Już w najbliższy weekend (11-12.08.br.) czołówka polskiego peletonu wystartuje w kolejnych dwóch wyścigach zaliczanych do cyklu kolarskiej BGŻ ProLigi.

W sobotę, 11 sierpnia, w Suchej Beskidzkiej zostanie rozegrany po raz 14 –ty, wyścig o Memoriał Henryka Łasaka (kat. 1.2 UCI). Kolarze będą się ścigać na trasie o łącznej długości 204 kilometrów, która prowadzi drogami wokół Suchej Beskidzkiej.  Start i meta tegorocznej edycji wyścigu usytuowana będzie tradycyjnie na suskim Rynku. Na początek peleton kolarski pokona cztery niewielkie rundy ulicami Suchej Beskidzkiej a następnie wyjedzie poza miasto i będzie pokonywał 5 dużych rund. Pierwsza duża runda prowadzi  przez Maków Podhalański, Zawoję, Stryszawę  a kolejne 4 duże rundy  prowadzą przez Tarnawę Górną i Dolną, Krzeszów i Stryszawę.  Na trasie znajduje się dość wymagający podjazd  w Tarnawie Górnej, który kolarze będą pokonywać aż cztery razy.

Kolejnego dnia w niedzielę, 12.08.br. kolarze przeniosą się do Rymanowa Zdroju, gdzie zostanie rozegrany kolejny z wyścigów klasycznych cyklu BGŻ ProLigi – „Puchar Uzdrowisk Karpackich” (kat. 1.2 UCI). Trasa tego wyścigu wynosi 146 kilometrów i prowadzi przez piękne a zarazem mocno pagórkowate tereny Podkarpacia. Kolarze wystartują w Rymanowie Zdroju i przejadę przez Jaśliska, Duklę, Jedlicze a na koniec trasy pokonają trzy niewielkie rundy wokół Iwonicza Zdroju, gdzie została usytuowana meta wyścigu.

Na stracie wyścigu staną wszystkie polskie ekipy zawodowe a także zawodnicy klubów amatorskich.  Jak informują organizatorzy, na stracie nie zabraknie również ekip zagranicznych m.in. z Czech, Słowacji, Ukrainy, Rosji i Niemiec.

Ponieważ obydwa wyścigu należą do cyklu kolarskiej BGŻ ProLigi, na starcie pojawią się kolarze, którzy walczą o punkty w klasyfikacji generalnej cyklu. W ekipie CCC Polsat Polkowice pojedzie lider klasyfikacji generalnej, Marek Rutkiewicz oraz zajmujący trzecie miejsce, Mateusz Taciak.  Na stracie nie zabraknie również  v-ce lidera BGŻ ProLigi, Mariusza Witeckiego, który ze stratą 38 punktów jest jedynym z kolarzy którzy może zagrozić pozycji  Marka Rutkiewicza.

Ekipa CCC Polsat Polkowice weźmie udział w obydwu wyścigach w składzie: Dariusz Batek, Adrian Honkisz, Sylwester Janiszewski, Tomasz Kiendyś, Nikolay Mihaylov, Łukasz Owsian, Marek Rutkiewicz i Mateusz Taciak.

Klasyfikacja generalna BGŻ ProLigi po wyścigu Dookoła Mazowsza:
1. Marek Rutkiewicz     (CCC Polsat Polkowice)     281
2. Mariusz Witecki (Bank BGŻ )             243
3. Mateusz Taciak    (CCC Polsat Polkowice)     148
4. Bartosz Huzarski    (Team NetApp)         120
5. Tomasz Smoleń    (Bank BGŻ)         113
6. Sylwester Janiszewski(CCC Polsat Polkowice)      91
7. Paweł Cieślik    (Bank BGŻ)          87
8. Łukasz Bodnar    (Bank BGŻ)          83
9. Robert Radosz     (BDC Marcpol)          83
10. Michał Gołaś    (Omega Pharma Quick Step) 80

 

Źródło: proteam.cccsport.pl

Poprzedni artykułMistrzostwa Europy: Listy startowe czasówek orlików i juniorek
Następny artykułTour of Utah: Niespotykane zwycięstwo Michaela Matthewsa
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
krzysiek
krzysiek

HALO HALO! IWONICZ I RYMANOW TO JAKIE 'WSCHODNIE REJONY MALOPOLSKI’ !? KTO TO PISAL?! TO PRZECIEZ PODKARPACIE….LUDZIE…