Carlos Betancur (Acqua e Sapone) zachował najwięcej sił na ostatnim etapie Giro di Padania i zamknął rywalizację we włoskim wyścigu, który padł łupem Vincenzo Nibali`ego (Liquigas-Cannondale). Aktywny był Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice).

Piąty etap składał się z 174,2 kilometrów i prowadził z miejscowości Acqui Terme do Frabosa Soprana. W końcówce znajdowały się dwie premie górskie. Również droga do mety unosiła się pod górę.

Już na około 40 kilometrze odjechała liczna grupka w składzie  Serpa Perez (Androni), Hondo (Lampre-ISD), Napolitano (Acqua&Sapone), Taborre (Acqua&Sapone), Vila Errandone (Utensilnord), Colbrelli (Colnago-CSF), Mazzanti (Farnese), Mugerli (Adria Mobil), Cominelli (Team Idea), Laverde (Coldeportes),  Waeytens (Topsport) oraz triumfator tegorocznej BGŻ ProLigi – Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice).

Polak był jednym z najwyżej sklasyfikowanych zawodników w tym odjeździe i peleton dość niechętnie chciał odpuścić tę akcję. Niestety na ostatnich, najcięższych 50 kilometrach czołówka była wyraźnie wolniejsza od grupy faworytów, która porwała się na podjazdach.

Najlepsi doskoczyli do harcowników, choć Rutkiewicz został złapany jako jeden z ostatnich.

Etap ostatecznie wygrał młody Kolumbijczyk Carlos Betancur, dla którego to drugie zwycięstwo w sezonie. Dziś pokonał Davide Rebellina (Meridiana) oraz Matteo Rabottini`ego (Farnese-Selle Italia). Pecha w końcówce miał lider – Vincenzo Nibali, któremu spadł łańcuch. Włochowi nie przeszkodziło to jednak w odniesieniu końcowego triumfu.

Najlepiej z Polaków pojechał dziś 33. Sylwester Szmyd (Liquigas-Cannondale).

Wyniki:

1 Carlos Alberto BETANCUR GOMEZ COL ASA 4:31:14
2 Davide REBELLIN ITA MKT 1
3 Matteo RABOTTINI ITA FAR 3
4 Franco PELLIZOTTI ITA AND 6
5 Darwin ATAPUMA HURTADO COL COL 8
6 Riccardo CHIARINI ITA AND 8
7 Vincenzo NIBALI ITA LIQ 8
8 Emanuele SELLA ITA AND 8
9 Domenico POZZOVIVO ITA COG 14
10 Kristijan DURASEK CRO ADR +1:10
11 Jan HIRT CZE LET +1:42
12 Radoslav ROGINA CRO ADR +1:45
13 Francesco REDA ITA ASA +3:40
14 Miguel Angel RUBIANO CHAVEZ COL AND +3:50
15 Angelo PAGANI ITA COG +4:02
16 Andrea MASCIARELLI ITA ASA +4:56
17 Mikhail ANTONOV RUS LOK +5:05
18 Paolo BAILETTI ITA UNA +5:06
19 Enrico BATTAGLIN ITA COG +5:34
20 Patxi Javier VILA ERRANDONEA ESP UNA +6:07
21 Robert VRECER SLO VBG +6:07
22 Alessandro DE MARCHI ITA AND +6:29
23 Dalivier OSPINA NAVARRO COL COL +6:45
24 Sander ARMEE BEL TSV +6:48
25 Gianluca BRAMBILLA ITA COG +7:11
26 Pieter SERRY BEL TSV +7:30
27 Preben VAN HECKE BEL TSV +7:40
28 Cristian COMINELLI ITA IDE +7:42
29 Kristjan FAJT SLO ADR +8:02
30 Nikodemus HOLLER GER SCS +8:30
31 Alessandro BISOLTI ITA IDE +9:37
32 Sylvester SZMYD POL LIQ +11:26
33 Francesco FAILLI ITA FAR +11:29
34 Luca MAZZANTI ITA FAR +11:29
35 Joel ZANGERLE LUX LET +11:29
36 Massimo CODOL ITA ASA +11:29
37 Paolo LONGO BORGHINI ITA LIQ +11:29
38 Paolo CIAVATTA ITA ASA +11:29
39 Vladimir MIHOLJEVIC CRO ASA +11:29
40 Pieter JACOBS BEL TSV +11:29
41 Fabio FELLINE ITA AND +11:29
42 Fortunato BALIANI ITA PPO +11:29
43 Aleksey RYBALKIN RUS LOK +11:29
44 Alessandro PRONI ITA FAR +11:29
45 Jose Rodolfo SERPA PEREZ COL AND +11:29
46 Michele SCARPONI ITA LAM +11:37
47 Stefano BORCHI ITA FAR +11:37
48 Luca WACKERMANN ITA LAM +11:37
49 Luca DODI ITA IDE +11:37
50 Wilson Alexander MARENTES TORRES COL COL +11:37
51 Fabio TABORRE ITA ASA +11:37
52 Andrei SOLOMENNIKOV RUS TIK +11:37
53 Gabriele BOSISIO ITA UNA +11:37
54 Andrea CISMONDI ITA SCS +13:17
55 Marek RUTKIEWICZ POL CCC +13:19
56 Lukasz OWSIAN POL CCC +13:19
57 Alberto DI LORENZO ITA MKT +13:28
58 Arthur VAN OVERBERGHE BEL TSV +14:00
59 Luis Felipe LAVERDE JIMENEZ COL COL +15:48
60 Jarlinson PANTANO COL COL +15:48
61 Vitaliy BUTS UKR LAM +17:41
62 Frederico ROCCHETTI ITA UNA +18:06
63 Marco FRAPPORTI ITA IDE +18:06
64 Marko KUMP SLO ADR +18:06
65 Matej MUGERLI SLO ADR +18:06
66 Fabio SILVESTRE POR LET +19:24
67 Matej GNEZDA SLO ADR +20:18
68 Alessandro SPEZIALETTI ITA LAM +22:10
69 Danilo HONDO GER LAM +22:10
70 Piero BAFFI ITA LET +22:10
71 Dominik HRINKOW AUT VBG +22:10
72 Javier GONZALEZ BARRERA COL COL +22:10
73 Dominik BRÄNDLE AUT VBG +22:10
74 Johan Esteban CHAVES RUBIO COL COL +22:10
75 Julian KERN GER LET +22:10
76 Tomasz KIENDYS POL CCC +22:10
77 Aristide RATTI ITA IDE +22:10
78 Elchin ASADOV AZE SCS +22:10
79 Matteo BUSATO ITA IDE +22:10
80 Maksim RAZUMOV RUS TIK +22:10
81 Igor BOEV RUS TIK +22:10
82 Piotr GAWRONSKI POL CCC +22:10
83 Mateusz TACIAK POL CCC +22:10
84 Bartlomiej MATYSIAK POL CCC +22:10
85 Grzegorz STEPNIAK POL CCC +22:10
86 Giorgio BRAMBILLA ITA LET +22:10
87 Mariano GIALLORENZO ITA MKT +22:10
88 Blaz BONCA SLO MKT +22:10
89 Tim MERTENS BEL TSV +22:10
90 Zico WAEYTENS BEL TSV +22:10
91 Gianluca MAGGIORE ITA UNA +22:10
92 Davide MUCELLI ITA UNA +22:19
93 Sergio LAGANA ITA UNA +22:19
DNF Roberto FERRARI ITA AND
DNF Massimo GRAZIATO ITA LAM
DNF Alessandro PETACCHI ITA LAM
DNF Federico CANUTI ITA LIQ
DNF Fabio SABATINI ITA LIQ
DNF Alessandro VANOTTI ITA LIQ
DNF Danilo NAPOLITANO ITA ASA
DNF Filippo BAGGIO ITA UNA
DNF Sacha MODOLO ITA COG
DNF Marco CANOLA ITA COG
DNF Sonny COLBRELLI ITA COG
DNF Marco COLEDAN ITA COG
DNF Pier Paolo DE NEGRI ITA FAR
DNF Pavel GORENC SLO ADR
DNF Aljaz HOCEVAR SLO ADR
DNF Andrea PALINI ITA IDE
DNF Luca BARLA ITA IDE
DNF Simone CAMPAGNARO ITA PPO
DNF Henry FRUSTO ITA PPO
DNF Vincenzo GAROFOLO ITA PPO
DNF Maximiliano Ariel RICHEZE ARG PPO
DNF Ryohei KOMORI JPN PPO
DNF Tomohiro HAYAKAWA JPN PPO
DNF Nikolay MIHAYLOV BUL CCC
DNF Maxim POKIDOV RUS TIK
DNF Andreas HOFER AUT VBG
DNF Tural ISGANDAROV AZE SCS
DNF Jonas KOCH GER SCS
DNF Fabian SCHNAIDT GER SCS
DNF Sergey BELYKH RUS LOK
DNF Sergey SHILOV RUS LOK
DNF Dmitry SOKOLOV RUS LOK
DNF Alexandr PLIUSCHIN MDA LET
DNF Enrico ROSSI ITA MKT
DNF Maurizio BIONDO ITA MKT
DNF Luka GRUBIC CRO MKT
DNF Roberto CESARO ITA MKT
DNS Anton VOROBYEV RUS TIK
DNS Emanuel BUCHMANN GER SCS

Klasyfikacja generalna:
1 Vincenzo NIBALI Italy LIQ 22:33:52
2 Riccardo CHIARINI Italy AND 40
3 Franco PELLIZOTTI Italy AND 44
4 Domenico POZZOVIVO Italy COG 46
5 Davide REBELLIN Italy MKT +1:18
6 Emanuele SELLA Italy AND +1:21
7 Matteo RABOTTINI Italy FAR +1:29
8 Carlos Alberto BETANCUR GOMEZ Colombia ASA +2:00
9 Kristijan DURASEK Croatia ADR +2:14
10 Darwin ATAPUMA HURTADO Colombia COL +2:48
11 Radoslav ROGINA Croatia ADR +4:17
12 Francesco REDA Italy ASA +5:19
13 Angelo PAGANI Italy COG +5:44
14 Andrea MASCIARELLI Italy ASA +6:51
15 Enrico BATTAGLIN Italy COG +7:29
16 Paolo BAILETTI Italy UNA +7:47
17 Dalivier OSPINA NAVARRO Colombia COL +9:49
18 Gianluca BRAMBILLA Italy COG +9:53
19 Robert VRECER Slovenia VBG +10:09
20 Patxi Javier VILA ERRANDONEA Spain UNA +10:15
21 Mikhail ANTONOV Russia LOK +11:15
22 Pieter SERRY Belgium TSV +11:56
23 Miguel Angel RUBIANO CHAVEZ Colombia AND +13:07
24 Jan HIRT Czech Republic LET +13:46
25 Fabio FELLINE Italy AND +13:52
26 Luca WACKERMANN Italy LAM +14:19
27 Francesco FAILLI Italy FAR +14:29
28 Sander ARMEE Belgium TSV +15:11
29 Nikodemus HOLLER Germany SCS +15:35
30 Pieter JACOBS Belgium TSV +16:14
31 Vladimir MIHOLJEVIC Croatia ASA +16:18
32 Marek RUTKIEWICZ Poland CCC +16:37
33 Kristjan FAJT Slovenia ADR +16:57
34 Andrei SOLOMENNIKOV Russia TIK +17:38
35 Jose Rodolfo SERPA PEREZ Colombia AND +17:42
36 Luca DODI Italy IDE +17:42
37 Arthur VAN OVERBERGHE Belgium TSV +19:01
38 Joel ZANGERLE Luxembourg LET +19:30
39 Alessandro PRONI Italy FAR +19:46
40 Massimo CODOL Italy ASA +20:00
41 Fortunato BALIANI Italy PPO +20:20
42 Luca MAZZANTI Italy FAR +21:03
43 Alessandro BISOLTI Italy IDE +21:07
44 Cristian COMINELLI Italy IDE +21:12
45 Michele SCARPONI Italy LAM +21:16
46 Sylvester SZMYD Poland LIQ +23:29
47 Alessandro DE MARCHI Italy AND +23:35
48 Fabio TABORRE Italy ASA +24:17
49 Lukasz OWSIAN Poland CCC +24:54
50 Gabriele BOSISIO Italy UNA +25:27
51 Wilson Alexander MARENTES TORRES Colombia COL +25:33
52 Paolo CIAVATTA Italy ASA +25:33
53 Jarlinson PANTANO Colombia COL +26:19
54 Andrea CISMONDI Italy SCS +26:46
55 Fabio SILVESTRE Portugal LET +28:06
56 Vitaliy BUTS Ukraine LAM +28:54
57 Alberto DI LORENZO Italy MKT +29:15
58 Paolo LONGO BORGHINI Italy LIQ +29:38
59 Julian KERN Germany LET +30:11
60 Luis Felipe LAVERDE JIMENEZ Colombia COL +31:32
61 Marko KUMP Slovenia ADR +31:38
62 Dominik HRINKOW Austria VBG +31:50
63 Johan Esteban CHAVES RUBIO Colombia COL +31:54
64 Preben VAN HECKE Belgium TSV +32:47
65 Bartlomiej MATYSIAK Poland CCC +33:12
66 Javier GONZALEZ BARRERA Colombia COL +33:49
67 Marco FRAPPORTI Italy IDE +35:03
68 Danilo HONDO Germany LAM +35:19
69 Frederico ROCCHETTI Italy UNA +35:41
70 Aleksey RYBALKIN Russia LOK +36:23
71 Matteo BUSATO Italy IDE +36:34
72 Aristide RATTI Italy IDE +37:38
73 Zico WAEYTENS Belgium TSV +37:41
74 Sergio LAGANA Italy UNA +38:42
75 Matej MUGERLI Slovenia ADR +39:19
76 Stefano BORCHI Italy FAR +40:56
77 Matej GNEZDA Slovenia ADR +42:02
78 Tim MERTENS Belgium TSV +43:00
79 Tomasz KIENDYS Poland CCC +43:21
80 Maksim RAZUMOV Russia TIK +43:21
81 Elchin ASADOV Azerbaijan SCS +43:25
82 Mateusz TACIAK Poland CCC +44:05
83 Mariano GIALLORENZO Italy MKT +44:07
84 Gianluca MAGGIORE Italy UNA +44:13
85 Piero BAFFI Italy LET +44:34
86 Grzegorz STEPNIAK Poland CCC +44:35
87 Alessandro SPEZIALETTI Italy LAM +44:42
88 Blaz BONCA Slovenia MKT +44:47
89 Igor BOEV Russia TIK +44:49
90 Giorgio BRAMBILLA Italy LET +46:13
91 Davide MUCELLI Italy UNA +46:19
92 Dominik BRÄNDLE Austria VBG +46:21
93 Piotr GAWRONSKI Poland CCC +51:28

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments