Młodzi Holendrzy szaleją na Tour de l`Avenir! Na 2. etapie zajęli pierwsze trzy miejsca! Najlepszy okazał się mistrz kraju – Moreno Hofland.  Silvan Dillier (Szwajcaria) wciąż jest liderem.

Trzeci dzień rywalizacji w Tour de l`Avenir to 141 kilometrowy odcinek do Chatillon-sur-Chalaronne. Na trasie znajdowała się tylko jedna premia górska.

Wkrótce po starcie, na harce zdecydowała się trójka: aktualny Mistrz Europy – Jan Tratnik (Słowenia),  Nikita Umerbekov (Kazachstan) oraz argentyński stażysta FDJ-BigMat –  Eduardo Sepulveda (Szkółka UCI). Peleton nie pozwolił na wiele uciekinierom, ponieważ ich przewaga nie wyniosła więcej niż trzy minuty.

Później okazało się jednak, że trio dobrze rozłożyło siły. Czołówka na 6 km przed końcem, miała jeszcze kilkadziesiąt sekund przewagi! Niestety nie udało im się dojechać do mety przez rozpędzoną, dużą grupą.

W końcowym sprincie niebywałą rzeczą popisali się Holendrzy, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca! Wygrał Moreno Hofland – reprezentujący na co dzień barwy kontynentalnego Rabobanku. Dla 21-latka to już drugie etapowe zwycięstwo w karierze w najbardziej prestiżowym wyścigu na świecie dla orlików. Rok temu wygrał 1. etap. Tym razem mistrz Holandii pokonał rodaków – klubowego kolegę Danny`ego Van Poppela i stażystę Lotto-Belisol – Woutera Wipperta.

Silvan Dillier (Szwajcaria) wciąż jest liderem.

Poprzedni artykułSkład reprezentacji Polski na Igrzyska Paraolimpijskie w Londynie 2012
Następny artykułVuelta a Espana: John Degenkolb wciąż niepokonany w sprinterskich potyczkach!