Damiano Cunego będzie liderem na klasyfikację generalną ekipy Lampre-ISD w wyścigu Vuelta a Espana. U jego boku zobaczymy Przemysława Niemca, a na płaskich odcinkach o etapowe triumfy walczyć będzie Alessandro Petacchi.

Cunego nie ma za sobą (jak do tej pory) piorunujących osiągnięć w tym sezonie. Jedyne zwycięstwo odniósł na etapie Giro del Trentino, które ukończył na drugim miejscu – tuż przed Sylwestrem Szmydem (Liquigas-Cannondale).

Następnie ścigał się w Giro d’Italia, gdzie zajął 6. miejsce w generalce. W czerwcu zaliczył słaby występ w Tour de Suisse, a jego ostatnim startem była Clasica San Sebastian. Włoch nie ukończył baskijskiej imprezy.

Celem „Małego Księcia” są mistrzostwa świata i właśnie dlatego pojedzie hiszpańską Vueltę. 31-latek ma pokusić się o jak najlepsze miejsce w generalce i przygotować się tym samym do światowego czempionatu. W górach z pewnością wspomagać będą go: Winner Anacona, Marco Marzano, Przemyslaw Niemiec i Morris Possoni.

W składzie znalazło się również miejsce dla Davide Cimolai oraz Davide Viganò. Włoski duet rozprowadzać ma Alessandro Petacchi`ego. Trudno w to uwierzyć, ale legendarny „Ale-Jet” ma w tym sezonie zaledwie trzy zwycięstwa na koncie. Wszystkie na etapach Bayern-Rundfahrt.

Drużynę uzupełnią Ukraińcy: były podopieczny Piotra Kosmali z Intel-Action – Denys Kostyuk oraz Oleksandr Kvachuk

 

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments