Błażej Janiaczyk (Bank BGŻ Team) zajął szóste miejsce w niedzielnym 5. Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim Tour de Rybnik. Wygrał Marcin Sapa (BDC MarcPol). Rywalizacja odbyła się na dystansie 78 kilometrów.

Kolarze ścigali się na ponad pięciokilometrowych rundach ulicami miasta m.in. Podmiejską, Rudzką, Gliwicką, Rybacką. W sumie było do pokonania 15 okrążeń.

Miejsca kolarzy Bank BGŻ Team: 12. Konrad Czajkowski, 27. Michał Podlaski, 32. Adam Stachowiak, a 40. Paweł Cieślik.

Teraz zawodnicy warszawskiego teamu Bank BGŻ Team będą trenować w Wiśle, a w najbliższy weekend wystartują w czeskim klasyku UCI – Bohemia Tour. Skład jaki desygnował dyrektor sportowy ekipy Zbigniew Szczepkowski to: Mariusz Witecki, Tomasz Smoleń, Błażej Janiaczyk, Łukasz Bodnar, Michał Podlaski, Adam Stachowiak.

Trasa tegorocznego Bohemia Tour poprowadzi z Karlowych Warów do Pragi i będzie liczyła 154 km. Na trasie zlokalizowano dwa lotne finisze (11. km i 82. km) oraz dwie górskie premie (14. km i 100. km).

W wyścigu wystartuje 20 ekip. Polskę poza Bank BGŻ Team, reprezentować będzie Kadra Narodowa U-23.

Źródło: Informacja Prasowa

Poprzedni artykułJoaquim Rodriguez: „Gdyby Alberto zaatakował raz jeszcze, nie dałbym rady”