Reprezentantka gospodarzy, Corine Van der Zijden zdobyła złoty medal Mistrzostw Europy juniorek w jeździe indywidualnej na czas. Najlepiej z Polek wypadła Katarzyna Niewiadoma.

17 i 18-latki miały do przejechania 14,8 kilometra. Na początku długo na czele utrzymywała się Belgijka Kaat Vandermeulen, która uzyskała rezultat 20:29. Pod koniec startowały lepsze zawodniczki i najpierw wyprzedziła ją Eva Mottet (Francja) oraz kolejna z Belgijek Lotte Kopecky (czas 20:02).

Złoto powędrowało jednak do Holandii, a dokładnie na szyję Corine Van der Zijden (czas 19:52). Srebro wywalczyła Kopecky, a brąz Mottet.

Najlepszą reprezentatką Polski okazała się Katarzyna Niewiadoma (BBC WLKS Krakus Czaja). Wice-mistrzyni Polski prawdopodobnie będzie 12. ze stratą niecałej minuty do triumfatorki. Z kolei Łucja Pietrzak (ALKS Stal Koźminianka Koźmin) zajęła 29. miejsce.