Katusha ogłosiła silny skład na  Classica San Sebastian, który odbędzie się w przyszłym tygodniu. W szeregach Rosjan znaleźli się m.in. Daniel Moreno i Joaquim Rodriguez.

Wyścig będzie rozgrywany w północnej Hiszpanii i jest oczywiście częścią cyklu World Tour. Można przypuszczać, że wielu traktuje ten klasyk, jako trening przed zaczynającą się cztery dni poźniej Vueltą.

San Sebastian jest szansą dla lokalnych kolarzy. Aż sześciu z ostatnich ośmiu zwycięzców pochodzi z kraju Basków. Jednym z nich jest właśnie kolarz Katushy- Xavier Florencio, który wygrał tę imprezę w 2006 roku w barwach drużyny Bouygues Telecom. Z kolei Daniel Moreno wygrał ostatnią Vueltę a Burgos i dwa etapy w Criterium du Dauphine, a Joaquim Rodriguez był drugi w klasyfikacji generalnej tegorocznego Giro d`Italia.

Pełen skład Katushy: Xavier Florencio, Petr Ignatenko, Joan Horrach, Alberto Losada,Daniel Moreno, Joaquim Rodriguez, Yuriy Trofimov oraz Angel Vicioso.

 

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska

Poprzedni artykułJohann Tschopp obejmuje prowadzenie w Tour of Utah
Następny artykułRafał Majka oficjalnie u boku Alberto Contadora w hiszpańskiej Vuelcie
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments