Zawodnicy CCC Polsat Polkowice zdominowali w Sosnówce rywalizację w zaliczanych do BGŻ ProLigi – Górskich Mistrzostwach Polski. Całe podium przypadło dla „pomarańczowych”. Wygrał Marek Rutkiewicz, który pokonał Adriana Honkisza i Mateusza Taciaka. Najlepszym orlikiem został dość nieoczekiwanie – Leszek Pluciński (Wibatech LMGK Ziemia Brzeska).

Najlepsi Polscy zawodnicy rywalizowali na ciężkiej, 124 kilometrowej trasie z 8 podjazdami. Już na drugiej rundzie od peletonu oderwał się duet CCC Polsat Polkowice, czyli broniący tytułu z przed roku – Marek Rutkiewicz oraz Adrian Honkisz.

Dwójka w pewnym momencie miała nawet 6 minut przewagi. Nikt tego dnia nie był ich w stanie doścignąć i „Rutek” mógł cieszyć się z kolejnego złota GMP. Srebro przypadło dla 24-letniego Adriana Honkisza.

Trzecie miejsce po ataku na ostatnim podjeździe z grupki pościgowej wywalczył kolejny z podopiecznych Piotra Wadeckiego – Mateusz Taciak.

W orlikach po dublet sięgnęli zawodnicy Wibatech LMGK Ziemia Brzeska. Wygrał 22-letni Leszek Pluciński, który pokonał klubowego kolegę – Jakuba Foltyna. Brąz zawisł na szyi Piotra Gawrońskiego (CCC Polsat Polkowice).

A tak na mecie cieszył się z postawy swoich kolarzy dyrektor sportowy CCC Polsat Polkowice – „Jestem bardzo szczęśliwy z dzisiejszego wyniku. Zwłaszcza z tego, co pokazali dziś moi zawodnicy. Praktycznie od początku mięliśmy wszystko pod kontrolą. Przed wyścigiem przypuszczałem, że stać nas na dwa medale, ale na pewno nie wyobrażałem sobie, że zgarniemy wszystkie krążki!”, powiedział Piotr Wadecki dla naszosie.pl.

W zupełnie innym nastroju był dyrektor sportowy BDC MarcPol Team, Dariusz Banaszek. Zapytany przez nas o podsumowanie dzisiejszej rywalizacji powiedział: Żal.pl, rozpacz.com… Nie ma się co dziwić, najlepszy z „niebieskich” Piotr Kirpsza przyjechał na 15 pozycji…

Rutkiewicz został tym samym triumfatorem klasyfikacji generalnej BGŻ ProLigi.

Pełne wyniki elity > tutaj

Pełne wyniki orlików > tutaj

Wyjazd dziennikarzy naszosie.pl na Górskie Mistrzostwa Polski sponsorowali:

                   

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
zbyszek
zbyszek

Zawsze wiedziałem,no i pewnie dyrektor grupy także,że Marek Rutkiewicz i tylko Marek Rutkiewicz.Co za dyspozycje w słuchawce dostał,że musiał ominąć olimpiadę wielkim łukiem.

CZAREK
CZAREK

BRAWO CCC