Yauheni Hutarovich (FDJ-Big Mat), który w tym sezonie nie imponuje formą wreszcie się przełamał. Białorusin wygrał dziś pierwszy etap Tour de l`Ain i został liderem francuskiej etapówki.

Pierwszy odcinek prowadził z Montmerle-sur-Saône do Trévoux. Płaska trasa liczyła 157,4 kilometra. Zaraz po starcie oderwali się harcownicy. W grupce nie zabrakło dzielnych Francuzów, więc z przodu kręcili: Joel Zangerlé (Leopard-Trek CT), Thomas Vaubourzeix (La Pomme Marseille), Nicolas Bazin (BigMat-Auber 93) oraz Erwan Téguel (Reprezentacja Francji U-23).

Ich przewaga na 122 kilometry przed metą wyniosła ponad 9 minut, jednak później zaczęła maleć. W peletonie za sprawą FDJ-BigMat, Europcar i Garmin-Sharp rozpoczęła się pogoń. 50 kilometrów przed końcem, piątka miała w zapasie już tylko nieco ponad 2 minuty.

Czołówkę schwytano na ostatnich 10 tys metrów. Kontratakować próbował jeszcze Pierre-Luc Périchon (VC La Pomme-Marseille), ale na nic zdały się jego wysiłki.

Na metę wpadli sprinterzy. Najszybszy był mistrz Białorusi Yauheni Hutarovichktóry oprócz swojego krajowego czempionatu w tym sezonie jeszcze nic nie wygrał. Dziś pokonał Lucasa-Sebastiana Haedo (Saxo Bank-Tinkoff Bank) oraz Geralda Ciolka (Omega Pharma-Quick Step).

Zarówno Rafał Majka jak i Tomasz Marczyński, przyjechali w peletonie.

Wyniki:

1 HUTAROVICH Yauheni FDJ-Big Mat BLR les 157.4 km en 03h37’23” (moy. 43.44 km/h) 10”
2 HAEDO Lucas Sebastian Team Saxo Bank-Tinkoff Bank ARG 03h37’23” 6”
3 CIOLEK Gerald Omega Pharma-Quickstep GER 03h37’23” 4”
4 SANZ Enrique Movistar Team ESP 03h37’23”
5 LEMOINE Cyril Saur-Sojasun FRA 03h37’23”
6 FERNANDEZ Koldo Garmin-Sharp ESP 03h37’23”
7 REZA Kévin Team Europcar FRA 03h37’23”
8 SCHULZE André Team Netapp GER 03h37’23”
9 * ALAFACI Eugenio Leopard Trek Continental Team ITA 03h37’23”
10 * HOFLAND Moreno Rabobank Continental Team NED 03h37’23”
11 LE MEVEL Christophe Garmin-Sharp FRA 03h37’23”
12 TALANSKY Andrew Garmin-Sharp USA 03h37’23”
13 KREDER Michel Garmin-Sharp NED 03h37’23”
14 * FENN Andrew Omega Pharma-Quickstep GBR 03h37’23”
15 * BARDET Romain AG2R la Mondiale FRA 03h37’23”
16 WEGMANN Fabian Garmin-Sharp GER 03h37’23”
17 * KAMYSHEV Arman Continental TeamAstana KAZ 03h37’23”
18 PINEAU Cédric FDJ-Big Mat FRA 03h37’23”
19 FONSECA Armindo Bretagne-Schuller FRA 03h37’23”
20 MAASKANT Martijn Garmin-Sharp NED 03h37’23”
21 * KORETZKY Clément La Pomme Marseille FRA 03h37’23”
22 * VAN DER LIJKE Nick Rabobank Continental Team NED 03h37’23”
23 PARDILLA BELLON Sergio Movistar Team ESP 03h37’23”
24 BERARD Julien AG2R la Mondiale FRA 03h37’23”
25 MINNAARD Marco Rabobank Continental Team NED 03h37’23”
26 * OLIVIER Daan Rabobank Continental Team NED 03h37’23”
27 PLIUSCHIN Alexandr Leopard Trek Continental Team MDA 03h37’23”
28 RUIJGH Rob Vacansoleil-DCM Pro Cycling NED 03h37’23”
29 HOOGERLAND Johnny Vacansoleil-DCM Pro Cycling NED 03h37’23”
30 CATALDO Dario Omega Pharma-Quickstep ITA 03h37’23”
31 PERICHON Pierre-Luc La Pomme Marseille FRA 03h37’23”
32 * BARGUIL Warren Equipe de France Espoir FRA 03h37’23”
33 BONNAFOND Guillaume AG2R la Mondiale FRA 03h37’23”
34 GIRAUD Benjamin La Pomme Marseille FRA 03h37’23”
35 BUFFAZ Mickaël Cofidis Le Crédit en Ligne FRA 03h37’23”
36 * EZQUERRA Jesus Leopard Trek Continental Team ESP 03h37’23”
37 MARCZYNSKI Tomasz Vacansoleil-DCM Pro Cycling POL 03h37’23”  
38 BRANDLE Matthias Team Netapp AUT 03h37’23”
39 * LAVIEU Antoine Equipe de France Espoir FRA 03h37’23”
40 * TURGIS Jimmy Equipe de France Espoir FRA 03h37’23”
41 TALABARDON Yannick Saur-Sojasun FRA 03h37’23”
42 PAUWELS Serge Omega Pharma-Quickstep BEL 03h37’23”
43 SHUSHEMOIN Alexandr Continental TeamAstana KAZ 03h37’23”
44 PLAZA Ruben Movistar Team ESP 03h37’23”
45 FEILLU Romain Vacansoleil-DCM Pro Cycling FRA 03h37’23”
46 BARLE Florent Cofidis Le Crédit en Ligne FRA 03h37’23”
47 TLEUBAYEV Ruslan Continental TeamAstana KAZ 03h37’23”
48 MAJKA Rafal Team Saxo Bank-Tinkoff Bank POL 03h37’23” 
49 HERRADA Jose Movistar Team ESP 03h37’23”
50 85 KERN Julian Leopard Trek Continental Team GER 03h37’23”
51 BARTA Jan Team Netapp CZE 03h37’23”
52 GUSTOV Volodymir Team Saxo Bank-Tinkoff Bank UKR 03h37’23”
53 COPPEL Jérôme Saur-Sojasun FRA 03h37’23”
54 BRUSEGHIN Marzio Movistar Team ITA 03h37’23”
55 BRAMBILLA Giorgio Leopard Trek Continental Team ITA 03h37’23”
56 SELVAGGI Mirko Vacansoleil-DCM Pro Cycling ITA 03h37’23”
57 MALACARNE Gaël Bretagne-Schuller FRA 03h37’23”
58 CHRISTENSEN Mads Team Saxo Bank-Tinkoff Bank DEN 03h37’23”
59 TRONET Steven Auber 93 FRA 03h37’23”
60 FAUCON Guillaume Auber 93 FRA 03h37’23”
61 MOLARD Rudy Cofidis Le Crédit en Ligne FRA 03h37’23”
62 ROLLAND Pierre Team Europcar FRA 03h37’23”
63 LE BOULCH Dimitri Auber 93 FRA 03h37’23”
64 * PINOT Thibault FDJ-Big Mat FRA 03h37’23”
65 NAVARRO Daniel Team Saxo Bank-Tinkoff Bank ESP 03h37’23”
66 * LEBON Johan Bretagne-Schuller FRA 03h37’23”
67 DURET Sébastien Bretagne-Schuller FRA 03h37’23”
68 THIRE Jonathan Auber 93 FRA 03h37’23”
69 MINARD Sébastien AG2R la Mondiale FRA 03h37’23”
70 * LAMMERTINK Maurits Vacansoleil-DCM Pro Cycling NED 03h37’23”
71 PETERSON Thomas Garmin-Sharp USA 03h37’23”
72 BAZIN Nicolas Auber 93 FRA 03h37’23”
73 MOMBAERTS Johan Auber 93 FRA 03h37’23”
74 CASAR Sandy FDJ-Big Mat FRA 03h37’23”
75 GADRET John AG2R la Mondiale FRA 03h37’23”
76 QUEMENEUR Perrig Team Europcar FRA 03h37’23”
77 * CHAMORRO CHITAN Juan Ernesto Equipe de Colombie Espoir COL 03h37’23”
78 CAUQUIL Yohan La Pomme Marseille FRA 03h37’23”
79 MAES Nikolas Omega Pharma-Quickstep BEL 03h37’23”
80 INTXAUSTI ELORRIAGA Benat Movistar Team ESP 03h37’23”
81 JARC Blaz Team Netapp SLO 03h37’23”
82 * DOMONT Axel Equipe de France Espoir FRA 03h37’23”
83 BOUET Maxime AG2R la Mondiale FRA 03h37’23”
84 KARPETS Vladimir Movistar Team RUS 03h37’23”
85 * LUTSENKO Alexey Continental TeamAstana KAZ 03h37’23”
86 * BOVENHUIS Jasper Rabobank Continental Team NED 03h37’23”
87 VANDEWALLE Kristof Omega Pharma-Quickstep BEL 03h37’23”
88 * JARAMILLO James de Jesus Equipe de Colombie Espoir COL 03h37’23”
89 * KREDER Wesley Rabobank Continental Team NED 03h37’23”
90 * TEGUEL Erwan Equipe de France Espoir FRA 03h37’23”
91 BAGOT Yoann Cofidis Le Crédit en Ligne FRA 03h37’23”
92 ENGOULVENT Jimmy Saur-Sojasun FRA 03h37’23”
93 FEDRIGO Pierrick FDJ-Big Mat FRA 03h37’23”
94 * UMERBEKOV Nikita Continental TeamAstana KAZ 03h37’23”
95 * TARRIDE Grégoire La Pomme Marseille FRA 03h37’23”
96 TAARAMAE Rein Cofidis Le Crédit en Ligne EST 03h37’23”
97 * ZEPUNTKE Ruben Rabobank Continental Team GER 03h37’23”
98 CHAVANEL Sébastien Team Europcar FRA 03h37’23”
99 GUILLOU Florian Bretagne-Schuller FRA 03h37’23”
100 * HIRT Jan Leopard Trek Continental Team CZE 03h37’23”
101 LINDEMAN Bertjan Vacansoleil-DCM Pro Cycling NED 03h37’23”
102 CHARTEAU Anthony Team Europcar FRA 03h37’23”
103 KERN Christophe Team Europcar FRA 03h37’23”
104 * FOMINYKH Daniil Continental TeamAstana KAZ 03h37’23”
105 LEQUATRE Geoffroy Bretagne-Schuller FRA 03h37’23”
106 ROSSETTO Stéphane Equipe de France Espoir FRA 03h37’23”
107 MONCOUTIE David Cofidis Le Crédit en Ligne FRA 03h37’23”
108 SISKEVICIUS Evaldas La Pomme Marseille LTU 03h37’23”
109 VIMPERE Théo Equipe de France Espoir FRA 03h37’23”
110 HERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus Team Saxo Bank-Tinkoff Bank ESP 03h37’23”
111 * BESCOND Jérémy Cofidis Le Crédit en Ligne FRA 03h37’23”
112 ZANGERLE Joel Leopard Trek Continental Team LUX 03h37’23”
113 LEVARLET Guillaume Saur-Sojasun FRA 03h37’23”
114 JUMABEKOV Nazar Continental TeamAstana KAZ 03h37’23”
115 * RIVERA GUERRERO Ever Alexander Equipe de Colombie Espoir COL 03h37’23”
116 * ORJUELA GUTIERREZ Fernando Equipe de Colombie Espoir COL 03h37’47” 24”
117 HAEDO Juan Jose Team Saxo Bank-Tinkoff Bank ARG 03h37’47” ‘
118 MANGEL Laurent Saur-Sojasun FRA 03h37’57” 34”
119 * PAREDES César Nicolas Equipe de Colombie Espoir COL 03h38’00” 37”
120 * SALAZAR Hugo Sebastian Equipe de Colombie Espoir COL 03h38’00” ‘
121 GAUDIN Damien Team Europcar FRA 03h38’06” 43”
122 EICHLER Markus Team Netapp GER 03h38’13” 50”
123 * QUINTERO GIL Juan Diego Equipe de Colombie Espoir COL 03h38’15” 52”
124 VAUBOURZEIX Thomas La Pomme Marseille FRA 03h38’15” ‘
125 HIVERT Jonathan Saur-Sojasun FRA 03h38’18” 55”
126 MOUREY Francis FDJ-Big Mat FRA 03h38’22” 59”
127 RABON Frantisek Omega Pharma-Quickstep CZE 03h38’33” 01’10”
128 BERTHOU Eric Bretagne-Schuller FRA 03h46’33” 09’10”
129 SCHORN Daniel Team Netapp AUT 03h46’33” ‘
130 VICHOT Arthur FDJ-Big Mat FRA 03h46’33” ‘
131 * SCHWARZMANN Michael Team Netapp GER 03h46’33” ‘
132 * DASSONVILLE Flavien Auber 93 FRA 03h46’33” ‘
133 RAVARD Anthony AG2R la Mondiale FRA 03h46’33” ‘

Klasyfikacja generalna :
1 HUTAROVICH Yauheni FDJ BLR les 157.4 km en 03h37’13” (moy. 43.44 km/h)
2 HAEDO Lucas Sebastian STB ARG 03h37’17” 04”
3 CIOLEK Gerald OPQ GER 03h37’19” 06”
4 SANZ Enrique MOV ESP 03h37’23” 10”
5 LEMOINE Cyril SAU FRA 03h37’23” ‘
6 FERNANDEZ Koldo GRS ESP 03h37’23” ‘
7 REZA Kévin EUC FRA 03h37’23” ‘
8 SCHULZE André APP GER 03h37’23” ‘
9 * ALAFACI Eugenio LET ITA 03h37’23” ‘
10 * HOFLAND Moreno RB3 NED 03h37’23” ‘
11 LE MEVEL Christophe GRS FRA 03h37’23” ‘
12 TALANSKY Andrew GRS USA 03h37’23” ‘
13 KREDER Michel GRS NED 03h37’23” ‘
14 * FENN Andrew OPQ GBR 03h37’23” ‘
15 * BARDET Romain ALM FRA 03h37’23” ‘
16 WEGMANN Fabian GRS GER 03h37’23” ‘
17 * KAMYSHEV Arman AST KAZ 03h37’23” ‘
18 PINEAU Cédric FDJ FRA 03h37’23” ‘
19 FONSECA Armindo BSC FRA 03h37’23” ‘
20 MAASKANT Martijn GRS NED 03h37’23” ‘
21 * KORETZKY Clément LPM FRA 03h37’23” ‘
22 * VAN DER LIJKE Nick RB3 NED   03h37’23” ‘
23 PARDILLA BELLON Sergio MOV ESP 03h37’23” ‘
24 BERARD Julien ALM FRA 03h37’23” ‘
25 MINNAARD Marco RB3 NED 03h37’23” ‘
26 * OLIVIER Daan RB3 NED 03h37’23” ‘
27 PLIUSCHIN Alexandr LET MDA 03h37’23” ‘
28 RUIJGH Rob VCD NED 03h37’23” ‘
29 HOOGERLAND Johnny VCD NED 03h37’23” ‘
30 CATALDO Dario OPQ ITA 03h37’23” ‘
31 PERICHON Pierre-Luc LPM FRA 03h37’23” ‘
32 * BARGUIL Warren FRA FRA 03h37’23” ‘
33 BONNAFOND Guillaume ALM FRA 03h37’23” ‘
34 GIRAUD Benjamin LPM FRA 03h37’23” ‘
35 BUFFAZ Mickaël COF FRA 03h37’23” ‘
36 * EZQUERRA Jesus LET ESP 03h37’23” ‘
37 MARCZYNSKI Tomasz VCD POL 03h37’23” ‘ 
38 BRANDLE Matthias APP AUT 03h37’23” ‘
39 * LAVIEU Antoine FRA FRA 03h37’23” ‘
40 * TURGIS Jimmy FRA FRA 03h37’23” ‘
41 TALABARDON Yannick SAU FRA 03h37’23” ‘
42 PAUWELS Serge OPQ BEL 03h37’23” ‘
43 SHUSHEMOIN Alexandr AST KAZ 03h37’23” ‘
44 PLAZA Ruben MOV ESP 03h37’23” ‘
45 FEILLU Romain VCD FRA 03h37’23” ‘
46 BARLE Florent COF FRA 03h37’23” ‘
47 TLEUBAYEV Ruslan AST KAZ 03h37’23” ‘
48 MAJKA Rafal STB POL 03h37’23” ‘ 
49 HERRADA Jose MOV ESP 03h37’23” ‘
50 KERN Julian LET GER 03h37’23” ‘
51 BARTA Jan APP CZE 03h37’23” ‘
52 GUSTOV Volodymir STB UKR 03h37’23” ‘
53 COPPEL Jérôme SAU FRA 03h37’23” ‘
54 BRUSEGHIN Marzio MOV ITA 03h37’23” ‘
55 BRAMBILLA Giorgio LET ITA 03h37’23” ‘
56 SELVAGGI Mirko VCD ITA 03h37’23” ‘
57 MALACARNE Gaël BSC FRA 03h37’23” ‘
58 CHRISTENSEN Mads STB DEN 03h37’23” ‘
59 TRONET Steven AUB FRA 03h37’23” ‘
60 FAUCON Guillaume AUB FRA 03h37’23” ‘
61 MOLARD Rudy COF FRA 03h37’23” ‘
62 ROLLAND Pierre EUC FRA 03h37’23” ‘
63 LE BOULCH Dimitri AUB FRA 03h37’23” ‘
64 * PINOT Thibault FDJ FRA 03h37’23” ‘
65 NAVARRO Daniel STB ESP 03h37’23” ‘
66 * LEBON Johan BSC FRA 03h37’23” ‘
67 DURET Sébastien BSC FRA 03h37’23” ‘
68 THIRE Jonathan AUB FRA 03h37’23” ‘
69 MINARD Sébastien ALM FRA 03h37’23” ‘
70 * LAMMERTINK Maurits VCD NED 03h37’23” ‘
71 PETERSON Thomas GRS USA 03h37’23” ‘
72 BAZIN Nicolas AUB FRA 03h37’23” ‘
73 MOMBAERTS Johan AUB FRA 03h37’23” ‘
74 CASAR Sandy FDJ FRA 03h37’23” ‘
75 GADRET John ALM FRA 03h37’23” ‘
76 QUEMENEUR Perrig EUC FRA 03h37’23” ‘
77 * CHAMORRO CHITAN Juan Ernesto COL COL 03h37’23” ‘
78 CAUQUIL Yohan LPM FRA 03h37’23” ‘
79 MAES Nikolas OPQ BEL 03h37’23” ‘
80 INTXAUSTI ELORRIAGA Benat MOV ESP 03h37’23” ‘
81 JARC Blaz APP SLO 03h37’23” ‘
82 * DOMONT Axel FRA FRA 03h37’23” ‘
83 BOUET Maxime ALM FRA 03h37’23” ‘
84 KARPETS Vladimir MOV RUS 03h37’23” ‘
85 * LUTSENKO Alexey AST KAZ 03h37’23” ‘
86 * BOVENHUIS Jasper RB3 NED 03h37’23” ‘
87 VANDEWALLE Kristof OPQ BEL 03h37’23” ‘
88 * JARAMILLO James de Jesus COL COL 03h37’23” ‘
89 * KREDER Wesley RB3 NED 03h37’23” ‘
90 * TEGUEL Erwan FRA FRA 03h37’23” ‘
91 BAGOT Yoann COF FRA 03h37’23” ‘
92 ENGOULVENT Jimmy SAU FRA 03h37’23” ‘
93 FEDRIGO Pierrick FDJ FRA 03h37’23” ‘
94 * UMERBEKOV Nikita AST KAZ 03h37’23” ‘
95 * TARRIDE Grégoire LPM FRA 03h37’23” ‘
96 TAARAMAE Rein COF EST 03h37’23” ‘
97 * ZEPUNTKE Ruben RB3 GER 03h37’23” ‘
98 CHAVANEL Sébastien EUC FRA 03h37’23” ‘
99 GUILLOU Florian BSC FRA 03h37’23” ‘
100 * HIRT Jan LET CZE 03h37’23” ‘
101 LINDEMAN Bertjan VCD NED 03h37’23” ‘
102 CHARTEAU Anthony EUC FRA 03h37’23” ‘
103 KERN Christophe EUC FRA 03h37’23” ‘
104 * FOMINYKH Daniil AST KAZ 03h37’23” ‘
105 LEQUATRE Geoffroy BSC FRA 03h37’23” ‘
106 ROSSETTO Stéphane FRA FRA 03h37’23” ‘
107 MONCOUTIE David COF FRA 03h37’23” ‘
108 SISKEVICIUS Evaldas LPM LTU 03h37’23” ‘
109 VIMPERE Théo FRA FRA 03h37’23” ‘
110 HERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus STB ESP 03h37’23” ‘
111 * BESCOND Jérémy COF FRA 03h37’23” ‘
112 ZANGERLE Joel LET LUX 03h37’23” ‘
113 LEVARLET Guillaume SAU FRA 03h37’23” ‘
114 JUMABEKOV Nazar AST KAZ 03h37’23” ‘
115 * RIVERA GUERRERO Ever Alexander COL COL 03h37’23” ‘
116 * ORJUELA GUTIERREZ Fernando COL COL 03h37’47” 34”
117 HAEDO Juan Jose STB ARG 03h37’47” ‘
118 MANGEL Laurent SAU FRA 03h37’57” 44”
119 * PAREDES César Nicolas COL COL 03h38’00” 47”
120 * SALAZAR Hugo Sebastian COL COL 03h38’00” ‘
121 GAUDIN Damien EUC FRA 03h38’06” 53”
122 EICHLER Markus APP GER 03h38’13” 01’00”
123 * QUINTERO GIL Juan Diego COL COL 03h38’15” 01’02”
124 VAUBOURZEIX Thomas LPM FRA 03h38’15” ‘
125 HIVERT Jonathan SAU FRA 03h38’18” 01’05”
126 MOUREY Francis FDJ FRA 03h38’22” 01’09”
127 RABON Frantisek OPQ CZE 03h38’33” 01’20”
128 BERTHOU Eric BSC FRA 03h46’33” 09’20”
129 SCHORN Daniel APP AUT 03h46’33” ‘
130 VICHOT Arthur FDJ FRA 03h46’33” ‘
131 * SCHWARZMANN Michael APP GER 03h46’33” ‘
132 * DASSONVILLE Flavien AUB FRA 03h46’33” ‘
133 RAVARD Anthony ALM FRA 03h46’33” ‘