Ekipa CCC Polsat Polkowice kontynuuje kompletowanie składu na sezon kolarski 2013. Kolejnym zawodnikiem który podpisał kontrakt z „pomarańczowymi”,  jest czeski kolarz, Josef Cerny.

Jak informuje kierownictwo Miejskiego Klubu Sportowego Polkowice, w sezonie kolarskim 2013, w barwach ekipy CCC Polsat Polkowice będzie się ścigał dziewiętnastolatek z Czech, Josef Cerny. Ten młody kolarze, ostatni sezon kolarski spędził w Polsce, reprezentując barwy polskiej ekipy kontynentalnej Wibatech – LMGK Ziemia Brzeska.

Prawie przez cały sezon 2012 przyglądałem się temu kolarzowi – powiedział Piotr Wadecki. W  wyścigach w których ekipy Wibatechu i CCC Polsat Polkowice startowały razem, ten kolarz wiele razy pokazywał się z jak najlepszej strony, świetnie sobie radził w górach nawiązując walkę z moimi  zawodnikami. Jest bardzo młodym, obiecującym kolarzem i bardzo pasuje do mojej koncepcji budowania ekipy, gdzie młodzi kolarze świetnie dogadują się i współpracują z kolarzami doświadczonymi, uzyskując bardzo dobre wyniki. Pokazał to właśnie bieżący sezon. 

Josef Cerny jako zawodnik Wibatechu w sezonie kolarskim 2012 bardzo dobrze zaprezentowała się w wyścigu Bałtyk-Karkonosze, gdzie zajął 8. miejsce w klasyfikacji generalnej.  Wyścig Dookoła Mazowsza ukończył na 6. pozycji a podczas bardzo trudnego Małopolskiego Wyścigu Górskiego był  10-ty.

 

Źródło: proteam.cccsport.pl