na Mistrzostwach Włoch, etap na Vuelcie, a teraz brałem udział w MŚ. Zamierzam teraz czerpać z tych doświadczeń i stawiać przed sobą nowe zadania w Sky. Potrafię jeździć na czas, nieźle się wspinać i atakować z małych grup. Jestem gotowy oddać całego siebie drużynie robić to, o co zostanę poproszony.

Dyrektor Sky – SeanYates mówi: Dario wielokrotnie udowadniał, że potrafi się wspinać podczas trudnych etapów. Ma ogromne doświadczenie, więc transfer do Sky będzie dla niego okazją do zaistnienia w wyścigach wieloetapowych. Będziemy go wspierać ku dalszemu rozwojowi. Jego siła przyda się, aby pomagać kolegom, ale także walczyć w klasyfikacji generalnej na własny rachunek.

Marta Wiśniewska

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments