To będzie prawdziwa kolarska uczta. Elita polskich zawodowców z CCC Polsat Polkowice, BDC MarcPol Team i Bank BGŻ Team wystartuje w I Wyścigu Kolarskim o Kryształowe Jabłko Rynku Hurtowego Bronisze, który zostanie rozegrany w najbliższą sobotę 15 września w podwarszawskich Broniszach.

Organizatorem i pomysłodawcą wydarzenia jest Grzegorz Wajs, były kolarz zawodowy, obecnie dyrektor cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich Poland Bike Marathon. W Broniszach wystartują grupy zawodowe oraz wszyscy miłośnicy jazdy na dwóch kółkach.

W bardzo silnym składzie w Broniszach wystąpi grupa CCC Polsat Polkowice. Na starcie nocnego kryterium pojawią się m.in. Mateusz Taciak, Bartłomiej Matysiak, Sylwester Janiszewski, Kamil Zieliński, Tomasz Kiendyś, Adrian Honkisz i Paweł Charucki.

– Przyjedziemy walczyć o zwycięstwo – zapowiedział Kamil Zieliński. – Chcemy podtrzymać zwycięską serię w kryteriach zaliczanych do Poland Bike Race. Tegoroczny Memoriał Stanisława Królaka w Wołominie wygrał Mateusz Taciak, a trzeci był Sylwester Janiszewski i mają duże szanse na wygranie klasyfikacji generalnej. Cała nasza drużyna jest mocno zmobilizowana, aby zwyciężyć w debiutanckim sezonie tego nowego cyklu.

Szanse na wygranie punktacji Poland Bike Race ma również Mateusz Komar z zawodowej grupy BDC MarcPol Team, który w Memoriale Królaka w tym roku zajął drugie miejsce. On również pojawi się w Broniszach razem z kolegami z zespołu, m.in. Dariuszem Baranowskim, Konradem Dąbkowskim i Kacprem Gronkiewiczem.

– To już praktycznie finisz sezonu, ale zamierzamy pokazać się z dobrej strony – powiedział Dariusz Baranowski, jeden z najbardziej utytułowanych polskich kolarzy, wielokrotny zwycięzca Tour de Pologne, uczestnik Tour de France, Giro d’Italia i Vuelta Espana. – Ja bardzo lubię ścigać się w nocnych kryteriach ulicznych. Doskonale pamiętam ubiegłoroczny Memoriał Stanisława Królaka w Wołominie, kiedy wygrałem i zdobyłem „Pompkę Królaka”. Rok wcześniej w tym wyścigu zwyciężył mój kolega z BDC MarcPol Team Robert Radosz. Teraz postaramy się udanie zaprezentować w Wyścigu o Kryształowe Jabłko.

Start w Broniszach zapowiedziała zawodowa grupa Bank BGŻ Team, w składzie m.in. z Pawłem Brylowskim, Adamem Stachowiakiem, Piotrem Sztobrynem i Konradem Czajkowskim. Kolarze prowadzeni przez dyrektora sportowego Zbigniewa Szczepkowskiego zamierzają także walczyć o zwycięstwo w Broniszach.

– Mało jest w Polsce tego typu wyścigów, jak nocne kryterium w Broniszach – mówi Zbigniew Szczepkowski. – Dlatego uważam, że ten zupełnie nowy na kolarskiej mapie wyścig jest świetną inicjatywą i doskonałym pomysłem. Im więcej takich wyścigów, tym więcej okazji do rywalizacji i rozwoju polskiego kolarstwa szosowego.

Wyścig zawodowców rozpocznie się o godzinie 19.00 i zostanie rozegrany jako kryterium uliczne na punkty w klasyfikacji indywidualnej na dystansie 60 km (40 rund po 1500 metrów). Co dziesiąte okrążenie będzie punktowane 5, 3, 2 pkt., odpowiednio za pozycje 1, 2, 3; pozostałe „parzyste” okrążenia – 1 punkt za pierwsze miejsce. Zwycięzcą wyścigu zostanie zawodnik, który zdobędzie najwięcej punktów w całym wyścigu i ukończy zawody.

Kolorowe Miasteczko Poland Bike z Biurem Zawodów zostanie zlokalizowane na terenie Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego Bronisze. W sobotę 15 września od godziny 14.00 będą ścigać się przedszkolaki, uczniowie i uczennice szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich; sympatycy kolarstwa na rowerach górskich; amatorzy i kolarze masters na rowerach szosowych oraz na deser – elita zawodowców.

Honorowy patronat nad  I Wyścigiem Kolarskim o Kryształowe Jabłko Rynku Hurtowego Bronisze objęli Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego oraz Burmistrz Miasta i Gminy Ożarów Mazowiecki. Patronem sportowym święta kolarskiego w Broniszach jest Ryszard Szurkowski, medalista igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i wielokrotny zwycięzca Wyścigu Pokoju.

Wydarzeniom sportowym towarzyszyć będą inne atrakcje m.in. wyjątkowe okazje cenowe na czynnych w weekendy Targach Antyków. Głównym sponsorem jest Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy SA w Broniszach, lider w hurtowej dystrybucji owoców, warzyw i kwiatów.

Serwis www.naszosie.pl został oficjalnym Patronem medialnym imprezy.

PROGRAM ZAWODÓW

13.00-16.30 – zapisy do wyścigów dzieci, młodzieży i amatorów w Biurze Zawodów

14.00 – mini cross dla dzieci (2-4 i 5-7 lat)

14.15 – wyścig dla kl. I-III SP (roczniki 2003-2005) – 2 okrążenia – 3 km

14.45 – wyścig dla kl. IV-VI SP (roczniki 2000-2002) – 4 okrążenia – 6 km

15.15 – wyścig dla kl. I-III Gim i kl. I-III Szk. Średnich (roczniki 1994-99) – 6 okrążeń – 9 km

16.00 – dekoracja mini cross, SP, Gim i Szk. Średnich

16.30 – wyścig dla sympatyków kolarstwa (rowery górskie) – 6 okrążeń – 9 km

17.00 – wyścig amatorów i masters (rowery szosowe) – 20 okrążeń – 30 km

18.00 – dekoracja sympatyków kolarstwa, amatorów i masters

15.00-18.00 – zapisy do wyścigu głównego w kategorii Elite i U23

18.15 – odprawa techniczna

18.30 – uroczyste otwarcie I Wyścigu o Kryształowe Jabłko Rynku Hurtowego Bronisze

19.00 – wyścig główny Elita i U23 – 40 okrążeń – 60 km

21.00 – dekoracja zwycięzców i wręczenie cennych nagród

Więcej na www.polandbike.pl i www.krysztalowejablko.pl

 

Poprzedni artykułMoreno Moser gotowy na Mistrzostwa Świata w Valkenburgu
Następny artykułJoaquim Rodriguez odejdzie z Katushy?
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments