Orica GreenEdge wykręciła najlepszy rezultat podczas drużynowej czasówki na 2. etapie Eneco Tour. Nowym liderem został kolarz zwycięskiej ekipy – Jens Keukeleire. Omega Pharma – Quick Step z Michałem Kwiatkowskim w składzie zajęła drugie miejsce. Polak jest 9. w klasyfikacji generalnej!

Każda z drużyn musiała zmierzyć się z dystansem 18,9 kilometrów ze startem i metą w holenderskiej miejscowości Sittard.

Najlepiej spisali się kolarze Orica GreenEdge, którzy przejechali trasę w 21 minut i 9 sekund. Zaledwie sekundę stracili do nich zawodnicy Omega Pharma – Quick Step, gdzie jednym z największych motorów napędowych był Michał Kwiatkowski. Trzecie miejsce przypadło dla zespołu Katusha, którzy stracili 2 sekundy. Włoski Liquigas-Cannondale Macieja Bodnara był piąty, ze stratą 17 sekund.

W klasyfikacji generalnej na czoło wysunęli się oczywiście kolarze Orica GreenEdge. Czerwoną koszulkę założył Belg Jens Keukeleire. “Kwiatek” awansował na na 9. pozycję i do lidera traci tylko sekundę. “Body” spadł na 23. miejsce ze stratą 17 sekund.

Wyniki:

1. OGE ORICA GREENEDGE 1:03:27
2. OPQ OMEGA PHARMA-QUICKSTEP 0:00:03
3. KAT KATUSHA TEAM 0:00:06
4. RAB RABOBANK CYCLING TEAM 0:00:12
5. LIQ LIQUIGAS-CANNONDALE 0:00:51
6. RNT RADIOSHACK-NISSAN 0:00:54
7. MOV MOVISTAR TEAM
8. GRS GARMIN – SHARP 0:01:21
9. STB TEAM SAXO BANK-TINKOFF BANK
10. VCD VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM 0:01:33
11. FDJ FDJ-BIG MAT 0:01:36
12. SKY SKY PROCYCLING 0:01:48
13. ARG TEAM ARGOS – SHIMANO 0:01:51
14. LAM LAMPRE – ISD 0:02:12
15. ALM AG2R LA MONDIALE 0:02:15
16. TSV TOPSPORT VLAANDEREN – MERCATOR 0:02:18
17. LTB LOTTO BELISOL TEAM 0:02:24
18. AST ASTANA PRO TEAM 0:02:45
19. ACC ACCENT JOBS – WILLEMS VERANDA’S 0:03:18
20. EUS EUSKALTEL – EUSKADI 0:03:27
21. BMC BMC RACING TEAM 0:03:30

Klasyfikacja generalna:

1. 133 KEUKELEIRE Jens BEL OGE 5:59:37
2. 131 LANGEVELD Sebastian NED OGE
3. 138 TUFT Svein CAN OGE
4. 136 DURBRIDGE Luke AUS OGE
5. 137 MOURIS Jens NED OGE
6. 21 BOONEN Tom BEL OPQ 0:00:01
7. 23 CHAVANEL Sylvain FRA OPQ
8. 26 TERPSTRA Niki NED OPQ
9. 22 KWIATKOWSKI Michal POL OPQ
10. 29 DEVENYNS Dries BEL OPQ
11. 25 STEEGMANS Gert BEL OPQ
12. 28 VANDENBERGH Stijn BEL OPQ
13. 95 KRISTOFF Alexander NOR KAT 0:00:02
14. 97 SMUKULIS Gatis LAT KAT
15. 92 BRUTT Pavel RUS KAT
16. 98 SPILAK Simon SLO KAT
17. 33 BROWN Graeme AUS RAB 0:00:04
18. 36 VAN WINDEN Dennis NED RAB
19. 31 BOOM Lars NED RAB
20. 38 TANKINK Bram NED RAB
21. 37 RENSHAW Mark AUS RAB
22. 158 VENTOSO A. ESP MOV 0:00:15
23. 146 BODNAR Maciej POL LIQ 0:00:17
24. 144 DALL’ANTONIA Tiziano ITA LIQ
25. 78 WAGNER Robert GER RNT
26. 147 OSS Daniel ITA LIQ
27. 149 NERZ Dominik GER LIQ
28. 76 NIZZOLO Giacomo ITA RNT 0:00:18
29. 157 ROJAS G. ESP MOV
30. 156 LASTRAS GARCIA Pablo ESP MOV
31. 72 GALLOPIN Tony FRA RNT
32. 151 AMADOR BAKKAZAKOVA A. CRC MOV
33. 71 BAKELANTS Jan BEL RNT
34. 73 GERDEMANN Linus GER RNT
35. 152 CASTROVIEJO N. ESP MOV
36. 74 HERMANS Ben BEL RNT
37. 77 OLIVEIRA Nelson POR RNT
38. 154 ERVITI Ollo Imanol ESP MOV
39. 75 IRIZAR ARANBURU M. ESP RNT
40. 155 KONOVALOVAS Ignatas LTU MOV
41. 185 DEMARE Arnaud FRA FDJ 0:00:26
42. 103 HAUSSLER Heinrich AUS GRS 0:00:27
43. 105 VANMARCKE Sep BEL GRS
44. 107 NAVARDAUSKAS Ramunas LTU GRS
45. 17 TANNER David AUS STB
46. 15 NUYENS Nick BEL STB
47. 11 CONTADOR VELASCO A. ESP STB
48. 101 MILLAR David GBR GRS
49. 106 BAUER Jack NZL GRS
50. 16 ROBERTS Luke AUS STB
51. 110 KREDER Raymond NED GRS
52. 57 MARCATO Marco ITA VCD 0:00:31
53. 60 KEIZER Martijn NED VCD
54. 59 LARSSON Gustav SWE VCD
55. 58 VEUCHELEN Frederik BEL VCD
56. 52 WESTRA Lieuwe NED VCD
57. 53 BOECKMANS Kris BEL VCD
58. 184 DELAGE Mickael FRA FDJ 0:00:32
59. 181 BONNET William FRA FDJ
60. 182 BOUCHER David FRA FDJ
61. 188 ROLLIN Dominique CAN FDJ
62. 186 LADAGNOUS Matthieu FRA FDJ
63. 6 ROWE Luke GBR SKY 0:00:34
64. 1 APPOLLONIO Davide ITA SKY 0:00:36
65. 2 DOWSETT Alex GBR SKY
66. 10 KNEES Christian GER SKY
67. 5 PUCCIO Salvatore ITA SKY
68. 115 CURVERS Roy NED ARG 0:00:37
69. 116 SINKELDAM Ramon NED ARG
70. 120 DEGENKOLB John GER ARG
71. 114 GESCHKE Simon GER ARG
72. 121 PETACCHI Alessandro ITA LAM 0:00:44
73. 126 PIETROPOLLI Daniele ITA LAM
74. 124 MORI Manuele ITA LAM
75. 128 ULISSI Diego ITA LAM
76. 123 MALORI Adriano ITA LAM
77. 167 MONTAGUTI Matteo ITA ALM
78. 162 BELLETTI Manuel ITA ALM 0:00:45
79. 166 MONDORY Lloyd FRA ALM
80. 163 ELMIGER Martin SUI ALM
81. 195 VAN STAEYEN Michael BEL TSV 0:00:46
82. 192 DECLERCQ Tim BEL TSV
83. 194 VAN ASBROECK Tom BEL TSV
84. 191 VANSPEYBROUCK Pieter BEL TSV
85. 198 WALLAYS Jelle BEL TSV
86. 193 JACOBS Pieter BEL TSV
87. 196 VANDOUSSELAERE Sven BEL TSV
88. 61 ROBERT Frederique BEL LTB 0:00:48
89. 65 NEYENS Maarten BEL LTB
90. 68 VAN DER SANDE Tosh BEL LTB
91. 64 DOCKX Gert BEL LTB
92. 66 ROELANDTS Jurgen BEL LTB
93. 81 GUARNIERI Jacopo ITA AST 0:00:55
94. 84 KANGERT Tanel EST AST
95. 82 GRUZDEV Dmitriy KAZ AST
96. 87 PONZI Simone ITA AST
97. 86 PETROV Evgeny RUS AST
98. 169 HINAULT Sébastien FRA ALM 0:00:59
99. 205 VAN DIJK Stefan NED ACC 0:01:06
100. 42 PHINNEY Taylor USA BMC
101. 207 VANLANDSCHOOT James BEL ACC
102. 203 DRUCKER Jean-Pierre LUX ACC
103. 206 VAN GROEN Arnoud NED ACC
104. 172 CABADE Carla Victor ESP EUS 0:01:09
105. 180 PEREZ LEZAUN Alan ESP EUS
106. 173 IZAGUIRRE INSAUSTI J. ESP EUS
107. 43 BURGHARDT Marcus GER BMC 0:01:10
108. 48 BALLAN Alessandro ITA BMC
109. 41 VAN AVERMAET Greg BEL BMC
110. 44 KOHLER Martin SUI BMC
111. 27 VAN KEIRSBULCK G. BEL OPQ 0:01:17
112. 54 MOL Wouter NED VCD 0:01:28
113. 93 IGNATYEV Mikhail RUS KAT 0:01:34
114. 83 IGLINSKIY Valentin KAZ AST 0:01:36
115. 85 MURAVYEV Dmitriy KAZ AST
116. 104 KLIER Andreas GER GRS 0:01:46
117. 108 ROSSELER Sébastien BEL GRS
118. 88 RENEV Sergey KAZ AST 0:01:51
119. 197 DE VREESE Laurens BEL TSV 0:01:56
120. 139 BEPPU Fumiyuki JPN OGE 0:01:58
121. 122 HONDO Danilo GER LAM 0:02:00
122. 143 DA DALTO Mauro ITA LIQ 0:02:13
123. 13 KROON Karsten NED STB 0:02:22
124. 14 NOVAL GONZALEZ B. ESP STB
125. 111 KITTEL Marcel GER ARG 0:02:25
126. 63 DE HAES Kenny BEL LTB 0:02:30
127. 134 KRUOPIS Aidis LTU OGE 0:02:32
128. 118 VEELERS Tom NED ARG 0:02:35
129. 112 DE BACKER Bert BEL ARG
130. 178 CAZAUX Pierre FRA EUS 0:02:51
131. 127 RIGHI Daniele ITA LAM 0:02:52
132. 183 CHAINEL Steve FRA FDJ 0:02:55
133. 202 DE WILDE Sjef BEL ACC 0:03:07
134. 96 SELIG Rudiger GER KAT 0:03:18
135. 32 BOS Theo NED RAB 0:03:33
136. 132 HOWARD Leigh AUS OGE 0:03:35
137. 47 QUINZIATO Manuel ITA BMC 0:03:51
138. 91 BELKOV Maxim RUS KAT 0:04:07
139. 148 SABATINI Fabio ITA LIQ 0:04:22
140. 153 HERRADA LOPEZ Jesus ESP MOV 0:04:23
141. 3 HUNT Jeremy GBR SKY 0:04:27
142. 18 TOSATTO Matteo ITA STB 0:04:32
143. 51 DE GENDT Thomas BEL VCD 0:04:36
144. 165 GODDAERT Kristof BEL ALM 0:04:50
145. 46 BLYTHE Adam GBR BMC 0:04:56
146. 209 VAN GOOLEN Jurgen BEL ACC 0:05:11
147. 175 AZANZA SOTO Jorge ESP EUS 0:05:14
148. 12 BOARO Manuele ITA STB 0:06:31
149. 35 FLENS Rick NED RAB
150. 142 CANUTI Federico ITA LIQ 0:06:35
151. 117 TIMMER Albert NED ARG 0:06:41
152. 62 VANENDERT Jelle BEL LTB 0:06:52
153. 125 BONO Matteo ITA LAM 0:06:57
154. 204 SCHEIRLINCKX Staf BEL ACC 0:07:08
155. 177 URTASUN PEREZ Pablo ESP EUS 0:07:10
156. 201 ISTA Kevin BEL ACC
157. 94 ISAICHEV Vladimir RUS KAT 0:07:38
158. 187 RASCH Gabriel NOR FDJ 0:08:00
159. 70 CORDEEL Sander BEL LTB 0:08:34
160. 174 MINGUEZ AYALA Miguel ESP EUS 0:08:40
161. 176 SAEZ D. ESP EUS 0:08:49
162. 164 SHPILEVSKY Boris RUS ALM 0:10:05
163. 161 CASPER Jimmy FRA ALM 0:10:43
164. 8 SUTTON Christopher AUS SKY 0:10:45

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej