Jason McCartney (UnitedHealthcare Pro Cycling) wygrał 6. etap Volta a Portugal. Z kolei bardzo dobrze zaprezentował się Karol Domagalski (Caja Rural). Młody Polak po ucieczce zajął drugie miejsce na tym odcinku!

Domagalski znajdował się w ucieczce dnia. Na 35 kilometrów przed końcem, odskoczył z niej Jason McCartney. Polak wkrótce rzucił się w pogoń, jednak nie zdołał już dogonić swojego rywala.

Ta sztuka nie udała się również peletonowi, który nie schwytał również 23-latka! Dla Karola to jak na razie największy sukces w zawodowym peletonie.

Liderem wyścigu jest Hugo Sabido (LA Alumínio)

Wyniki:

1 Jason MCCARTNEY United Healthcare 4:26:20
2 Karol DOMAGALSKI – J Caja Rural a 1:23
3 Filipe CARDOSO Efapel/Glassdrive a 1:26
4 Delio FERNANDEZ Onda m.t.
5 Wilson MARENTES Colombia/Coldeportes m.t.
6 Alejandro MARQUE Carmim/Prio a 1:28
7 Maxim POKIDOV – J Itera/Katusha m.t.
8 Marc DE MAAR United Healthcare m.t.
9 Omar FRAILE – J Orbea Continental m.t.
10 António AMORIM Efapel/Glassdrive m.t.
11 Cyril BESSY Saur/Sojasun m.t.
12 André MOURATO – J Selecção Nacional Portuguesa m.t.
13 Amaro ANTUNES – J Carmim/Prio m.t.
14 Kai REUS United Healthcare m.t.
15 Xabier ZABALO Orbea Continental a 1:34
16 Fran CLAVIJO – J Andalucia a 1:36
17 Reinardt VAN RENSBURG – J MTN/Qhubeka a 2:44
18 Jose Luis CANO Andalucia m.t.
19 Francesco LASCA Caja Rural m.t.
20 Dmitriy MOKROV – J Itera/Katusha m.t.
21 José GONÇALVES – J Onda m.t.
22 Rafael REIS – J Selecção Nacional Portuguesa m.t.
23 Jacobus VENTER MTN/Qhubeka m.t.
24 Jon ABERASTURI – J Orbea Continental m.t.
25 Andres VIGIL Andalucia m.t.
26 Samuel CALDEIRA Carmim/Prio m.t.
27 Herman FOUCHE Team Bonitas m.t.
28 António CABELLO – J Andalucia m.t.
29 Brice FEILLU Saur/Sojasun m.t.
30 Manuel ANTON Burgos BH/Castilla e Leon m.t.
31 Antonio CARVALHO – J Selecção Nacional Portuguesa m.t.
32 Daliver OSPINA Colombia/Coldeportes m.t.
33 Jean MARINO Saur/Sojasun m.t.
34 David BLANCO Efapel/Glassdrive m.t.
35 Hugo SABIDO LA Alumínios/Antarte m.t.
36 Meron RUSOM MTN/Qhubeka m.t.
37 Sergey BELYKH – J Lokosphinx m.t.
38 Stéphane POULHIES Saur/Sojasun m.t.
39 Frekalsi DEBESAY MTN/Qhubeka m.t.
40 Jordi SIMON – J Andalucia m.t.
41 Edgar PINTO LA Alumínios/Antarte m.t.
42 Hélder OLIVEIRA Onda m.t.
43 Sérgio RIBEIRO Efapel/Glassdrive m.t.
44 Nuno RIBEIRO Efapel/Glassdrive m.t.
45 Rui SOUSA Efapel/Glassdrive m.t.
46 Sérgio SOUSA Efapel/Glassdrive m.t.
47 Ricardo VILELA Efapel/Glassdrive m.t.
48 Domingos GONÇALVES – J Onda m.t.
49 Davide FRATTINI United Healthcare m.t.
50 Ricardo MESTRE Carmim/Prio m.t.
51 Henrique CASIMIRO Carmim/Prio m.t.
52 Jose Luis ROLDAN Andalucia m.t.
53 Garikoitz BRAVO – J Caja Rural m.t.
54 Tomás SWIFT-METCALFE Carmim/Prio m.t.
55 Alexey RIBAIKIN – J Lokosphinx m.t.
56 João PEREIRA – J Carmim/Prio m.t.
57 Jay THOMSON United Healthcare m.t.
58 Juan SUAREZ Colombia/Coldeportes m.t.
59 Carlos BARBERO – J Orbea Continental m.t.
60 Vergílio SANTOS LA Alumínios/Antarte m.t.
61 Moises DUEÑAS Burgos BH/Castilla e Leon m.t.
62 Nelson VITORINO Carmim/Prio m.t.
63 Pavel KOCHETKOV Itera/Katusha m.t.
64 Daniel SILVA Onda m.t.
65 David DE LA CRUZ – J Caja Rural m.t.
66 Maxime MEDEREL Saur/Sojasun m.t.
67 Rui VINHAS Selecção Nacional Portuguesa m.t.
68 Jonathan CLARKE United Healthcare m.t.
69 Eloy RUIZ – J Andalucia m.t.
70 Alexander RIABKIN – J Caja Rural m.t.
71 David LIVRAMENTO Carmim/Prio m.t.
72 Darwin ATAPUMA Colombia/Coldeportes m.t.
73 César FONTE Efapel/Glassdrive m.t.
74 Enzo MOYANO – J Caja Rural m.t.
75 Javier GONZALEZ Colombia/Coldeportes m.t.
76 Carlos QUINTERO Colombia/Coldeportes m.t.
77 Márcio BARBOSA LA Alumínios/Antarte m.t.
78 Rafael SILVA – J Selecção Nacional Portuguesa m.t.
79 Christophe LABORIE Saur/Sojasun m.t.
80 Joni BRANDÃO – J Burgos BH/Castilla e Leon m.t.
81 Hugo SANCHO LA Alumínios/Antarte m.t.
82 Duber QUINTERO – J Colombia/Coldeportes m.t.
83 Boy VAN POPPEL United Healthcare m.t.
84 Micael ISIDORO Selecção Nacional Portuguesa m.t.
85 Bradley WHITE United Healthcare m.t.
86 Illart ZUAZUBISKAR – J Orbea Continental m.t.
87 Dmitry SOKOLOV Lokosphinx m.t.
88 Nicolas CAPDEPUY Burgos BH/Castilla e Leon m.t.
89 José MENDES LA Alumínios/Antarte m.t.
90 Mikhail ANTONOV Lokosphinx m.t.
91 Andrei SOLOMENNIKOV Itera/Katusha m.t.
92 Jesus DEL PINO – J Caja Rural m.t.
93 Alexander RYBAKOV Itera/Katusha m.t.
94 Paul POUX Saur/Sojasun m.t.
95 Célio SOUSA Onda m.t.
96 Aritz BAGüES – J Orbea Continental m.t.
97 Jason BAKKE – J Team Bonitas m.t.
98 Jacques VAN RENSBURG MTN/Qhubeka m.t.
99 Vitor Hugo PEÑA Colombia/Coldeportes m.t.
100 Dmitriy KOSYAKOV Itera/Katusha m.t.
101 Dennis VAN NIEKERK MTN/Qhubeka m.t.
102 Mikel BIZKARRA – J Orbea Continental m.t.
103 Fabricio FERRARI Caja Rural m.t.
104 David GUTIERREZ Onda m.t.
105 Tiago FIORILLI Funvic/Pindamonhangaba m.t.
106 Aritz ETXEBARRIA Orbea Continental m.t.
107 Igor MERINO – J Orbea Continental m.t.
108 David BELDA Burgos BH/Castilla e Leon m.t.
109 Johann RABIE Team Bonitas m.t.
110 Darren LILL Team Bonitas m.t.
111 Yelko GOMEZ – J Caja Rural m.t.
112 Otavio BULGARELI Funvic/Pindamonhangaba m.t.
113 João CABREIRA Onda m.t.
114 Magno NAZARET Funvic/Pindamonhangaba m.t.
115 Jean PAIANI Saur/Sojasun m.t.
116 Pedro PAULINHO – J Selecção Nacional Portuguesa m.t.
117 Ricardo FERREIRA – J Selecção Nacional Portuguesa a 4:08
118 Pavel PTASHKIN – J Lokosphinx a 9:56
119 Hanco KACHELHOFFER Team Bonitas m.t.
120 Luis MAS BONET – J Burgos BH/Castilla e Leon m.t.
121 Bruno SARAIVA Selecção Nacional Portuguesa m.t.
122 Evgeny SHALUNOV – J Lokosphinx m.t.
123 Ian MCLEOD Team Bonitas m.t.
124 Bruno SILVA LA Alumínios/Antarte a 11:58
125 Luís AFONSO – J LA Alumínios/Antarte m.t.
126 João CORREIA – J LA Alumínios/Antarte m.t.
127 Pablo TORRES Burgos BH/Castilla e Leon m.t.
128 Pascual ORENGO – J Burgos BH/Castilla e Leon m.t.
129 Roman OSUNA – J Andalucia m.t.
130 Luthando KAKA Team Bonitas m.t.
131 Tsgabu GRMAY – J MTN/Qhubeka m.t.

Klasyfikacja generalna:

1 Hugo SABIDO LA Alumínios/Antarte 27:39:26
2 César FONTE Efapel/Glassdrive a 12
3 Sérgio RIBEIRO Efapel/Glassdrive a 38
4 Rui SOUSA Efapel/Glassdrive a 45
5 David BLANCO Efapel/Glassdrive a 51
6 David DE LA CRUZ – J Caja Rural a 57
7 Brice FEILLU Saur/Sojasun a 1:04
8 Nuno RIBEIRO Efapel/Glassdrive a 1:16
9 Daniel SILVA Onda a 1:18
10 Edgar PINTO LA Alumínios/Antarte a 1:21
11 Vergílio SANTOS LA Alumínios/Antarte a 1:24
12 Darwin ATAPUMA Colombia/Coldeportes a 1:27
13 Nelson VITORINO Carmim/Prio a 1:30
14 Garikoitz BRAVO – J Caja Rural a 1:33
15 Sérgio SOUSA Efapel/Glassdrive a 1:42
16 Ricardo MESTRE Carmim/Prio a 1:47
17 David LIVRAMENTO Carmim/Prio a 1:51
18 Moises DUEÑAS Burgos BH/Castilla e Leon a 1:54
19 Jordi SIMON – J Andalucia a 2:10
20 Maxime MEDEREL Saur/Sojasun a 2:19
21 Jonathan CLARKE United Healthcare a 2:27
22 Alejandro MARQUE Carmim/Prio a 2:36
23 Hélder OLIVEIRA Onda a 2:44
24 Marc DE MAAR United Healthcare a 2:45
25 Ricardo VILELA Efapel/Glassdrive a 2:57
26 Márcio BARBOSA LA Alumínios/Antarte a 2:59
27 Omar FRAILE – J Orbea Continental a 4:13
28 José GONÇALVES – J Onda a 4:43
29 José MENDES LA Alumínios/Antarte a 5:09
30 António AMORIM Efapel/Glassdrive a 5:40
31 Hugo SANCHO LA Alumínios/Antarte a 5:44
32 Delio FERNANDEZ Onda a 6:00
33 Filipe CARDOSO Efapel/Glassdrive a 6:39
34 Alexander RYBAKOV Itera/Katusha a 6:50
35 Joni BRANDÃO – J Burgos BH/Castilla e Leon a 6:51
36 Darren LILL Team Bonitas a 6:53
37 Eloy RUIZ – J Andalucia a 7:02
38 Rui VINHAS Selecção Nacional Portuguesa a 7:13
39 Célio SOUSA Onda a 7:25
40 Juan SUAREZ Colombia/Coldeportes a 7:44
41 Sergey BELYKH – J Lokosphinx a 8:39
42 Andres VIGIL Andalucia m.t.
43 Jean MARINO Saur/Sojasun a 9:02
44 João CABREIRA Onda a 10:07
45 Aritz BAGüES – J Orbea Continental a 10:12
46 Domingos GONÇALVES – J Onda a 10:21
47 Jason BAKKE – J Team Bonitas a 10:35
48 Jesus DEL PINO – J Caja Rural a 10:51
49 Alexey RIBAIKIN – J Lokosphinx a 11:23
50 Kai REUS United Healthcare a 12:04
51 Mikel BIZKARRA – J Orbea Continental a 12:38
52 Jacobus VENTER MTN/Qhubeka a 12:39
53 Reinardt VAN RENSBURG – J MTN/Qhubeka a 13:12
54 Jacques VAN RENSBURG MTN/Qhubeka a 13:35
55 Pavel KOCHETKOV Itera/Katusha a 15:35
56 Mikhail ANTONOV Lokosphinx a 15:55
57 Daliver OSPINA Colombia/Coldeportes a 18:04
58 Fabricio FERRARI Caja Rural a 18:39
59 Cyril BESSY Saur/Sojasun a 19:45
60 Henrique CASIMIRO Carmim/Prio a 20:43
61 Dennis VAN NIEKERK MTN/Qhubeka a 22:05
62 Carlos QUINTERO Colombia/Coldeportes a 22:38
63 Enzo MOYANO – J Caja Rural a 23:15
64 Amaro ANTUNES – J Carmim/Prio a 26:50
65 Wilson MARENTES Colombia/Coldeportes a 27:21
66 Alexander RIABKIN – J Caja Rural a 27:35
67 Jay THOMSON United Healthcare a 29:58
68 Magno NAZARET Funvic/Pindamonhangaba a 30:48
69 Johann RABIE Team Bonitas a 31:02
70 Jose Luis ROLDAN Andalucia a 31:11
71 Yelko GOMEZ – J Caja Rural a 31:19
72 Karol DOMAGALSKI – J Caja Rural a 31:48
73 Tomás SWIFT-METCALFE Carmim/Prio a 32:02
74 Nicolas CAPDEPUY Burgos BH/Castilla e Leon a 32:13
75 Frekalsi DEBESAY MTN/Qhubeka a 33:14
76 João PEREIRA – J Carmim/Prio a 33:37
77 Ian MCLEOD Team Bonitas a 35:05
78 Xabier ZABALO Orbea Continental a 35:15
79 Javier GONZALEZ Colombia/Coldeportes a 36:13
80 Boy VAN POPPEL United Healthcare a 37:34
81 Rafael SILVA – J Selecção Nacional Portuguesa a 37:53
82 Micael ISIDORO Selecção Nacional Portuguesa a 38:17
83 Pavel PTASHKIN – J Lokosphinx a 38:34
84 Jon ABERASTURI – J Orbea Continental a 38:58
85 Roman OSUNA – J Andalucia a 38:59
86 David BELDA Burgos BH/Castilla e Leon a 40:16
87 Ricardo FERREIRA – J Selecção Nacional Portuguesa a 41:41
88 Pedro PAULINHO – J Selecção Nacional Portuguesa a 41:49
89 Antonio CARVALHO – J Selecção Nacional Portuguesa a 42:02
90 Duber QUINTERO – J Colombia/Coldeportes a 43:24
91 Fran CLAVIJO – J Andalucia a 44:09
92 Jose Luis CANO Andalucia a 44:27
93 Bruno SILVA LA Alumínios/Antarte a 45:17
94 Herman FOUCHE Team Bonitas a 47:09
95 Jean PAIANI Saur/Sojasun a 47:11
96 Maxim POKIDOV – J Itera/Katusha a 47:25
97 Otavio BULGARELI Funvic/Pindamonhangaba a 47:40
98 Christophe LABORIE Saur/Sojasun a 47:49
99 André MOURATO – J Selecção Nacional Portuguesa a 47:56
100 Rafael REIS – J Selecção Nacional Portuguesa a 48:08
101 Carlos BARBERO – J Orbea Continental a 48:10
102 Luís AFONSO – J LA Alumínios/Antarte a 48:14
103 Meron RUSOM MTN/Qhubeka a 48:23
104 Andrei SOLOMENNIKOV Itera/Katusha a 50:13
105 Pascual ORENGO – J Burgos BH/Castilla e Leon a 50:39
106 Dmitry SOKOLOV Lokosphinx a 50:43
107 Bruno SARAIVA Selecção Nacional Portuguesa a 50:54
108 Francesco LASCA Caja Rural a 51:15
109 Tiago FIORILLI Funvic/Pindamonhangaba a 51:19
110 Dmitriy KOSYAKOV Itera/Katusha a 51:40
111 Luis MAS BONET – J Burgos BH/Castilla e Leon a 52:08
112 Tsgabu GRMAY – J MTN/Qhubeka a 53:17
113 Stéphane POULHIES Saur/Sojasun a 55:00
114 Davide FRATTINI United Healthcare a 55:26
115 Jason MCCARTNEY United Healthcare a 56:25
116 Samuel CALDEIRA Carmim/Prio a 58:33
117 Manuel ANTON Burgos BH/Castilla e Leon a 58:51
118 António CABELLO – J Andalucia a 58:57
119 Illart ZUAZUBISKAR – J Orbea Continental a 1:00:50
120 Hanco KACHELHOFFER Team Bonitas a 1:02:35
121 Evgeny SHALUNOV – J Lokosphinx a 1:06:19
122 David GUTIERREZ Onda a 1:07:11
123 Igor MERINO – J Orbea Continental a 1:13:03
124 Paul POUX Saur/Sojasun a 1:15:57
125 Aritz ETXEBARRIA Orbea Continental a 1:16:42
126 Bradley WHITE United Healthcare a 1:17:20
127 João CORREIA – J LA Alumínios/Antarte a 1:18:13
128 Pablo TORRES Burgos BH/Castilla e Leon a 1:19:20
129 Vitor Hugo PEÑA Colombia/Coldeportes a 1:29:03
130 Dmitriy MOKROV – J Itera/Katusha a 1:32:31
131 Luthando KAKA Team Bonitas a 1:39:09

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments